Antalya Piyano Festivali Başladı - Son Dakika
Güncel

Antalya Piyano Festivali Başladı

Antalya Piyano Festivali Başladı

Antalya Piyano Festivali, yeni Sanat Yönetmeni şef Gürer Aykal'ın yönetiminde, piyanist Gökhan Aybulus'un solist olarak yer aldığı ADSO'nun konseriyle başladı.

07.11.2014 21:58  Güncelleme: 08:52

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, yeni Sanat Yönetmeni şef Gürer Aykal'ın yönetiminde, piyanist Gökhan Aybulus'un solist olarak yer aldığı Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) konseriyle başladı.

Antalya'da 'Şehrin sesi' sloganıyla bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Türk bestecilerin eserlerine ayrılan Gürer Aykal yönetiminde, piyanist Gökhan Aybulus'un solist olarak yer aldığı ADSO konseriyle başladı. Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleyen konserde Ulvi Cemal Erkin, Ferit Tüzün'ün yanı sıra, genç besteci Onur Nurcan'ın 'Fantasia' adlı lirik eseri seslendirildi. Fazıl Say'ın kurucusu olduğu ve 14 yıl 'Genel Sanat Yönetmenliği' üstlendiği Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde yaşanan değişimin ardından gerçekleşen ilk festivalin ilk konserinde AKM'nin Aspendos Salonu'nda yaklaşık 500 kişi açılış konserini izledi.

29 Kasım tarihine kadar devam edecek festivalde Christian Zacharias, Eliane Elias ve Hüseyin Sermet gibi klasik müzik ve caz dünyasının tanınmış isimlerinin yanı sıra, yetenekli genç piyanistler de sahneye çıkacak. 9 ülkeden 26 virtüözün katılacağı festivalde 20 konser, 8 ustalık sınıfı, 20 atölye çalışması ve 6 söyleşi gerçekleşecek. - Antalya

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Piyano Festivali Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement