Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi - Son Dakika
Güncel

Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi

Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi

Ankara'da Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kandilleri Yakma Platformu üyeleri bir araya geldi. Etkinlikte, İsrail'in saldırılarına karşı direnen Filistinlilere destek verildi ve Filistin soykırımı konusunda bir söyleşi gerçekleştirildi. Ayrıca, çocukların seslendirdiği ilahilerle program devam etti ve İHH Ankara Kadın Kolları tarafından Filistin yararına bir kermes düzenlendi.

18.11.2023 22:23  Güncelleme: 22:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Başkentte bazı sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri etkinlikle Filistin halkının ve yetim çocukların yaşadığı sıkıntılara dikkati çekti.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Kandilleri Yakma Platformu üyeleri yer aldı.

Platform Başkanı Yasemin Gülmüş, etkinlikte yaptığı konuşmada, İsrail'in saldırılarına karşı direnen Filistinlilere her zaman destek olacaklarını vurguladı.

Platformu Gazze direnişinin sesini duyurabilmek ve oradaki insanların acılarına merhem olabilmek amacıyla hayata geçirdiklerini anlatan Gülmüş, "Her bir Müslümanın kalbinde Mescid-i Aksa vardır." ifadesini kullandı.

Konuşmasında Hazreti Muhammed'in hadisişerifine de yer veren Gülmüş, "Peygamber efendimiz, 'Orası haşr ve dirilişin gerçekleşeceği yerdir. Gidin ve orada namaz kılın. Çünkü orada kılınan bir vakit namaz, başka yerde kılınan bin vakit namaz gibidir.' buyurmuş. Bizler de bu hadisişerife nail olabilmek için Mescid-i Aksa'ya kandilleri yakıyoruz." dedi.

Gülmüş'ün konuşmasının ardından program, çocukların seslendirdiği ilahilerle devam etti. Programda yazar Hayati İnanç, Filistin soykırımına yönelik bir söyleşi yaptı.

İHH Ankara Kadın Kolları üyelerinin açtığı stantlarda Filistin yararına kermes de düzenlendi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başkentte düzenlenen etkinlikte Filistin halkının ve yetim çocukların sıkıntılarına dikkat çekildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!
  09:09 Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!

  Counter-Strike 2, Valve tarafından piyasaya sürülen ve dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan bir oyun. Oyunun şimdiye kadar 207,2 milyon kopya sattığı ve 7,4 milyar dolar hasılat elde ettiği bildiriliyor. Counter-Strike 2'nin popülaritesi ve e-spor turnuvalarıyla birlikte topluluğunun da büyümeye devam ettiği belirtiliyor.

 • TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris
  09:09 TCL'nin yapay zeka destekli ilk filmi: Gelecek Durak Paris

  TCL, TV donanımı işinde olan bir teknoloji şirketi olarak orijinal içerik üretmeye başladı. TCLtv+ platformunda yayınlanacak olan Gelecek Durak Paris adlı kısa romantik film, yapay zeka kullanılarak üretildi. İnsan yazarlar ve aktörlerin katkılarıyla hazırlanan film, yapay zekanın üretkenliğini gösteriyor. Fragmanı yayınlanan film, karakterlerin görünüşleri ve duygusal ifadeleri açısından eleştiriler alsa da, TCL'nin geleneksel içerik üretmeye devam edeceği belirtiliyor.

 • Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor
  09:09 Apple, iPhone 17 ile yapay zeka alanında önemli geliştirmelere hazırlanıyor

  JP Morgan ve Barclays analistlerine göre, iPhone 16 ailesi yapay zeka özelliklerinden çoğunu almayacak. Apple, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone 17 ile yapay zeka konusunda önemli geliştirmeler yapacak. iPhone 17 ailesi, geniş RAM kapasitesi ve daha büyük sinirsel işlem birimi ile üretken yapay zekayı kullanmayı mümkün hale getirecek. iPhone 16 serisinin ise şu anda satışta olan iPhone 15 modellerine kıyasla büyük farklar yaratmayacağı düşünülüyor. Apple, iPhone 17 ile birlikte iOS 17 yazılım optimizasyonlarından yararlanacak ve Siri'yi geliştirmek için mikrofonları yükseltecek.

 • Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı
  08:17 Çember-17 Operasyonlarında 2 bin 756 Firari Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde 4 gün süren 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firarinin yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahıslar arasında hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları, terör ve kaçakçılık gibi suçlardan arananlar bulunuyor. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçleri tebrik edildi.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi
  08:10 Antalya'daki teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazasında 96 kişi tahliye edildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılan 2 kişi daha teleferikten indirildi. Halen 3 yetişkin ve 4 çocuk tahliye edilmeyi bekliyor.

 • Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı
  07:57 Antalya'daki teleferik kazasında 98 kişi kurtarıldı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'daki teleferik kazasının ardından asılı kalan kabinlerden 98 kişinin kurtarıldığını bildirdi. Kurtarma çalışmalarının sürdüğünü belirten Yerlikaya, 7 helikopter, 543 personel, 108 araç ve 4 ambulans ile bir drone'un kurtarma çalışmalarına katıldığını ifade etti.


Advertisement