ABD Dışişleri Bakanı İran'a Teşekkür Etti - Son Dakika
Güncel

ABD Dışişleri Bakanı İran'a Teşekkür Etti

ABD Dışişleri Bakanı İran\'a Teşekkür Etti

ABD Dışişleri Bakanı İran'a teşekkür etti ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington merkezli Ulusal Savunma Üniversitesi'nde yaptığı açıklamada İranlı hükümet yetkililerine ABD askerlerinin salıverilmesi konusunda işbirliği ve hızlı müdahaleleri için teşekkür etti.

13.01.2016 20:25

ABD Dışişleri Bakanı İran'a teşekkür etti

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington merkezli Ulusal Savunma Üniversitesi'nde yaptığı açıklamada İranlı hükümet yetkililerine ABD askerlerinin salıverilmesi konusunda işbirliği ve hızlı müdahaleleri için teşekkür etti. Bu krizin 'Barışçıl ve resmi yollarlaö çözülmüş olmasından memnuniyetini dile getiren Kerry benzer bir olayın birkaç yıl önce de yaşandığını hatırlattı. Kerry 'Bu sabah askerilerimiz güven içerisinde ülkemize dönmüştür. İranlı hükümet yetkililerine işbirliği yaptıkları ve hızlı bir biçimde yanıt verdikleri için teşekkür etmek istiyorumö dedi.

ERAK'TAKİ NÜKLEER REAKTÖR KAPATILDI

'Diplomasi ülkeleri güvende ve barış içinde tutmanın bir kanıtıdırö diyen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, İran'ın Erak kentindeki nükleer reaktörün de devre dışı bırakıldığını ifade etti.

İranlı yetkililerin kendilerine bilgi verdiğinin altını çizen Kerry, 'Erak'taki nükleer reaktörün üzerine beton dökülerek kapatıldıö dedi.

SIĞINMACI KABUL PROGRAMI GENİŞLEYECEK

Dışişleri Bakanı, sığınmacı krizinin sadece Suriye ve Irak'ın sorunu olmadığını bu problemin geniş bir coğrafyayı kapsadığının altını çizdi. Kerry, sığınmacıları ülkelere kabul ettikten sonra, eğitim, kalacak yer ve alt yapı çalışmaları için bütün dünyanın iş birliği içinde olması gerektiğini vurgulayarak, ABD'nin mülteci kabul programını El Salvador, Guetamala ve Honduras'ı da kapsayacak şekilde genişletildiği açıkladı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ABD Dışişleri Bakanı İran'a Teşekkür Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement