Başkan Akgün'e Büyükçekmecelilerden 'Beşi Bir Yerde' Kutlama - Son Dakika
Güncel

Başkan Akgün'e Büyükçekmecelilerden 'Beşi Bir Yerde' Kutlama

Başkan Akgün\'e Büyükçekmecelilerden \'Beşi Bir Yerde\' Kutlama

Büyükçekmece’de 5. kez başkanlık koltuğuna oturan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zaferini ilçe halkının ‘beşi bir yerde’ adını verdiği 5 katlı pastayla kutladı.

13.04.2014 18:29

Büyükçekmece'de 5. kez başkanlık koltuğuna oturan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zaferini ilçe halkının 'beşi bir yerde' adını verdiği 5 katlı pastayla kutladı.

30 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı olan CHP Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 5. dönem zaferini ilçe halkıyla kutlamaya devam ediyor. Kısa süre sonra faaliyete geçmesi planlanan Büyükçekmece Belediye Başkanlık Binası Bahçesi'nde biraraya gelen yüzlerce vatandaş, Başkan Hasan Akgün'ü coşkuyla karşıladı. Hasan Akgün'ü kutlamalarda annesi Ayşe Akgün ve eşi Hatice Akgün'de yalnız bırakmadı. CHP meclis üyeleri teker teker tanıtıldığı kutlamalarda Başkan Akgün, vatandaşları İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ve Emel Sayın ile birlikte şarkı söyleyen 'Bir Yıldız Işığında Çocuk Sesleri' ile birlikte platformda selamladı.

İlçe halkına teşekkürlerini dile getiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Belediye başkanlığına halk 5 defa teslim etmez. Bu rekor benim değil sizin rekorunuz. Bu Büyükçekmece halkının eğitim, kültür ve dünyaya bakış açısını ortaya koyan en önemli bir tespittir. Bizim karakaşımıza kara gözümüze kimse bayılmış değil. Halkımız 'çocuklarımız burada doğdu, siz temizleyeceksiniz' dedi. Onların istek ve talepleri doğrultusunda 21 sene önce aday oldum. Bu zamana kadar sizlerle birlikte ne yaptıksa yaptık. Dünyanın en iyi kentlerinden biri olduk, Avrupa Konseyi tarafından 12 Star City Yıldız Şehri seçildik, kültür ve sanatta dünya rekorlar kitabına girdik… Bunları hep sizin sayenizde gerçekleştirdik ve Büyükçekmece kültür ve sanatta Türkiye'ye öncü oldu" dedi.

Daha sonra başkanlık binası hakkında bilgiler veren Başkan Akgün, binayı Ortaçağ Mimarisine göre kendisinin tasarladığını söyleyerek binanın sadece başkanlık binası olarak kullanılmayacağını bütün halkı kullanacağını dile getirdi.

5 DÖNEME 'BEŞİ BİR YERDE' PASTA

Halkı selamladıktan sonra platforma 5 kattan oluşan pasta geldi. Pastayı ilçe halkı 'beşi bir yerde' olarak isim verdi. Sıkça teşekkürlerini dile getiren Başkan Hasan Akgün eşi Hatice Akgün ile birlikte pastayı kesti, halka karanfil attı. Daha sonra Hasan Akgün Reklamcı - Yazar Ateş İlyas Başsoy ve organizatör Ahmet San'a ilçeye yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sundu. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Akgün'e Büyükçekmecelilerden 'Beşi Bir Yerde' Kutlama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement