Bakan Kılıç Olimpiyat Stadı Önümüzdeki Yıl Kullanılmayacak - Son Dakika
Güncel

Bakan Kılıç Olimpiyat Stadı Önümüzdeki Yıl Kullanılmayacak

Bakan Kılıç Olimpiyat Stadı Önümüzdeki Yıl Kullanılmayacak

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'daki Olimpiyat Stadı'nın bakıma alınacağını söyledi.

22.06.2012 14:17  Güncelleme: 14:35

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'daki Olimpiyat Stadı'nın bakıma alınacağını söyledi. Kılıç, O nedenle önümüzdeki yıl faaliyette olamayacak dedi.

Bugün Ankara'dan karayolu ile Amasya'ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Abdil Celil Öz'ü makamında ziyaret etti. Burada Türk Telekom Arena Stadı'nın Beşiktaş ve Galatasaray tarafından ortak kullanımı ile ilgili sorulara yanıt vermekten kaçınan Bakan Kılıç, Bu konuyla ilgili ayrıntılı açıklamayı önümüzdeki hafta yapacağız. Önümüzdeki hafta başında kulüp başkanlarıyla bir görüşmemiz olacak diye konuştu.

Bakan Kılıç, Olimpiyat Stadı'nın da bakıma alınacağını ifade etti. Kılıç, İstanbul'daki Olimpiyat Stadı'nı kısa süre içerisinde çok kapsamlı bir bakıma alıyoruz. Biliyorsunuz İstanbul 2020 olimpiyat adayı. Olimpiyat Stadı'nın esaslı bir bakıma ihtiyacı var. Bu bakım onarım faaliyetine bu yaz döneminde başlayacağız. Kısa süre içinde ihalesini yapacağız. İstanbul olimpiyat stadı rüzgardan ve diğer meteorolojik olaylardan fazlasıyla etkileniyor. Oradaki mühendislik ve mimarlık eksikliklerini kısa süre içinde tamamlamak zorundayız. O nedenle İstanbul'da bir stadyumun daha faaliyette olamayacağını ya da tribünlerinin tam kapasite çalışmasının mümkün olmayacağını ifade edelim. Devamı önümüzdeki hafta belli olacak diye konuştu.

Daha sonra Valilik'ten yürüyerek Sultan II. Beyazıd Camii'ne giden Bakan Kılıç, burada cuma namazı kıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bakan Kılıç Olimpiyat Stadı Önümüzdeki Yıl Kullanılmayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement