10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği" - Son Dakika
Güncel

10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği"

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İlahilerin okunması Dua edilmesi Dernek Başkanı Necmettin Çiçek'in konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay'ın konuşması Sancaklar Vakfı üyesi Haydar Sancak'ın konuşması Öğrencilerin ilahi okuması Siirt'te "10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği" Siirt İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından "10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği" düzenlendi.

22.05.2016 21:52

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

İlahilerin okunması

Dua edilmesi

Dernek Başkanı Necmettin Çiçek'in konuşması

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay'ın konuşması

Sancaklar Vakfı üyesi Haydar Sancak'ın konuşması

Öğrencilerin ilahi okuması Siirt'te "10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği"

Siirt İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından "10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği" düzenlendi.

İsmail Fakirullah Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesinde tertiplenen program, Kuran-ı Kerim tilaveti sunulması ve ilahiler seslendirilmesiyle başladı.

Dernek Başkanı Necmettin Çiçek, burada yaptığı konuşmada, imam hatiplerin toplumu geleceğe taşıyacak tasavvur sahibi insanlar yetiştiren okullar olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay da Siirt'te 11 imam hatip lisesi, 10 da imam hatip ortaokulu bulunduğunu kaydetti.

Suay, 2012 yılında ortaokullardan mezun olan 100 öğrenciden 9'unun imam hatip liselerine kayıt yaptırdığını dile getirerek, bugünse 100 öğrenciden 29'unun bu okullara kaydolduğunu belirtti.

Etkinliğin sponsoru Sancaklar Vakfının üyesi Haydar Sancak da eski öğrenciler olarak imam hatipli olmanın cefasını ve zorluğunu çektiklerini söyledi.

Sancak, şöyle konuştu:

"Bir rol modellerimiz var. Cumhurbaşkanımızın damadı imam hatip mezunu. Türkiye'de ilk 100'ün arasına girmiş bir arkadaşımız, insansız hava aracını yapabilen bir mezunumuzdur. Onun için bazı bahanelerin ve bazı engellerin arkasında saklanmayalım. İmam hatipe giden arkadaşımızın illa imam, vaiz olması gerekmiyor. Zaten Türkiye'nin de bu kadar vaize ve imama ihtiyacı yok ama bu imam hatiplere, bu nese ihtiyaç var. Mehmet Akif Ersoy'un zamanından beri özlemi duyulan bir Asım'ın nesli var. İşte Asım'ın nesli, sizler olacaksınız."

Konuşmaların ardından, Çiçek, imam hatip liselerine katkıda bulunanlara plaket verdi.

Etkinliğe, okul müdürleri, mezun olmuş imam hatip öğrencileri ve veliler katıldı.

10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği"
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 10. İmam Hatip Mezunları Buluşması Etkinliği' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement