Konya'da 76 Yaşında Mezuniyet Sevinci Yaşadı - Son Dakika
Güncel

Konya'da 76 Yaşında Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Konya\'da 76 Yaşında Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Konya'da, yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayan 76 yaşındaki Mali Müşavir Hayber Erkoç, mezuniyet sevincini kep atarak kutladı.

28.01.2015 10:40  Güncelleme: 10:44

Konya'da, yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayan 76 yaşındaki mali müşavir Hayber Erkoç, mezuniyet sevincini kep atarak kutladı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında iki yıl önce imzalanan ve oda üyelerine tezsiz yüksek lisans eğitimi imkanı tanıyan işbirliği anlaşması çerçevesinde tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayan 76 yaşındaki Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Hayber Erkoç'a, mezuniyet belgesini Rektör Gökbel ve Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan verdi.

"ÇALIŞMAYI VE ÖĞRENMEYİ ÇOK SEVERİM"

1963 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra mesleğini yapmaya başladığını söyleyen Mali Müşavir Hayber Erkoç, hayat boyu eğitimin önemli olduğunu belirtti. Hayber Erkoç, daha önce bağımsız denetçi kursunu tamamlayarak sertifika aldığını belirterek şöyle konuştu: "Tezsiz yüksek lisans dersleri ve seminerini tamamladıktan sonra mezun oldum. İlkokuldan başlayarak okul hayatım boyunca başarılı bir öğrenciydim. Sürekli yeni bir şeyler öğrenmeyi ve kendimi geliştirmeyi hayatım boyunca düstur edindim. Çalışmayı, öğrenmeyi çok severim ve asla yorulmam. Gençlere güçleri yettiği sürece çalışmalarını öneriyorum. Bu süreçte önlerine çıkacak çeşitli zorluklar onları yıldırmasın ve mücadeleyi bırakmasın. Öğrenmenin yaşı yoktur ve bu tamamen kişiyle ilgilidir. Üniversiteyle odamızın işbirliği yapması üyeler için büyük bir avantaj. Benim bu yaştan sonra belki hiç işime yaramayacak ama ben katıldım ve hocalarımızın da desteğiyle belge aldım. 2003 yılında oda başkanımız tarafından meslekteki 40. yıl belgemi aldım. Artık dinlenmek ve torunlarımla vakit geçirmek istiyorum. Ben meslek hayatım boyunca elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu mesleği yapacakların ve yapmak isteyenlerin de ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını ancak bu şekilde başarılı olacaklarını düşünüyorum."

"HAYBER AMCA YAŞAM BOYU EĞİTİME ÖRNEKTİR"

Selçuk Üniversitesi olarak kurum ve kuruluşlarla ortak yürütülen çalışmalara önem verdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ile ortak çok ciddi projeler yürüttük ve yürütmeyi sürdürüyoruz. Biz üniversite olarak yaşam boyu eğitime ve öğrenime çok önem veriyoruz. Aramızda 76 yaşında olup, eğitim ve öğrenim hayatına son vermeyerek yaşam boyu eğitim-öğretim anlayışımıza bir örnek olan, bu davranışıyla bizlere de öğrenmenin yaşı olmadığını gösteren Hayber amcaya saygılarımı sunuyor ve kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"MESLEKİ EĞİTİMİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ"

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan da, mesleki eğitime önem verdiklerini söyledi. Sadece geçen yıl 33 eğitim semineri düzenlediklerini ifade eden Turan, "Meslektaşlarımız için güncel konularda eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Yalnızca mesleki seminerler değil ihtisas kursları da düzenliyoruz. İhtisas kurslarımıza sadece Konya'dan değil Türkiye genelinden meslektaşlarımız katılım sağlamaktadır. Üyelerimiz ve stajyerlerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Konya'da 76 Yaşında Mezuniyet Sevinci Yaşadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement