"14 Ressam 14 Süleymanpaşa" Projesinin Temelleri Atıldı - Son Dakika
Güncel

"14 Ressam 14 Süleymanpaşa" Projesinin Temelleri Atıldı

"14 Ressam 14 Süleymanpaşa" Projesinin Temelleri Atıldı

14 ressam ile Süleymanpaşa şehrini anlatan eserlerin yapılması üzerine düzenlediği "Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi 1. Ulusal Sanat Çalıştayı Programı" ressamların şehre gelişi ile başladı.

10.09.2014 09:20  Güncelleme: 10:48

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile buluşan 14 ressam, Başkan Eşkinat'tan Süleymanpaşa ve Süleymanpaşa Belediyesi ile ilgili bilgiler alırken yapılacak proje ile ilgili detaylı görüşmeler gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa Belediyesi sahil ek hizmet binasında gerçekleşen toplantının ardından şehri dolaşmaya çıkan ressamlar, Aydoğdu Mahallesi ile şehir turuna başlarken, Değirmenaltı ve Ertuğrul Mahallesindeki tarihi yerler gezildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı ile Süleymanpaşa'yı incelemeye devam eden ressamlar, Namık Kemal Evi ve Rakoczi Müzesi ile şehir merkezindeki camileri dolaşarak bilgi topladı.

5 gün sürecek çalıştayda, Hakan Esmer, Serdar Leblebici, Ümit Yiğit, Ercan Ayçiçek, Ayhan Çetin, Sertap Yeğin, Engin Korkmaz, Hakan Eraslan, Özgür Eryılmaz, Ümit Türk, Metin Kalkızoğlu, Baki Bodur, Berk Arıkan ve Samed Arda Selim'in oluşturduğu 14 kişilik ekip, proje kapsamında Süleymanpaşa'nın tüm mahallelerini gezerek görsel değer taşıyan her şeyi yetenekleri ile resme dökerek Süleymanpaşa için ölümsüzleştirecekler.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel '14 Ressam 14 Süleymanpaşa' Projesinin Temelleri Atıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement