Son dakika LGS haberleri, LGS son dakika, son dakika LGS

Son Dakika Lgs Haberleri

 • Kozanlı 15 yaşındaki Serdar Murat Yıldız, satrançta milli takıma yükseldi
  10:21 Kozanlı 15 yaşındaki Serdar Murat Yıldız, satrançta milli takıma yükseldi

  Adana'nın Kozan ilçesinde 6 yaşındayken çok hareketli olduğu için ailesinin doktora götürdüğü 15 yaşındaki Serdar Murat Yıldız, doktorun tavsiyesi ile başladığı satrançta milli takıma kadar yükseldi. Yıldız, uzun soluklu ve düzenli çalışmaları sayesinde başarıya ulaştığını belirtti.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Eğitime Verdiği Değeri Vurguladı
  23 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Eğitime Verdiği Değeri Vurguladı

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, BİL-EN Programı kapsamında gerçekleştirdiği okul ziyaretlerinde eğitime verdiği değeri vurguladı. Vali Aygöl, öğrencilerle kitap okuma etkinliğine katıldı ve öğretmenlerle bir araya geldi. Eğitime sahip çıkmanın memleketin geleceğine sahip çıkmak olduğunu belirten Vali Aygöl, öğrencilere moral ve motivasyon verdi.

 • Hasköy'de sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15'e indi
  22 Şub Hasköy'de sınıf başına düşen öğrenci sayısı 15'e indi

  Muş'un Hasköy ilçesinde bu yıl 4 yeni okulun daha hizmete alınmasıyla sınıf sayısı 399'a yükselirken, sınıf başına düşen öğrenci sayısı ise 18'den 15'e düştü. İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, yapılan yatırımların eğitim kalitesini artırmayı hedeflediğini belirtti. Muş'ta gerçekleştirilen yatırımlarla birlikte sınıf başına düşen öğrenci sayısında düşüş yaşandı ve ildeki eğitim olanakları iyileştirildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, Aydıncık'ta yapılan hizmetlerden bahsetti.

 • Bartın İl Milli Eğitim Müdürü öğrenci ve öğretmenlerle buluştu
  22 Şub Bartın İl Milli Eğitim Müdürü öğrenci ve öğretmenlerle buluştu

  Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Bartın Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek motivasyon buluşmaları düzenledi. Aşçı, öğrencilere LGS sınavına kadar olan süreci fırsata çevirerek başarılarını artırmaları konusunda destek olduğunu belirtti. Ayrıca, okul yönetimi ve öğretmenlerle de bilgi alışverişinde bulundu ve Bartın Lisesi'nde öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu
  21 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gülnar ve Mut Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, çocukların bilim yolunda ilerlemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, belediyenin eğitime yönelik desteklerini ve gelecek planlarını açıkladı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi
  20 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Veli Buluşması Etkinliği'nde öğrenci aileleriyle bir araya geldi

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir'in kurs merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, her öğrencinin iyi bir eğitim alma hakkı olduğunu vurgulayarak, çocukların eğitimine destek verdiklerini belirtti. Etkinlikte ayrıca kurs merkezlerindeki eğitimin yanı sıra öğrencilerin sınav ücretinin karşılanacağı ve tercih döneminde danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.

 • Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi
  20 Şub Baskil'de Liselere Geçiş Sistemi ve YKS'ye Hazırlanan Öğrencilere Deneme Sınavı Düzenlendi

  Baskil ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan ortaokul ve lise öğrencileri için deneme sınavı düzenlendi. Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, öğrencileri gerçek sınavlara hazırlayan provalar niteliğindeki deneme sınavı serisinin üçüncüsünün gerçekleştirildiğini belirtti. Kundakçı, eğitime yapılan yatırımların önemine vurgu yaparak, öğrencilere kırtasiye ve kaynak desteklerinin de devam ettiğini ifade etti.

 • Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu
  19 Şub Başkan Vahap Seçer, YKS Öğrencileriyle Bilgi Yarışmasında Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde eğitim gören ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik düzenlenen Bilgi Yarışması'na katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Seçer, gençlere hitap ederek, belediyenin gençlere yönelik hizmetlerini anlattı ve desteklerini sürdüreceğini belirtti.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilerle kitap okuyup ebru yaptı
  18 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilerle kitap okuyup ebru yaptı

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Dodurga İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle kitap okuma etkinliğine katıldı. Ardından öğrencilerle birlikte ebru yapan Vali Aygöl, öğretmenlerle buluşmasında öğretmenlik mesleğinin önemini vurguladı. Ayrıca LGS'ye hazırlanan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

 • Bakan Göktaş, down sendromlu çocuklarla kurabiye yaptı ve vatandaşlarla görüştü
  17 Şub Bakan Göktaş, down sendromlu çocuklarla kurabiye yaptı ve vatandaşlarla görüştü

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul'daki programları kapsamında down sendromlu çocuklarla buluşarak kurabiye yaptı. Ardından gençleri ziyaret eden Bakan Göktaş, Bayrampaşa esnafı ve vatandaşlarla da sohbet etti.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu
  17 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve İstanbul Valisi, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle buluştu

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile İstanbul Valisi Davut Gül, 2023 LGS'de tam puan alan öğrencilerle bir araya geldi. Bakan Göktaş, engelli memur sayısının artırılacağını açıkladı. İstanbul Valisi Gül ise öğrencilere aylık burs vereceklerini duyurdu.

