33. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni - Son Dakika
Güncel

33. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni

33. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni

Haber İstanbul DHA İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

20.04.2014 12:35
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haber İstanbul DHA

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 33. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılan ve Tülin Özen'in sunuculuğunu üstlendiği 33. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde festivalle ilgili hazırlanan kısa filmin ardından, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI), yazar, eleştirmen, çevirmen, tarihçi Giovanni Scognamillo'ya, 85. yaşgünü ve sinema tarihine katkılarından ötürü plaket verildi. Törende ayrıca Marin Karmitz'e İstanbul Film Festivali Sinema Onur Ödülü verildi.

ALTIN LALE ULUSLARARASI YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Başkanlığını yönetmen Asghar Farhadi'nin üstlendiği Altın Lale Uluslararası Yarışmasında12 film yarıştı. Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Yarışma Altın Lale Ödülü'ne bu yıl, Eskil Vogt'un yönettiği Blind Körlük layık görüldü. Razvan Radulescu'nun açıkladığı Altın Lale Uluslararası Yarışma Jüri Özel Ödülü, Joanna Kos-Krauze ve Krzysztof Krauze'nin yönettiği Papusza Taş Bebek adlı filme verildi.

ALTIN LALE ULUSAL YARIŞMA ÖDÜLLERİ Altın Lale Ulusal Yarışma'da En İyi Film dalında Altın Lale Ödülü'ne, Tayfun Pirselimoğlu'nun yönettiği Ben O Değilim filmi layık görüldü. Filmin ödülünü Tayfun Pirselimoğlu'na, Altın Lale Ulusal Yarışma Jüri Başkanı Derviş Zaim sundu.

En İyi Yönetmen dalında Altın Lale, İtirazım Var filmiyle Onur Ünlü'ye verildi. Onur Ünlü de ödülünü Derviş Zaim'den aldı. Onat Kutlar anısına verilen Jüri Özel Ödülü'ne Kazım Öz'ün yönettiği He Bü Tune Bü Bir Varmış Bir Yokmuş adlı film layık görüldü. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Ayhan Hanım filmindeki rolüyle Vahide Perçin'in oldu.

Bu yıl Altın Lale Ulusal Yarışma Jürisi'nin seçtiği En İyi Erkek Oyuncu, İtirazım Var filmindeki rolüyle Serkan Keskin oldu. Ulusal Yarışma'da En İyi Senaryo Ödülü, Ben O Değilim filmiyle Tayfun Pirselimoğlu'na verildi. Ulusal Yarışma'da En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü, Silsile filmiyle Ahmet Sesigürgil'e verildi. Ulusal Yarışma'da En İyi Müzik Ödülü'nü Were Denge Min Sesime Gel filmiyle Ali Tekbaş, Serhat Bostancı, A. İmran Erin ve Ben O Değilim filmiyle Giorgos Komendakis paylaştı. Ulusal Yarışma'da En İyi Kurgu Ödülü'nü Şarkı Söyleyen Kadınlar filmiyle Reha Erdem kazandı.

SEYFİ TEOMAN EN İYİ İLK FİLM ÖDÜLÜ

Genç yaşta kaybettiğimiz yönetmen ve yapımcı Seyfi Teoman anısına verilen Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü'nü Nergis Hanım filminin yönetmeni Görkem Şarkan'a verildi. Şarkan'a ödülünü CMYLMZ Fikirsanat adına Can Yılmaz verdi.

AVRUPA KONSEYİ SİNEMA ÖDÜLÜ FACE

Sinemada İnsan Hakları Yarışması'nda Avrupa Konseyi ve Eurimages işbirliğiyle yalnızca İstanbul'da verilen FACE ödülüne Rithy Panh'ın yönettiği L'image manquante Eksik Resim adlı film layık görüldü. Sinemada İnsan Hakları yarışmasında Özel Mansiyon'u, Maria Binder'in yönettiği Trans X İstanbul aldı.

FIPRESCI ULUSAL VE ULUSLARARASI YARIŞMA ÖDÜLLERİ Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu FIPRESCI, bu yıl da İstanbul Film Festivali kapsamında iki ödül verdi. FIPRESCI Ödülleri Uluslararası Yarışma'da Iain Forsyth ile Jane Pollard'ın yönettiği 20,000 Days on Earth Dünyada 20.000 Gün, Ulusal Yarışma'da Kazım Öz'ün yönettiği He Bü Tune Bü Bir Varmış Bir Yokmuş'a verildi.

RADİKAL GAZETESİ HALK ÖDÜLÜ

Radikal Gazetesi tarafından verilen Halk Ödülü, hem uluslararası hem de ulusal yarışmada izleyicilerin oylarıyla belirlenen filmlere verildi. Halk Ödülü'nü, Uluslararası Yarışma'da Xavier Dolan'ın Tom à la ferme Tom Çiftlikte filmi, Ulusal Yarışma'da Hüseyin Karabey'in Were denge min Sesime Gel filmi kazandı. Kazanan filmlere ödüllerini Radikal Gazetesi Yan Yayınlar Koordinatörü Cem Erciyes verdi.

CİNEUROPA.ORG ÖDÜLÜ

Cineuropa.org Ödülü, Türkiye Sineması Ulusal Yarışma'da yer alan, Hüseyin Karabey'in yönettiği Were denge min Sesime Gel filmine verildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 33. İstanbul Film Festivali Ödül Töreni - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Almus Kaymakamı Emre Çömen, masa tenisi birincisi öğrencileri ziyaret etti
  17:37 Almus Kaymakamı Emre Çömen, masa tenisi birincisi öğrencileri ziyaret etti

  Almus Kaymakamı Emre Çömen, Küçük Kızlar Masa Tenisi İl Birinciliği Yarışması'nda birinci olan Çevreli Şehit Abdullah Eymur Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Çömen, öğrencilerle masa tenisi oynayarak hediyeler verdi. Ayrıca, Kaymakam Çömen, Ataköy, Çevreli ve Kınık Belediye Başkanlarını da ziyaret ederek başarılar diledi.

 • İki inatçı sürücü Bahçelievler yan yol girişindeki bariyerlere böyle sıkıştı
  17:35 İki inatçı sürücü Bahçelievler yan yol girişindeki bariyerlere böyle sıkıştı

  Bahçelievler'de E5'ten yan yola geçmek isteyen iki inatçı sürücü, birbirlerini beklemeyince araçlar bariyerlere sıkıştı. Olay saat 14.00 sıralarında Bahçelievler yan yol girişinde meydana geldi. Seyir halindeki iki inatçı sürücü, E5'ten aynı anda yan yola girmek istedi. Sabırsız sürücüler, birbirlerini beklemeyince iki araç, bariyerlere sıkıştı. Sürücülerin kendi imkanlarıyla sıkıştıkları yerden çıktığı araçlarda hasar meydana geldiği öğrenildi.

 • Bolu'da eşi tarafından bıçaklanan kadın ve babası hayatını kaybetti
  17:34 Bolu'da eşi tarafından bıçaklanan kadın ve babası hayatını kaybetti

  Bolu'da bir apartmanda meydana gelen olayda, Turgut D. ve kızı Meltem Z. bıçaklanarak ağır yaralandı. Turgut D. olay yerinde hayatını kaybederken, Meltem Z. ise hastanede yaşamını yitirdi. Şüpheli olarak aranan Meltem Z'nin eşi Serkan Z. polis tarafından yakalandı ve tutuklandı. Turgut D. ve Meltem Z'nin cenazeleri ikindi namazının ardından defnedildi.

 • Safranbolu'da kaçakçılık operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı
  17:33 Safranbolu'da kaçakçılık operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı

  Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, sanayi tipi sigara sarma makinesi, 170 paket bandrollü tütün, 5 kilogram kıyılmış tütün, 50 bin dal bandrollü boş makaron ve 8 bin dal içi doldurulmuş makaron ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli M.T, hakkında adli işlem başlatıldı.


Advertisement