Anadolu'nun Günlük Yaşamından Kareler "Yaşayan Doğu" Sergisinde - Son Dakika
Güncel

Anadolu'nun Günlük Yaşamından Kareler "Yaşayan Doğu" Sergisinde

Anadolu\'nun Günlük Yaşamından Kareler "Yaşayan Doğu" Sergisinde

"İSMEK'in Ustaları" üst başlığı ile bu yıl gerçekleştirilen sergilerin dördüncüsü olan "Yaşayan Doğu" isimli sergi, 2 Nisan 2014 Çarşamba günü sanatseverlerle buluştu.

09.04.2014 08:37

"İSMEK'in Ustaları" üst başlığı ile bu yıl gerçekleştirilen sergilerin dördüncüsü olan "Yaşayan Doğu" isimli sergi, 2 Nisan 2014 Çarşamba günü sanatseverlerle buluştu. Sergide, İSMEK resim branşı Zümre Başkanı Emrah Tunaboyu ile İSMEK Resim İhtisas Merkezi kursiyerlerinin 120 tablosu yer alıyor. Anadolu insanın günlük yaşamından karelerin, ressamların bakış açısından yansıtıldığı sergi, 18 Nisan'a kadar ziyaret edilebiliyor.

İSMEK, her yıl gerçekleştirdiği genel sergilerinin yanı sıra bu yıl "İSMEK'in Ustaları" üst başlığı ile on ayrı sergi düzenliyor. Bu sergilerin dördüncüsü olan "Yaşayan Doğu" isimli resim sergisi, 2 Nisan 2014 Çarşamba günü sanatseverlerle buluştu.

Medeniyetimizin geçmişten günümüze taşıdığı kültürel değerlerin, görsel hafızamız üzerinde bıraktığı izlerin tuvallere aktarıldığı bu sergide; İSMEK resim branşı Zümre Başkanı Emrah Tunaboyu ile 41 İSMEK Resim İhtisas Merkezi kursiyerinin toplam 120 eserleri yer alıyor. Yağlıboya, akrilik ve kolaj teknikleriyle yapılan tablolar, Anadolu insanın günlük yaşamından kareleri, ressamların bakışıyla yansıtıyor.

Geleneksel Anadolu süsleme sanatları ile klasik ve modern" batı" resmi arasındaki görsel ve anlamsal ilişkinin incelendiği sergideki eserler, Hoca Ali Rıza, Mahmut Cüda, Feyhaman Duran, Neşet Günal ve Şevket Dağ gibi önemli Türk ressamları izinden gidilerek yapıldı.

2 Nisan 2014 Pazartesi günü Marmara Üniversitesi Sultanahmet Kampüsü'nde açılışı gerçekleşen "Yaşayan Doğu" resim sergisi, 18 Nisan 2014 Cuma gününe kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Anadolu'nun Günlük Yaşamından Kareler 'Yaşayan Doğu' Sergisinde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement