Ünlü Yönetmen Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika
Genel

Ünlü Yönetmen Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ünlü yönetmen gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı Mustafa Kemal Uzun, gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandıİSTANBUL - Çanakkale Yolun Sonu, Garip Bir Cinayet gibi yapımların ünlü yönetmeni Mustafa Kemal Uzun, yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde son...

12.12.2017 14:59

Ünlü yönetmen gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı

Mustafa Kemal Uzun, gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı

İSTANBUL - Çanakkale Yolun Sonu, Garip Bir Cinayet gibi yapımların ünlü yönetmeni Mustafa Kemal Uzun, yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Ünlü yönetmenin cenazesine Haldun Dormen, Yıldız Kültür, Wilma Elles, Ulvi Alacakaptan, Sefa Zengin gibi isimler katıldı.

Çanakkale Yolun Sonu, Garip Bir Cinayet, Ankara Ayazı yapımlarının da aralarında bulunduğu birçok dizi ve filmin ünlü yönetmeni Mustafa Kemal Uzun Şile'deki evinde başına beyzbol sopası vurularak ve bıçaklanarak öldürülmüştü. Ünlü yönetmenin cenaze namazı bugün öğle namazına müteakip Teşvikiye Camii'nde kılındı. Cenaze törenine, ünlü yönetmenin yakınları, yeğeni, sevenleri, Haldun Dormen, oyuncular Yıldız Kültür, Wilma Elles, Ulvi Alacakaptan, Sefa Zengin, Gürkan Uygun, Uzun'un son dönemde yönetmenliğini yaptığı dizinin oyuncuları Deniz Bolışık, Ümit Kantarcılar ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı. Törende ünlü yönetmenin yakınları tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Ünlü oyuncu uzun süre tabutun başından ayrılamadı

Yakınlarının taziyeleri kabul ettiği törende ünlü yönetmenin tabutu cenaze namazının ve alınan helalliğin ardından sevenlerinin omzunda cenaze aracına taşındı. Ünlü yönetmenin cenazesi araca yüklendiğinde ise son dizisindeki oyuncu Ümit Kantarcılar, uzun süre yönetmenin tabutunu okşayarak başında bekledi. Uzun'un cenazesi Balıkesir Gönen'e defnedilmek üzere yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

"Böyle bir ölümü hak etmedi"

Ünlü yönetmenin başına gelenlerin kabul edilemez olduğunu dile getiren usta oyuncu Yıldız Kültür, "Bu kadar mükemmel, zarif bir insan işinde gücünde son derece başarılı böyle bir ölümü hak etmedi. Daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim" ifadelerini kullandı.

"Eski bir dostum hem çalışma imkanı yakaladık"

Uzun'u uzun süredir tanıdığını ve çok efendi bir insan olduğunu söyleyen usta oyuncu Ulvi Alacakaptan, "Ben onu daha yönetmen olmadan önce tanıyorum. Ertem Eğilmez'in asistanıydı Ertem ağabey rahmetli Hababam Sınıfı Müzikali'ni sahneye koydu. Oda oyuncu olarak öğrencilerden bir tanesiydi. Gencecik, çok yakışıklıydı orada tanıdım, sonra sinemaya girdi. Haldun Dormen ile birlikte televizyon programları yaptı, diziler çekti. Bir gün bir baktık ki yönetmen olarak gelmiş. Çok sevindim tabi hem eski bir dostum hem çalışma imkanı yakaladık. Çok efendi, huysuz yönetmenlere benzemezdi" dedi.

"İnanamıyorum sadece birkaç gün önce çalışmıştım"

Ünlü yönetmenle birkaç gün önce çalıştıklarını dile getiren Uzun'un son dönemde çalıştığı dizide yer alan oyuncu Deniz Bolışık, "Gerçekten şu an bir şey söyleyemiyorum, çok güzel bir insandı. İnanamıyorum sadece birkaç gün önce çalışmıştım" şeklinde konuştu.

Ünlü yönetmen Mustafa Kemal Uzun'u evinde bıçakladıktan sonra beyzbol sopasıyla başına vurarak öldüren O. A. ise "Kasten adam öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ünlü Yönetmen Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Ünlü Yönetmen Gözyaşları Eşliğinde Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement