100 Yıllık Hat Eserleri Ataşehir'de Sergilenecek - Son Dakika
Güncel

100 Yıllık Hat Eserleri Ataşehir'de Sergilenecek

100 Yıllık Hat Eserleri Ataşehir\'de Sergilenecek

Dünyanın en tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan Karma Türk El Sanatları Ataşehir'de sergilenecek.

26.09.2013 09:37  Güncelleme: 15:23

İstanbul Ataşehir'de bulunan Novada Ataşehir Alışveriş Merkezi, dünyanın en tanınmış hat ve ebru sanatçılarının eserlerinden oluşan "Karma Türk El Sanatları" sergisine ev sahipliği yapacak. Adil Menemencioğlu koleksiyonunda yer alan 100 yıllık hat örnekleri ve ebru ustalarının eserleri 28 Eylül-11 Ekim tarihleri arasında görülebilir.

Novada Ataşehir AVM, 28 Eylül'de ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu'nun hat ve ebru koleksiyonundan oluşan "Karma Türk El Sanatları" sergini sanatseverlerle buluşturacak.

11 Ekim tarihine kadar açık kalacak sergide, Osmanlı döneminin en ünlü hat ustalarından Hattat Rakım ve Hattat Ömer Vasfi'nin eserlerinin yanı sıra günümüzün dünyadaki en iyi 10 hattatı arasında adı geçen Fuat Başar, Levent Karaduman, Yüksel Yaşar, Ömer Faruk Eratlı, Mustafa Düzgünman ve İranlı sanatçı Şiran'ın (Askar) birbirinden seçkin ve değerli eserleri ziyarete açılacak.

"Karma Türk El Sanatları" sergisinde hat sanatının seçkin örnekleri dışında Fuat Başar, Alparaslan Babaoğlu, Mahmut Peşteli, Zait Edremit, Mustafa Düzgünman, Firdevs ve Hayrettin Yangöz gibi ebru sanatına isimlerini altın harflerle yazdıran ustaların eserleri de görülebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 100 Yıllık Hat Eserleri Ataşehir'de Sergilenecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement