Son Dakika Son Dakika Son Dakika
15 Temmuz şehitleri için Ayasofya'da hatim indirildi - Son Dakika

15 Temmuz şehitleri için Ayasofya'da hatim indirildi

15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında Ayasofya Camii'nde düzenlenen mevlit programında, 252 şehit için Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş tarafından okunan hatim duasıyla birlikte, Türkiye genelindeki camilerde de şehitler için hatimler okundu. Arpaguş, şehitlerin ruhlarına şükranlarını sunarken, mekanlarının cennet olmasını diledi.

15 Temmuz şehitleri için Ayasofya\'da hatim indirildi
15.07.2023 - 15:11,  Güncelleme: 15:12
15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında şehitler için Ayasofya Camii'nde Kur'an-ı Kerim okunarak 252 hatim indirildi.

15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında 252 şehit için Ayasofya Camii'nde mevlit programı düzenlendi. Programda şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edildi. 252 şehit için 252 hatim indirildi. Hatim duasını İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş okudu. Programa İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul İl Emniyet Müdür Zafer Aktaş, İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

"ŞEHİTLERİMİZ İÇİNDE BUGÜN BÜTÜN TÜRKİYE'DE HER CAMİDE HATİM ŞERİFLER OKUNDU"İstanbul İl Müftüsü Safi Arpaguş, "Bundan 7 yıl önce böyle bir günde yaşadığımız, ülkemizin sıkıntılı günlerinde hayatlarını ortaya koyarak fedai can ederek şehit olmuş aziz kardeşlerimizin ve o uğurda bedel ödemiş gazilerimize binlerce şükranla yad ediyoruz. Şehitlerimiz içinde bugün bütün Türkiye'de her camide hatim şerifler okundu. Mezarlıklarda ziyaretler yapıldı. Her şehidimiz için müstakil hatim şerifler okundu. Tamamı için ülkemizde binlerce hatim şerifler, Kur'an-ı Kerimler okundu. Cenabı hak inşallah onların ruhlarını şad eylesin. Mekanlarını cennet eylesin" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel 15 Temmuz şehitleri için Ayasofya'da hatim indirildi - Son Dakika


Advertisement