Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç'tan Sosyal Sorumluluk Adına Örnek İşbirliği - Son Dakika
Genel

Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç'tan Sosyal Sorumluluk Adına Örnek İşbirliği

Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç'tan sosyal sorumluluk adına örnek işbirliği Beyhan Bağış, "Türkiye'nin markalaşma serüveninde İstanbul önemli bir oynuyor" Saffet Emre Tonguç, "İstanbul'a hizmet etmek ibadet etmek gibidir"İSTANBUL - Anatoli markasının kurucusu Beyhan Bağış ve Saffet Emre...

18.12.2018 17:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç'tan sosyal sorumluluk adına örnek işbirliği

Beyhan Bağış, " Türkiye'nin markalaşma serüveninde İstanbul önemli bir oynuyor"

Saffet Emre Tonguç, "İstanbul'a hizmet etmek ibadet etmek gibidir"

İSTANBUL - Anatoli markasının kurucusu Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç, sosyal sorumluluk adına gerçekleştirdikleri işbirliklerini bir davet ile duyurdu. Beşiktaş'ta bulunan bir otelde gerçekleşen davete cemiyet ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

Saffet Emre Tonguç yeni çıkardığı 'Ayrıcalıklı Rotalar/ Türkiye' kitabını Beşiktaş'ta bulunan bir otelde tanıtırken bir yandan da Beyhan Bağış'ın kurucusu olduğu Anatoli ile tasarladığı ve İstanbul'u anlatan kahve fincanlarını tanıttı. Saffet Emre Tonguç 'un Anatoli ile kahve fincanlarını tasarlarken İstanbul'un ruhunu yansıtmayı amaçladığı belirtildi.

Projeye ilişkin bilgiler veren Saffet Emre Tonguç, "İstanbul bana göre dünyanın en güzel şehri. 134 tane ülke gördüm. Bu şehre hizmet etmek ibadet etmek gibidir. 16 kitabımın 10 tanesini İstanbul'la ilgili yazdım. İstanbul'da muhteşem ikonik yapılar var. Böyle bir projede bu yapıları kullanmaya karar verdik. Bu fincanları tasarlarken bir kutu olarak sunmaya karar verdik. Kutunun içerisinde benim 16'ncı kitabım 'Ayrıcalıklı Rotalar' da olacak. Alanlarda kitapları imzalı olarak alacak. Bunların iyi bir yeni yıl hediyesi olacağını düşündük. Bu kitap ve fincanların satışından gelen parayı da biz derneklere bağışlayacağız. 5 farklı derneğe bu geliri paylaştıracağız. İstanbul sayesinde ciddi bir sosyal sorumluluk projesini de yerine getirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin markalaşma serüveninde İstanbul'un önemine dikkat çeken Beyhan Bağış,"Ülkelerin marka şehirleri, kişileri var. Saffet Emre Tonguç'ta bunlardan biri. Sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir tarihçi ve seyahat yazarı. Bizde Türkiye'nin markalaşma serüveninde İstanbul'un önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz. Bu şehrin ikonik yapılarından olan, şehri gözetleyen Galata Kulesi ve biride boğazı süsleyen Kız Kulesi'nden ilham alıp bizi kırmayarak beraber tasarladık. Çok güzel bir koleksiyona imza attık. Güzel bir başlangıç yaptık hep beraber" şeklinde konuştu.

'Ayrıcalıklı Rotalar Türkiye' kitabı ile Anatoli ile tasarlanan fincanların satışından gelecek olan gelirin vakıf ve derneklere bağışlanacağı öğrenildi.

Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç\'tan Sosyal Sorumluluk Adına Örnek İşbirliği
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Beyhan Bağış ve Saffet Emre Tonguç'tan Sosyal Sorumluluk Adına Örnek İşbirliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • SANKO Okulları Öğrencileri Okçuluk Yarışlarında Başarı Elde Etti
  05 Nis SANKO Okulları Öğrencileri Okçuluk Yarışlarında Başarı Elde Etti

  SANKO Okulları öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okullar Arası Okçuluk İl Yarışları'nda 10 derece elde ederek önemli başarıya imza attı. Yarışlarda, SANKO Okulları öğrencileri çeşitli kategorilerde il birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğü ve dördüncülüğü kazandı. SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencilerini kutlayarak, Türkiye şampiyonasında başarılar diledi.

 • MEÜ Akademik ve İdari Personeli Bayramlaştı
  05 Nis MEÜ Akademik ve İdari Personeli Bayramlaştı

  Mersin Üniversitesi'nin (MEÜ) akademik ve idari personeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, törende personelle tek tek bayramlaşarak bayramın birlik ve beraberliği güçlendiren önemli bir gün olduğunu belirtti ve Ramazan Bayramını kutladı.

 • AK Parti'den Ovacık ve Eskipazar Belediye Başkanları Görevlerine Başladı
  05 Nis AK Parti'den Ovacık ve Eskipazar Belediye Başkanları Görevlerine Başladı

  AK Parti'den Ovacık Belediye Başkanı seçilen Ahmet Şahin ve AK Parti'den Eskipazar Belediye Başkanı seçilen Serkan Civa, görevlerine başladı. Ahmet Şahin mazbatasını Karabük Adliyesi'nden alırken, Serkan Civa mazbatasını Eskipazar İlçe Seçim Kurulu'ndan aldı. Törene AK Parti milletvekilleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

 • Çağlayan Beldesine CHP'den Belediye Başkanı Seçildi
  05 Nis Çağlayan Beldesine CHP'den Belediye Başkanı Seçildi

  Erzincan'ın Çağlayan Beldesine CHP'den Belediye Başkanı seçilen Çetin Çay, mazbatasını alarak görev başı yaptı. Çağlayan'ın turizm incisi Çağlayan'da, Çağlayan Belediyesinde devir teslim töreni gerçekleşti.

 • Fed Yetkililerinin Faiz İndirimi Söylemleri Piyasaları Etkiliyor
  05 Nis Fed Yetkililerinin Faiz İndirimi Söylemleri Piyasaları Etkiliyor

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin, bankanın beklenenden daha az faiz indirimi yapabileceğine ilişkin sözle yönlendirmelerinin ardından negatif bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD'de açıklanacak istihdam raporundaki verilere çevrildi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi 2025 Toplantısı Türkiye'de yapılacak
  05 Nis Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: NATO Dışişleri Bakanları Gayriresmi 2025 Toplantısı Türkiye'de yapılacak

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO ülkelerinin dışişleri bakanları gayri resmi toplantısının 2025'te Türkiye'de yapılmasının kararlaştırıldığını bildirdi. Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından basın mensuplarına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Bomba iddia! AK Parti'de seçim başarısızlığın faturası 3'ü bakan 8 kişiye kesilecek
  05 Nis Bomba iddia! AK Parti'de seçim başarısızlığın faturası 3'ü bakan 8 kişiye kesilecek

  31 Mart seçimlerinde beklediği neticeleri alamayan AK Parti'de aralarında Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'un da bulunduğu 5 yetkili ve 3 bakanın istifasının isteneceği iddia edildi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başarısız bulunduğu öne sürüldü.

 • Ramazan Bayramı tatilinde otoyol ve köprü geçişleri ücretsiz olacak
  05 Nis Ramazan Bayramı tatilinde otoyol ve köprü geçişleri ücretsiz olacak

  Ramazan Bayramı tatilinde Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak.

 • Yeni 200 ve 50 TL'lik banknotlar tedavüle girdi! Tek değişiklik imzalarda yaşanacak
  05 Nis Yeni 200 ve 50 TL'lik banknotlar tedavüle girdi! Tek değişiklik imzalarda yaşanacak

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, E9 Emisyon Grubu VIII. tertip 200 TL ve VII. tertip 50 TL banknotların bugünden itibaren tedavüle verildiğini duyurdu. Banknotlarda imzalar dışında herhangi bir değişiklik yapılmayacağı belirtilirken, 200 liralık banknotlarda Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan ve yardımcısı Osman Cevdet Akçay'ın 50 TL'lik banknotlarda ise eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve yardımcısının imzaları bulunacak.

 • Kara yollarında yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor
  05 Nis Kara yollarında yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. İzmir-Aydın Otoyolu, TEM Otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu, Taşucu-Silifke-Erdemli yolunun belirli kesimlerinde trafiğe kapatılan şeritler bulunuyor. Samsun-Ordu yolunda sürücüler Ünye içine yönlendiriliyor. Yüksekova-Esendere yolunda kontrollü ulaşım sağlanıyor. Isparta-Antalya yolunda geliş istikameti trafiğe kapatılacak. Çanakkale-Çan yolunda kontrollü ulaşım devam ediyor. Taşköprü-Hanönü-Boyabat yolunda iki yönlü ulaşım gerçekleştiriliyor. Artvin-Erzurum yolunda ise heyelan nedeniyle tek şeritli ulaşım sağlanıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 9 ülkeye büyükelçi atandı! ABD Büyükelçiliğine Sedat Önal getirildi
  05 Nis Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 9 ülkeye büyükelçi atandı! ABD Büyükelçiliğine Sedat Önal getirildi

  Aralarında Amerika Birleşik Devletleri'nin de (ABD) bulunduğu 9 ülkeye yeni büyükelçi atamasına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu karara göre ABD Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Sedat Önal atandı.

 • McDonald's, İsrail'deki restoranlarını geri satın alacak
  05 Nis McDonald's, İsrail'deki restoranlarını geri satın alacak

  McDonald's, İsrail-Hamas savaşının ardından düzenlenen boykotun ardından, İsrail'deki tüm restoranlarının ana şirket tarafından geri satın alınacağını duyurdu. Şirket, İsrail'de McDonald's'ın 225 restoranını işleten ve 5 bin kişi istihdam eden Alonyal şirketiyle anlaşma yapıldığını belirtti. Alonyal'ın İsrailli askerlere bedava yiyecek dağıtmasından sonra McDonald's eleştiri almıştı. Satışın koşulları açıklanmadı.


Advertisement