 • İstanbul Valisi Davut Gül, LGS'de 500 tam puan alan öğrencilere burs verecek
  17 Şub İstanbul Valisi Davut Gül, LGS'de 500 tam puan alan öğrencilere burs verecek

  İstanbul Valisi Davut Gül, Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) 500 tam puan alan 388 öğrenciye aylık 3'er bin lira burs vereceğini duyurdu. Gül, dezavantajlı, özel yetenekli ve başarılı çocukların öncelikleri olduğunu belirterek, öğrencilere Türkiye ve İstanbul'a bağlılık çağrısı yaptı.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Engelli Memur Sayısının Artırılacağını Açıkladı
  17 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Engelli Memur Sayısının Artırılacağını Açıkladı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul Valiliği etkinliğinde yaptığı konuşmada, Pazartesi günü 2 bin 392 engelli vatandaşın kamu kurumlarına yerleştirileceğini ve böylece son 21 yılda engelli memur sayısının 12 kat artarak 68 bin 396'ya çıkacağını açıkladı. Göktaş, gençlerin hedeflerine ulaşmak için çalışmalarını sürdürmelerini ve engelli bireylerin toplumla kaynaşmasını kolaylaştıracak atamaların hayırlara vesile olmasını diledi.

 • Pazartesi günü 2 bin 392 engelli vatandaş kamu kurumlarına yerleştirilecek
  17 Şub Pazartesi günü 2 bin 392 engelli vatandaş kamu kurumlarına yerleştirilecek

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş pazartesi günü 2 bin 392 engelli personelin daha kamu kurumlarına yerleştirileceğini açıkladı.

 • Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar
  17 Şub Karabük'te düzenlenen Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar ve erkekler kategorisinde başarılar

  Karabük'ün ev sahipliğini yaptığı Türkiye Kyokushin Stil Karate Şampiyonası'nda minik kızlar kategorisinde Seniha İnci Yavuz Türkiye Şampiyonu, Burçin Eslem Daşan Türkiye 3.'sü, erkekler kategorisinde Muhammet Alperen Özer Türkiye 3.'sü oldu. Şampiyonada 68 kulüp ve 930 sporcu yer aldı.

 • Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor
  16 Şub Belen Belediyesi, LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor

  Belen Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere kaynak kitap desteği sağlıyor. Başkan İbrahim Gül, başarılı öğrencilere burs imkanı da sunacaklarını belirtti. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz ise öğrencilere başarılar diledi.

 • Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı
  12 Şub Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı

  Nevşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gönüllü Eğitim Merkezi'nde ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar başladı. Matematik, resim, İngilizce, drama atölyesi ve satranç kurslarına kayıt yaptıran 360 öğrenci ilk derse katıldı. Kurs dönemi 21 Nisan'da sona erecek. Ayrıca, KPSS'ye hazırlanan adaylar için ücretsiz soru bankası kitaplarının dağıtımı da devam ediyor.

 • Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti
  12 Şub Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti

  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Başkan Kurt, 71 Evler Mahallesi'nde bulunan dernekte yaptıkları çalışmaları anlattı ve destek istedi.

 • Nevşehir Belediyesi KPSS'ye Hazırlanan Gençlere Ücretsiz Soru Bankası Dağıtıyor
  12 Şub Nevşehir Belediyesi KPSS'ye Hazırlanan Gençlere Ücretsiz Soru Bankası Dağıtıyor

  Nevşehir Belediyesi, KPSS'ye hazırlanan gençler için ücretsiz soru bankası dağıtımına devam ediyor. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava girecek olan adaylar, soru bankalarını Nevşehir Belediyesi Başkanlık Binası'ndan ücretsiz olarak alabilecek.

 • Sağlık-Sen Genel Başkanı: Nöbet ücretleri artırılmalı
  12 Şub Sağlık-Sen Genel Başkanı: Nöbet ücretleri artırılmalı

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, nöbet ücretlerinin emeğin karşılığı olan seviyelere getirilmesi gerektiğini belirterek, bu konuda çalışmalar yaptıklarını ve kanun teklifine bir madde eklenmesi çağrısında bulundu.

