Vejetaryen Beslenme Kilo Verdirir Mi? - Son Dakika

Vejetaryen Beslenme Kilo Verdirir Mi?

11.04.2011 08:47

1
Kimileri et ürünlerinin bulunmadığı vejetaryen tarzı beslenmenin kilo verdirebildiğini düşünebilir. Ancak uzmanlar bunun tam olarak böyle olmadığını savunuyorlar.

2
Mayo Clinic'te yer alan habere göre, vejetaryen beslenme kilo verdiren bir diyet değil, sağlıklı bir yaşam tarzı seçeneğidir. Kültürel, dini ya da etik nedenlerden dolayı bu tarz bir beslenmeyi seçebilirsiniz. Veya et, tavuk, deniz ürünleri ya da diğer et ürünlerini azaltarak vejetaryen beslenmeyle daha sağlıklı olabilirsiniz. Ancak bu şekilde kilo veremezsiniz, hatta yediklerinize dikkat etmezseniz kilo bile alabilirsiniz.
3
Sağlıklı bir vejetaryen beslenme için işte bazı öneriler: Çeşitli meyve, sebze, tam tahıllar, zenginleştirilmiş tahıllar, kuru baklagiller, çekirdekler, kabuklu kuru yemişler ve bunların yağlarından tüketin.
4
Tatlandırılmış yiyecek ve içecekleri sınırlandırın.
5
Sağlıklı pişirme yöntemleri kullanın. Kızartma yerine buharda, ızgarada pişirin ya da haşlayın.

6
Düzenli olarak fiziksel egzersiz yapın
7
Kalori tüketiminize dikkat edin. Kabuklu kuruyemişlerin yağı gibi sağlıklı yağlar bile kalori içeriyor. Bunlardan azar azar tüketin ya da az yağlı mayonezi, salata sosunu deneyin.
8
Az yağlı süt ürünleri, fasulye ve diğer kuru baklagiller gibi az yağlı protein kaynaklarını tercih edin.
9
Çeşitli meyve, sebze, tam tahıllar, zenginleştirilmiş tahıllar, kuru baklagiller, çekirdekler, kabuklu kuru yemişler ve bunların yağlarından tüketin.

Son Dakika Vejetaryen Beslenme Kilo Verdirir Mi? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement