Küçükçekmece'de "Benim Koleksiyonum" sergisi açıldı - Son Dakika
Genel

Küçükçekmece'de "Benim Koleksiyonum" sergisi açıldı

Küçükçekmece'de "Benim Koleksiyonum" sergisi açıldıİSTANBUL Türkiye'nin önemli sanatçılarının koleksiyonundan çıkan eserlerin yer aldığı "Benim Koleksiyonum" adlı sergi sanatseverlerle buluştu.

24.03.2022 09:09  Güncelleme: 09:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Küçükçekmece'de "Benim Koleksiyonum" sergisi açıldı

İSTANBUL Türkiye'nin önemli sanatçılarının koleksiyonundan çıkan eserlerin yer aldığı "Benim Koleksiyonum" adlı sergi sanatseverlerle buluştu.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde "Benim Koleksiyonum" adlı sergi açıldı. Türkiye'nin önemli sanatçılarının koleksiyonundan çıkan eserlerin yer aldığı sergide, çağdaş sanatçıların geçmişten birikimler yaparak, sanatlarını inşa edip, hem kendi sanatlarını hem de biriktirdiklerini, koruduklarını gelecek kuşaklara devrettikleri görülüyor.

Paris'te yaşayan Türk Ressam Onay Akbaş'ın koleksiyonundan Paris'ten sergi için getirilen Paris ekolünün efsane ismi Alberto Giacometti baskıları ve Bedri Rahmi Eyüboğlu desenleri, sanatçı Devabil Kara koleksiyonundan Türkiye'de ilk kez bu sergide görülen dada akımının önde gelen isimlerinden Marcel Duchamp baskıları, Doğan Paksoy koleksiyonundan orijinal Salvador Dali baskıları ile Süleyman Saim Tekcan koleksiyonundan sanat tarihinin en önemli isimlerinden Francisco Goya gravürleri; bu sergide yer aldı.

Sergiyle ilgili konuşan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, "Bu sergide 18 ressamın hem kendi resimleri hem de onların biriktirdiği koleksiyonuna yer verdik. Küçükçekmeceliler ve İstanbullular şanslı. Çok önemli bir koleksiyon ve biz buna ev sahipliği yapıyoruz. Sergimiz 20 Nisan'a kadar açık kalacak. Bu alanda emeği geçen herkese, tüm ressamlarımıza hem kendi resimleriyle hem de koleksiyonlarıyla, biriktirdikleriyle bu sergiye katkı sunan ressamlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Küçükçekmece Belediyesi Görsel Sanat Danışmanı ve Benim Koleksiyonum adlı serginin küratörü olan Erkan Doğanay, "Bugüne kadar biz hep sanatçıların yapmış olduğu eserler sergilerdik. Biz burada bunun biraz daha kökenine inmeye çalıştık. Sanatçılarının biriktirdikleri, onları etkileyen, arşivlerinde topladıkları, belki kendi sanatlarına katkısı olan objeleri, resimleri sergiledik. Biriktirenlerin hepsi yaşayan sanatçılar" şeklinde konuştu.

"Benim Koleksiyonum" adlı sergi 20 Nisan'a kadar 09.00-19.00 saatleri arasında açık olacak.

Küçükçekmece\'de "Benim Koleksiyonum" sergisi açıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Küçükçekmece'de 'Benim Koleksiyonum' sergisi açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Vali Mustafa Çiftçi, Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti
  04 Nis Vali Mustafa Çiftçi, Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti

  Vali Mustafa Çiftçi, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik ve Erzurum Müftüsü Dr. Rüstem Can ile birlikte Vakıflar Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette Bölge Müdürü Murat Uslu, kurumun faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı ve Ramazan ayı boyunca iftar verilen noktalar hakkında bilgi verdi. Vali Çiftçi, iftar sofralarının dayanışma kültürünü güçlendirdiğini belirterek hayırseverleri bu berekete ortak olmaya davet etti.

 • Ataşehir'de Motosikletle Havaya Ateş Eden Şüpheli Yakalandı
  04 Nis Ataşehir'de Motosikletle Havaya Ateş Eden Şüpheli Yakalandı

  Ataşehir'de seyir halindeki motosikletin arkasında oturarak silahla havaya ateş ettiği belirlenen şüpheli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin olayda kullandığı değerlendirilen kurusıkı tabanca ve boş şarjör de ele geçirildi. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

 • Zekiye Tekin, Pazaryeri Belediye Başkanlığına ikinci dönemde başladı
  04 Nis Zekiye Tekin, Pazaryeri Belediye Başkanlığına ikinci dönemde başladı

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde AK Parti adayı olarak girdiği 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığını kazanan Zekiye Tekin, mazbatasını alarak ikinci döneminde göreve başladı. Mazbatasını Bozüyük Adliyesi'nde alan Tekin, ilçesi için güzel hizmetler yapmak istediğini belirtti. Tekin'in yanı sıra partisinden İl Genel Meclisi Üyesi Mayir Küçük, Belediye Meclisi Üyeleri Büşra Kanat, Özcan Özkar ve Selami Özdil de mazbatalarını aldı.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2028 yılında 12 milyar dolar ihracat hedefliyor
  04 Nis Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2028 yılında 12 milyar dolar ihracat hedefliyor

  Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, 2023 yılında 8 milyar dolar olan ihracatını 2028 yılında 12 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Başkan Ali Fuat Gürle, Türkiye'nin 12 milyar dolarlık ihracat hedefine 1,5 milyar dolar katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, sektörün alt kolları olan kağıt ve odun dışı orman ürünleri ihracatının da önemli bir paya sahip olduğunu vurguladı.

 • Ataşehir'de motosikletle havaya ateş eden şüpheli gözaltına alındı
  04 Nis Ataşehir'de motosikletle havaya ateş eden şüpheli gözaltına alındı

  Ataşehir'de motosikletle seyir halindeyken havaya ateş eden şüpheli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Şüpheli, olayda kullandığı kurusıkı tabanca ve şarjör ile birlikte gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.

 • YSK, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararın gerekçesini yazacak
  04 Nis YSK, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararın gerekçesini yazacak

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasının DEM Parti'li Abdullah Zeydan'a verilmesine yönelik kararının gerekçesini bugün yazacak. YSK Başkanı Ahmet Yener, dün aldıkları karara ilişkin gerekçeyi bugün yazacaklarını bildirdi. Van İl Seçim Kurulu Başkanlığı, itiraz üzerine, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en çok oyu alan Abdullah Zeydan'ın 'seçilme yeterliliği olmadığı' gerekçesiyle 'seçilmemiş sayılmasına' ve sonraki en çok oy alan adaya mazbatanın teslim edilmesine oy çokluğuyla karar vermişti. DEM Parti'nin bu karara karşı itirazı dün YSK tarafından kabul edilmiş ve mazbatanın Zeydan'a verilmesi kararlaştırılmıştı.

 • MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 27. yılı anılıyor
  04 Nis MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 27. yılı anılıyor

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş, vefatının 27. yılında anılıyor. Türkeş'in hayatı ve siyasi kariyeri hakkında bilgiler verilen haberde, Türkeş'in sürgün edilmesi, askeri kariyeri, 27 Mayıs Darbesi ve 12 Eylül Darbesi dönemleri, siyasi faaliyetleri ve ölümüne değiniliyor.

 • CHP'den Turhal Belediye Başkanı Seçilen Mehmet Erdem Ural Göreve Başladı
  04 Nis CHP'den Turhal Belediye Başkanı Seçilen Mehmet Erdem Ural Göreve Başladı

  CHP'den Turhal Belediye Başkanı seçilen Mehmet Erdem Ural, mazbatasını alarak göreve başladı. Ural'ı belediye binası önünde toplanan vatandaşlar karşıladı. Ural, seçimin bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederek, hizmette devamlılığın önemine vurgu yaptı. Belediye makamında düzenlenen törenle görevi İlker Bekler'den devralan Ural, vatandaşların yanında olmayı ve onlara hizmet etmeyi ilk işleri olarak belirtti.

 • Başkan Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi
  04 Nis Başkan Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildi

  Başkan Şeniz Doğan, yeni dönemin mazbatasını alarak Merkezefendi Belediye Başkanlığı'na tekrar seçildiğini duyurdu. Doğan, halka teşekkür ederek yeni döneme hayırlı olması temennisinde bulundu.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  04 Nis Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. TEM Otoyolu'nun Kınalı-Gümüşova kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle şerit daraltması yapılacak. Aydın-Denizli Otoyolu'nun 19-22. kilometrelerinde şev kayması sebebiyle emniyet şeridi ve sağ şeritler trafiğe kapatıldı. Ermenek-Mut yolunun 13-14. kilometrelerinde patlatmalı yapım çalışmaları gerçekleştirilecek. Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunun 45-47. kilometrelerinde banket dışı ilave servis yolu yapım çalışmaları nedeniyle trafik akışı kontrollü devam ediyor. Aydıncık-Anamur yolunun 23-25. kilometrelerinde patlatmalı yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor. Arhavi Tüneli'nin Arhavi-Fındıklı istikametindeki kuzey tüpünde yapılacak bakım çalışması nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor. Tokat-Sivas yolunun 39-45. kilometrelerinde orta refüj ve tretuvar çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor. Fethiye-Seydikemer-Kaş yolunun 20-39, Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor. Siverek-Adıyaman yolunun 6-7. kilometrelerindeki heyelan nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.


Advertisement