 • Sağlık-Sen Genel Başkanı: Nöbet ücretleri artırılmalı
  12 Şub Sağlık-Sen Genel Başkanı: Nöbet ücretleri artırılmalı

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek kanun teklifine nöbet ücretlerini artıracak bir düzenlemenin eklenmesi gerektiğini söyledi. Doğan, nöbet ücretlerinin emeğin karşılığı olan seviyelere getirilmesi gerektiğini belirtti.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu
  09 Şub TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da eğitim potansiyelini güçlendirecek proje hakkında konuştu

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda hayata geçirilen Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sayesinde kentin eğitimle ilgili rekabet gerektiren alanlarında daha büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti. Şanlıurfa'da gerçekleştirilen BİGEP'in tanıtım toplantısında konuşan Bozdağ, projenin başarıya ulaşmasıyla Şanlıurfa'daki eğitim seviyesinin yükseleceğini vurguladı. Proje kapsamında sınav sonuçlarının takip edileceğini ve değerlendirmelerin yapılacağını ifade eden Bozdağ, projenin tarım, turizm gibi diğer alanlara da uygulanacağını belirtti. Şanlıurfa'da 750 bin öğrencinin eğitim aldığını söyleyen Vali Hasan Şıldak ise eğitimin kent için öncelikli ve önemli bir mesele olduğunu vurguladı.

 • Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, STK temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor
  09 Şub Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, STK temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 5 yıllık hizmet sürecini değerlendirmek ve gelecek dönem için görüş alışverişinde bulunmak amacıyla sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle buluşmalarına devam ediyor.

 • Davutoğlu: Depremzedelere uzun vadeli faizsiz kredi verilmeli
  06 Şub Davutoğlu: Depremzedelere uzun vadeli faizsiz kredi verilmeli

  GELECEK Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, depremzedelere kamu bankaları aracılığıyla uzun vadeli faizsiz krediler verilmesi gerektiğini belirterek, TOKİ evleri için verilen taahhütlerin yerine getirilmesi ve TOKİ ihale süreçlerinin şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini söyledi.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem sonrası yardım çalışmalarını sürdürüyor
  05 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde deprem sonrası yardım çalışmalarını sürdürüyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinde ağır hasar alan İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde hayatın normale dönmesi için tüm alanlarda imkanları seferber etti. Depremden etkilenen yolların onarımı, yardımların ulaşımı, vatandaşların ısınma, gıda ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması, konteynırların altyapı hizmeti, yeni ticari alan inşaatları, eğitim ve tarımsal destekler gibi birçok alanda çalışmalar yürütüldü.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Depremzedelere Destek Olmaya Devam Ediyor
  05 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi Depremzedelere Destek Olmaya Devam Ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen depremin ardından depremzedelere destek olmaya devam ediyor. Belediye, arama-kurtarma çalışmalarına katkı sağlarken, ulaşım, konaklama ve sağlık hizmetlerinde de depremzedelerin yanında yer aldı. Ayrıca, eğitim hayatlarını aksatmamak için öğrencilere de destek verildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Depremzedelerle Dayanışma Örneği
  05 Şub Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Depremzedelerle Dayanışma Örneği

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ilk gününden itibaren depremzede vatandaşlarla dayanışma örneği ortaya koydu. Bu kapsamda bölgeye verilen ekip ve personel desteğinin yanı sıra Mersin’e gelen depremzedeler için de çok sayıda faaliyet yürütüldü.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Müfredat Değişikliği Çalışmalarını Tamamladıklarını Açıkladı
  03 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Müfredat Değişikliği Çalışmalarını Tamamladıklarını Açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarının tamamlandığını ve yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı. Tekin, müfredatın hızla değişen dünya koşullarına uygun, canlı ve dinamik bir yapıda olması gerektiğini belirtti.

 • Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphane öğrencilerin ilgisini çekiyor
  02 Şub Şehitkamil Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphane öğrencilerin ilgisini çekiyor

  Şehitkamil Belediyesi tarafından D.T. Şehitkamil Sahnesi'nin içerisinde hayata geçirilen ve 24 saat kesintisiz olarak öğrencilerin kullanımına açık tutulan M. Sami Benli Kütüphanesi, yoğun ilgi görüyor. Her türlü imkanın ücretsiz sağlandığı kütüphaneden yararlanan depremzede öğrenciler, kendilerine her türlü kolaylığın sağlandığını anlattılar.

 • Diyarbakır'da Gönüllü Öğretmenlerden Öğrencilere Destek
  02 Şub Diyarbakır'da Gönüllü Öğretmenlerden Öğrencilere Destek

  Diyarbakır'da dezavantajlı öğrencilerden oluşan bir okulda, gönüllü öğretmenler yarıyıl tatilinde öğrencilere sınavlara hazırlık desteği veriyor. Okulun kapıları öğrencilere açılarak, öğretmenler sınıflarda ders veriyor, kütüphanede kitap okumalarını sağlıyor ve deneme sınavlarına girmelerini destekliyor. Öğrencilerin evde ders çalışma imkanının olmadığı belirtilerek, öğretmenlerin gönüllü olarak bu çalışmada yer aldığı vurgulanıyor.

 • Hataylı Depremzede Öğretmen Ekrem Deveci: 'Çok Ciddi Bir Belirsizlik Var. Bu Belirsizlikler Hatay'da Yaşayan İnsanları Göçe Zorluyor.
  01 Şub Hataylı Depremzede Öğretmen Ekrem Deveci: "Çok Ciddi Bir Belirsizlik Var. Bu Belirsizlikler Hatay'da Yaşayan İnsanları Göçe Zorluyor.

  Hatay Depremzede Derneği Yönetim Kurulu üyeleri 6 Şubat Depremlerinin birinci yıldönümü nedeniyle Hatay’daki son durumu, Hatay’ın eksikliklerini ve yetkililerden taleplerini ANKA Haber Ajansı’na anlattı. İnşaat işçisi, depremzede Raif Derman “En fazla zarar gören il Hatay. Bir pozitif ayrımcılık, pozitif odak neden bu kadar zor? Bunu göremiyor mu devlet yetkilileri. Daha ne gerekiyor bir ilin özel afet bölgesi ilan edilmesi için” dedi. Samandağ’da Türkçe öğretmenliği yapan Ece Doğru, “Hatay halkı insanca yaşama koşullarına erişmeyi bekliyor. Hastane talebimizde, eğitimin daha sağlıklı koşullarda devam etmesi noktasında ısrarcıyız. Kentin yeniden inşasında, kentimizin dokusunun, yapısının korunarak, Hatay halkının isteklerinin dikkate alınmasını istiyoruz” diye konuştu.  Samandağ’da Fen Bilgisi Öğretmeni Ekrem Deveci, “Çok ciddi bir belirsizlik var. Bu belirsizlikler Hatay’da yaşayan insanları göçe zorluyor. Göç etmek zorunda kalıyorlar” dedi.

 • Sarıyer Belediyesi Geri Dönüşümle Öğrencilere Eğitim Yardımı Sağlıyor
  30 Oca Sarıyer Belediyesi Geri Dönüşümle Öğrencilere Eğitim Yardımı Sağlıyor

  Sarıyer Belediyesi, geri dönüşüm çalışmalarıyla elde ettiği tasarruflarla 7 bin 500 öğrenciye eğitim yardımı desteği sağlıyor. Belediye tarafından toplanan geri dönüşüm atıklarıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs veriliyor. Ayrıca Sarıyer Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda birçok destek projesi hayata geçiriyor.

 • Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yapılan faaliyetler
  27 Oca Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası yapılan faaliyetler

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkilerini yaşayan 11 ilde, yaklaşık 3 milyon 920 bin öğrenci ve 220 öğretmen ile depremzede halkın yaralarının sarılması için bir seferberlik anlayışı içerisinde faaliyetler yürütüldü.

 • Mersin Büyükşehir, dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor
  23 Oca Mersin Büyükşehir, dezavantajlı bölgelerdeki çocuklara ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde açtığı ücretsiz kurs merkezleriyle dezavantajlı bölgelerdeki çocukların iyi eğitim almasını sağlıyor. Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi, öğrencilerin geleceğini şekillendirmelerinde önemli bir rol oynuyor. Psikolojik Danışman ve Rehberlik Uzmanı Cansu Geyik, burada 308 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti. Öğrencilere derslerin yanı sıra rehberlik hizmeti de sunuluyor. Geyik, öğrencilerin başarı durumunun yüksek olduğunu ve velilerin kurs merkezine ilgi gösterdiğini ifade etti. Ara tatil sürecinde ise velilere öğrencilerle vakit geçirmeleri ve kontrollü bir şekilde teknoloji kullanmaları önerildi.

 • Uzmanlar, yarıyıl tatilinin sınav başarısını artıracağını söylüyor
  23 Oca Uzmanlar, yarıyıl tatilinin sınav başarısını artıracağını söylüyor

  Uzmanlar, yarıyıl tatilinin öğrencilere dinlenme fırsatı sağladığını ve sınav başarısını artırabileceğini belirtiyor. Tatilin planlı ve dengeli bir şekilde geçirilmesi, öğrencilerin hem dinlenmesini hem de derslerdeki konu eksiklerini kapatabilmesini sağlayacak. Ayrıca, sınav sonrası mezuna kalmak kararı vermeden önce acele edilmemesi gerektiği vurgulanıyor.

 • Adana'da 3 Bin Öğrenci Ücretsiz Kurs Merkezlerinde Hazırlanıyor
  21 Oca Adana'da 3 Bin Öğrenci Ücretsiz Kurs Merkezlerinde Hazırlanıyor

  Adana Büyükşehir Belediyesi, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim vermek amacıyla Ceyhan Kurs Merkezi'ni açtı. Başkan Zeydan Karalar, kurs merkezleri, yurtlar ve kütüphaneler gibi daha önce yapılmayan hizmetleri halkla buluşturduklarını belirtti. Yaklaşık 3 bin öğrencinin lise ve üniversite sınavlarına hazırlandığı kurs merkezlerinde, 2024 yılına kadar 5 bin öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor.

 • Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı
  19 Oca Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 'Veli Buluşması' etkinliğine katılım sağlayarak ailelerle bir araya geldi. Eğitimli bir toplumun çocukları eğitmekten geçtiğine dikkat çeken Seçer, 5 yıl önce göreve geldiklerinde öncelikli uygulamalarından birinin eğitime kaktı sunmak olduğunu söyleyerek, “5 yılda 10 kat daha fazla aileye ulaşan, çok daha kaliteli eğitim sunan, sadece eğitim değil, çocuğun ruhuyla, mutluluğuyla psikolojisiyle, ilgilenmek için muazzam bir kadro kurduk. Belediyemizin bünyesinde 350’den fazla öğretmenimiz var” dedi.

 • Küçükçekmece'de Öğrencilere Ücretsiz Etkinlikler
  18 Oca Küçükçekmece'de Öğrencilere Ücretsiz Etkinlikler

  Küçükçekmece Belediyesi, yarıyıl tatiline girecek öğrenciler için dopdolu bir etkinlik takvimi hazırladı. Öğrenciler, eğitici atölyelerden bilim ve kültür gezilerine kadar birçok etkinliğe ücretsiz katılma imkanı bulacak.

 • Belen Kaymakamı Depremzedelere Motivasyon Konuşması Yaptı
  18 Oca Belen Kaymakamı Depremzedelere Motivasyon Konuşması Yaptı

  Hatay'ın Belen ilçesinde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine motivasyon konuşması yapan Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, LGS, TYT ve AYT sınavlarına girecek olan öğrencilere sınav kaygısı, stres yönetimi ve başarı konularında tavsiyelerde bulundu.

 • Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Öğrencilere Sürpriz Yaptı
  16 Oca Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Öğrencilere Sürpriz Yaptı

  Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ara tatil karnesi almaya hazırlanan öğrencilere sürpriz yaparak okullarda hazırlık kitabının dağıtılmasını sağladı. Başkan Yüksel, okulları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve okulların mevcut durumunu değerlendirdi.

 • Nevşehir Belediyesi KPSS'ye hazırlanan gençlere ücretsiz soru bankası dağıtıyor
  11 Oca Nevşehir Belediyesi KPSS'ye hazırlanan gençlere ücretsiz soru bankası dağıtıyor

  Nevşehir Belediyesi, KPSS'ye hazırlanan tüm gençlere ücretsiz soru bankası dağıtımına başladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans düzeylerinde sınava girecek olan adaylar, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında Nevşehir Belediyesi Başkanlık Binası'ndaki Turkuaz Masaya başvurarak soru bankalarını ücretsiz olarak alabilecekler.

 • Başakşehir'de LGS ve TYT Deneme Sınavları Yapıldı
  11 Oca Başakşehir'de LGS ve TYT Deneme Sınavları Yapıldı

  Başakşehir Belediyesi ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavları Başakşehir'deki 8 ve 12. sınıf öğrencileri için gerçekleştirildi. LGS deneme sınavına 7 bin 467 öğrenci, TYT deneme sınavına ise 4 bin 636 öğrenci katıldı. Öğrenciler, deneme sınavlarından memnuniyet duyduklarını ifade ederek devamını talep etti.

 • Şahinbey Belediyesi Öğrencilere Deneme Sınavları Düzenliyor
  10 Oca Şahinbey Belediyesi Öğrencilere Deneme Sınavları Düzenliyor

  Şahinbey Belediyesi, öğrencilerin başarı ve seviyelerini yükseltmek amacıyla liselere ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere deneme sınavları düzenliyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere deneme sınavı kitapçıkları hediye ederek desteklerini gösterdi. Ayrıca, belediye tarafından dağıtılan kitap sayısı 15 milyonu geçti.

 • Mardin'de 32 Bin 339 Öğrenciye Deneme Sınavı Yapıldı
  10 Oca Mardin'de 32 Bin 339 Öğrenciye Deneme Sınavı Yapıldı

  Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde 32 bin 339 öğrenciye yönelik deneme sınavı düzenledi. Sınavlar, öğrencilerin başarı derecelerini yükseltmek ve daha iyi üniversite ve bölümler kazanmalarını sağlamak amacıyla yapıldı. Mardin genelinde 10 ilçede 320 ortaokulda gerçekleştirilen deneme sınavına toplamda 32 bin 339 öğrenci katıldı.

 • Ankara'da Heimlich Manevrası ile 2 Yaşındaki Çocuk Kurtarıldı
  06 Oca Ankara'da Heimlich Manevrası ile 2 Yaşındaki Çocuk Kurtarıldı

  Ankara'nın Keçiören ilçesinde bulunan bir kurs merkezinde, 2 yaşındaki bir erkek çocuğunun nefes borusuna yiyecek kaçtı. Çocuğun annesi çocuğun boğazındaki nesneyi çıkarmaya çalışırken, koridordan geçen bir öğretmen Heimlich manevrası yaparak çocuğu kurtardı. Olay güvenlik kameralarına yansıdı. Öğretmen, daha önce aldığı eğitim sayesinde çocuğun boğazındaki nesneyi çıkarmayı başardı ve herkesin bu eğitimi alması gerektiğini belirtti.

 • İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde Suriyeliler için anaokulu yapımı tepkilere neden oldu
  04 Oca İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nde Suriyeliler için anaokulu yapımı tepkilere neden oldu

  İzmir Bornova Anadolu Lisesi'ne ait korulukta yapılan inşaat ve SİT alanı olan bölgedeki ağaç kesimi tartışma yarattı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tepki gösterdi. Koruluktaki inşaat faaliyetleri durduruldu.

 • Alo 153 İletişim Merkezi, Kayseri'nin Çözüm Merkezi Haline Geldi
  02 Oca Alo 153 İletişim Merkezi, Kayseri'nin Çözüm Merkezi Haline Geldi

  Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi, Kayseri'nin 7 gün 24 saat ulaşılabilen çözüm merkezi olarak hizmet veriyor. 2023 yılında yaklaşık 1 milyon 200 bin çağrıya cevap veren merkez, vatandaşların taleplerini ilgili birimlere ileterek süreç hakkında bilgilendirme yapıyor. Ayrıca mobil beyaz masa aracı ve İletişim Küresi ile vatandaşlara doğrudan hizmet sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere de yardımcı oluyor.

 • Vali Aygöl, Murat Hüdavendigar Ortaokulu'nu ziyaret etti
  31 Ara Vali Aygöl, Murat Hüdavendigar Ortaokulu'nu ziyaret etti

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, BİL-EN Programı kapsamında Murat Hüdavendigar Ortaokulu'nu ziyaret etti. Öğrencilere akıllı telefon kullanımında dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Vali Aygöl, okul kütüphanesinde öğrencilerle birlikte kitap okudu ve öğretmenlerle buluştu. Ziyaret sırasında dikkatini çeken bir detay ise okul girişinde yer alan 'Sahip Siz Manav' bölümü oldu.

 • Kayseri Büyükşehir'de 2023 böyle geçti
  31 Ara Kayseri Büyükşehir'de 2023 böyle geçti

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın liderliğinde 2023 yılında birbirinden önemli ve anlamlı proje ve hizmetler ile dikkatleri üzerine çekerken, birçok alanda Türkiye'de örnek gösterilecek yeni yatırımlara imza attı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Şubat

  Türkiye, şubat ayında "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin acısıyla sarsıldı.

 • Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran
  26 Ara Türkiye'de 2023 böyle geçti: Haziran

  Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek göreve başladığı haziranda yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de açıklandı, yeni MİT Başkanı, İbrahim Kalın; yeni Dışişleri Bakanı, Hakan Fidan oldu.

 • Çilek Kurs Merkezi Öğrencileri, Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi'ni Ziyaret Etti
  24 Ara Çilek Kurs Merkezi Öğrencileri, Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi'ni Ziyaret Etti

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri, ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni ziyaret etmeye başladı. ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ ilkesiyle öğrencilere farklı alanlarda deneyimler kazandırmaya öncülük eden Büyükşehir Belediyesi, derslerin haricinde de pek çok alanda fırsatlar sunuyor.

 • Karabük Valiliği, 'Eğitim Kenti Karabük' Projesi Başladı
  23 Ara Karabük Valiliği, 'Eğitim Kenti Karabük' Projesi Başladı

  Karabük Valiliği, 'Eğitim Kenti Karabük' Projesi kapsamında çalışmaların başladığını duyurdu. Proje, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyi amaçlayarak, öğrencilerin akademik, sanatsal ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Ayrıca, proje ile okul kütüphanelerinin envanterindeki kitap sayısı artırılacak, öğrencilere ücretsiz çocuk tiyatrosu izleme imkanı sunulacak ve ulusal programlara katılım ve başarı oranları artırılacak.

 • Karabük'te Eğitim Kenti Projesi Uygulamaya Alındı
  21 Ara Karabük'te Eğitim Kenti Projesi Uygulamaya Alındı

  Karabük'te hayata geçirilen 'Eğitim Kenti Karabük' projesi ile öğrencilerin öğrenme deneyimi zenginleştirilecek, ders dışı yetenekleri desteklenecek ve kişisel sosyal gelişimlerine katkı sağlanacak.

 • Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi yoğun ilgi görüyor
  21 Ara Tepebaşı Belediyesi tarafından açılan Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi yoğun ilgi görüyor

  Tepebaşı Belediyesi tarafından Mart ayında hizmete açılan Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi, öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimini destekleyen programların yanı sıra Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) hazırlanan 8. Sınıf öğrencileri için de destek eğitimleri sürdürüyor. Merkezde açılan eğitim programlarından 450 öğrenci faydalanırken, LGS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için de destek programı 40 öğrencinin katılımıyla devam ediyor.

 • TURBEM'de değerlendirme toplantısı düzenlendi
  19 Ara TURBEM'de değerlendirme toplantısı düzenlendi

  Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi'nde (TURBEM) lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin ailelerine yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda öğretmenler ve idareciler, öğrencilerin durumları ve performansları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 • İzmit Belediye Başkanı Okulları Ziyaret Etti
  18 Ara İzmit Belediye Başkanı Okulları Ziyaret Etti

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Uluğbey Anadolu Lisesi ve Kuruçeşme Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. Hürriyet, okulların ihtiyaçlarını dinleyerek çalışmalar yapacaklarını belirtti. Ayrıca, okullara mozaik Çınar Yaprağı ve Kayıp Roma Başkenti Nikomedia'nın Renkli Rölyefleri kitabı hediye etti. Başkan Hürriyet, eğitim projeleri hakkında bilgi vererek öğrencilere ücretsiz servis, yemek hizmeti ve eğitim imkanları sunduklarını açıkladı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Merkez Edebali Ortaokulu'nu ziyaret etti
  18 Ara Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Merkez Edebali Ortaokulu'nu ziyaret etti

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, BİL-EN programı kapsamında gerçekleştirdiği okul gezilerinde son olarak Merkez Edebali Ortaokulu'nu ziyaret etti. Vali Aygöl, öğrencilerle kitap okuma saatine katıldı ve LGS hazırlığı konusunda önemli tavsiyelerde bulundu. Ayrıca öğretmenlerle bir araya gelen Vali Aygöl, okuldaki çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret sırasında öğrencilerle voleybol oynayan Vali Aygöl, yoğun ilgiyle karşılaştı.

 • Başkan Hürriyet'ten İzmit'e çocuk merkezi müjdesi
  16 Ara Başkan Hürriyet'ten İzmit'e çocuk merkezi müjdesi

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, gençlere ve çocuklara yönelik projelerini anlatırken Cumhuriyet Parkı'nın yanında yeni çocuk merkezini hizmete sunacaklarının müjdesini verdi.

 • Başakşehir Belediyesi, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere deneme sınavları düzenliyor
  16 Ara Başakşehir Belediyesi, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere deneme sınavları düzenliyor

  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik deneme sınavlarının başladığını duyurdu. Sınavlara 8. ve 12. sınıf öğrencileri katılacak ve gençler sınav stresinden uzaklaşarak deneyim kazanacak. Sınav sonuçları ise Başakşehirli mobil uygulaması üzerinden öğrenilebilecek.

 • Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, LGS ve YKS'ye hazırlanan gençlere deneme sınavları müjdesi verdi
  16 Ara Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, LGS ve YKS'ye hazırlanan gençlere deneme sınavları müjdesi verdi

  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, LGS ve YKS'ye hazırlanan gençlere deneme sınavlarının yıl boyunca yapılacağını ve öğrencilerin sınav sonuçlarını takip edebileceği bir sistem geliştirildiğini duyurdu.

 • Ağrı'da ortaokul öğrencileri liseleri tanıdı
  15 Ara Ağrı'da ortaokul öğrencileri liseleri tanıdı

  Ağrı Mustafa Tekdal Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesinde il merkezindeki liseleri ziyaret ederek, okullar ve meslekler hakkında bilgi aldı.

 • Balıkesir'de Gençlik Merkezi: Doğayla Baş Başa Ders Çalışma İmkanı
  14 Ara Balıkesir'de Gençlik Merkezi: Doğayla Baş Başa Ders Çalışma İmkanı

  Balıkesir'de Altıeylül ilçe Belediyesi tarafından kurulan gençlik merkezi, öğrencilere doğayla baş başa ders çalışma ve sosyal aktivitelere katılma imkanı sunuyor. Merkezde 10 adet kütük ev, 2 adet otel ve 35 bin 210 metrekare alanda 100 misafir ağırlanabiliyor. Gençler doğa yürüyüşleri, ATV turları, izcilik kampları ve çevre temizliği etkinliklerine katılabiliyor. Ayrıca LGS ve YKS'ye hazırlanan öğrenciler de merkezi kullanabiliyor.

 • Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencileriyle söyleşi yaptı
  13 Ara Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üniversite öğrencileriyle söyleşi yaptı

  Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek söyleşi yaptı. Söyleşide, Toroslar'ın tarihi ve doğal güzellikleri, sosyal yapısı ve yemek kültürü konuşuldu. Başkan Yılmaz'ın gençlere yönelik projeleri ve faaliyetleri de konuşulan konular arasında yer aldı.

 • Korgun'daki öğrenciler il merkezindeki liseleri gezdi
  12 Ara Korgun'daki öğrenciler il merkezindeki liseleri gezdi

  Korgun Ortaokulu öğrencileri il merkezinde bulunan liseleri gezdi.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal projelerle vatandaşlara destek oluyor
  12 Ara Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal projelerle vatandaşlara destek oluyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilen projelerle gencinden yaşlısına, hastasından hamilesine kadar her kesime dokunmaya devam ediyor.

