Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi - Son Dakika
Güncel

Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi

Baskil\'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS\'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi

Baskil ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan ortaokul ve lise öğrencileri için deneme sınavı düzenlendi. Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, öğrencileri gerçek sınavlara hazırlayan provalar niteliğindeki deneme sınavı serisinin üçüncüsünün gerçekleştirildiğini belirtti. Kundakçı, eğitime yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, öğrencilere kırtasiye ve kaynak desteklerinin de devam ettiğini ifade etti.

20.02.2024 12:23
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Baskil ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan ortaokul ve lise öğrenciler için deneme sınavı düzenlendi.

Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik deneme sınavlarının devam ettiğini, öğrencileri gerçek sınavlara hazırlayan provalar niteliğindeki deneme sınavı serisinin üçüncüsünü gerçekleştirildiklerini söyledi.

Öğrencilerin bilgi, beceri ve zaman kullanımını ölçmeyi sağlayan en önemli fırsat olan ortak deneme sınavları yaptıklarını kaydeden Kundakçı, "Yatırımların en büyüğü eğitime yapılandır. Ayrıca öğrencilerimize kırtasiye ve kaynak desteklerimiz de aralıksız devam ediyor. Emeği geçen öğretmenlerimize ve görevlilere teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması 75. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor
  10:09 Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması 75. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

  Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması, 75. kuruluş yıldönümünü kutlamak üzere bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Etkinlikler arasında ulusal bayrak çekme töreni, askeri müzik gösterisi ve temalı ışık gösterileri yer alıyor. Ayrıca bazı donanma kışlaları ve gemileri halkın ziyaretine açık olacak. Kutlamalar kapsamında ayrıca donanma ile ilgili sanatsal eserlerden oluşan bir sergi düzenlenecek ve bir eğitim kampanyası yürütülecek.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  10:06 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 7'inci kez belediye başkanı seçilmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Akgün ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Akgün, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak Cumhuriyet değerlerine olan inancını ifade etti.

 • İzmir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu
  10:03 İzmir'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kentin 30 ilçesinde 30 gün boyunca büyük bir coşkuyla kutlayacak. İlçelerde "Gezici Çocuk Şenliği" ile çocuklar bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak, 23 Nisan Salı günü ise Kültürpark büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bayram günü toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. İzmir Doğal Yaşam Parkı ise 6-18 yaş arasındaki ziyaretçilerini 22-28 Nisan tarihlerinde ücretsiz ağırlayacak.

 • Palandöken: Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli
  10:00 Palandöken: Konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemeli

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konaklama fiyatlarında abartıya gidilmemesi uyarısını yaparak, "İnsanların yaşadığı ülkede tatil yapma şartları kolaylaşsın" dedi.

 • Kuryelerin tehlikeli yolculuğu kamerada
  10:00 Kuryelerin tehlikeli yolculuğu kamerada

  Elazığ'da iki motorlu kuryenin seyir halindeyken yan yana tehlikeli yolculukları kameralara yansıdı. İki kuryenin sohbet ederken yapışık bir şekilde sürüş yapmaları ve bir kuryenin diğer motora ayağını koyup uzun bir süre yolculuk etmesi görüntülendi.

 • Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı
  10:00 Afyonkarahisar'da sığınmacıların kaçak iş yerleri kapatıldı

  Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı halde faaliyet gösteren sığınmacılara ait işyerlerini kapatmıştır.


Advertisement