 • PISA 2022 Sonuçlarına İlişkin Değerlendirme: Her 100 Gençten 39'u Asgari Beceri Düzeyine Ulaşamıyor
  08 Ara PISA 2022 Sonuçlarına İlişkin Değerlendirme: Her 100 Gençten 39'u Asgari Beceri Düzeyine Ulaşamıyor

  İKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Kaya, PISA 2022 sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, 15 yaşındaki gençlerin yüzde 39'unun asgari beceri düzeyine ulaşamamasının düşündürücü olduğunu belirtti. Türkiye'nin diğer ülkelerle karşılaştırıldığında geride olduğunu vurgulayan Kaya, eğitimde yeni politikalara ihtiyaç olduğunu ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın PISA sonuçlarına ilişkin ilgisinin umut verici olduğunu söyleyen Kaya, ancak bu sınavların sistemi esir alma riskine dikkat edilmesi gerektiğini de vurguladı.

 • Soğuk havalar kütüphaneye ilgiyi arttırdı
  07 Ara Soğuk havalar kütüphaneye ilgiyi arttırdı

  Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, soğuk ve yağışlı havalarda öğrenciler gruplar halinde kütüphanede zaman geçirmeyi tercih ediyor. Çemişgezek Halk Kütüphanesi, zengin içeriğiyle öğrencileri ve vatandaşları cezbediyor. İlçe merkezi nüfusunun yaklaşık yüzde 25'i kadar abone sayısı olduğu belirtilen kütüphane, yaklaşık 13 bin kitapla hizmet veriyor.

 • KAYMEK'ten 4,5 yılda yarım milyonu aşkın hizmet
  07 Ara KAYMEK'ten 4,5 yılda yarım milyonu aşkın hizmet

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin mesleki eğitim ve kültür kuruluşu Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.

 • İBB'nin açtığı kütüphanede sınava hazırlanan öğrenci 500 tam puan aldı
  06 Ara İBB'nin açtığı kütüphanede sınava hazırlanan öğrenci 500 tam puan aldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Sancaktepe Sarıgazi'de açtığı Yaşar Kemal Kütüphanesi'nde sınava hazırlanan Mahir Ali Taş, 2023 LGS'de 500 tam puan alıp, Kabataş Erkek Lisesi'ne yerleşti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahir Ali'nin başarısı için büyük gurur duyduğunu belirtti.

 • Alper Taşdelen, Çankaya Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvurdu: 'Benim Sadece Bir Patronum Var, Halkımdır. Halkıma Hizmet Ederim'
  05 Ara Alper Taşdelen, Çankaya Belediye Başkan Adaylığı İçin Başvurdu: "Benim Sadece Bir Patronum Var, Halkımdır. Halkıma Hizmet Ederim"

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkanları olarak hep uyumlu çalıştık. Bazı yerlerde olduğu gibi ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı itişmesi kakışması Ankara'da olmadı. Çünkü biz 25 yıl sonra aldığımız Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Mansur Başkanımız için, başarısı için elimizi de gövdemizi de ortaya koyduk. Biz atamızdan, babamızdan gördüğümüz gibi siyaseti, duruş, tutarlılık, doğruluk, dürüstlük ve çalışkanlık üzerinden yapan insanlarız. Benim müteahhidim yok, benim taşeronum yok, benim ağa babam yok, benim başımda biri yok. Benim sadece bir patronum var, halkımdır. Halkıma hizmet ederim. Rant için değil halk için çalışırız ve aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 • Battalgazi Belediyesi, LGS sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim seti hediye ediyor
  03 Ara Battalgazi Belediyesi, LGS sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim seti hediye ediyor

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İnönü Ortaokulu'nda düzenlenen programa katılarak LGS sınavına girecek öğrencilere eğitim seti hediye etti. Setler, soru bankası ve ders tekrarlarıyla gençlere sınav sürecinde destek olacak.

 • Vize'de destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor
  03 Ara Vize'de destekleme ve yetiştirme kursları devam ediyor

  Vize Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda 8. sınıf öğrencileri Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, kursu ziyaret ederek öğretmenlerden bilgi aldı. Voleybol turnuvası sona erdi ve dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları törenle verildi.

 • Altındağ Belediyesi, 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kitabı dağıtıyor
  02 Ara Altındağ Belediyesi, 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kitabı dağıtıyor

  Ankara'nın Altındağ Belediyesi, bu yıl sınava girecek olan 8. sınıf öğrencilerine LGS hazırlık kitabı dağıtımına başladı. Altındağ Belediyesi, öğrencilere destek olmak amacıyla kitap desteği sağlıyor.

 • İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor'
  28 Kas İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • Bandırma Belediye Başkanı Öğretmenlerle Buluştu
  28 Kas Bandırma Belediye Başkanı Öğretmenlerle Buluştu

  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Belediye bünyesinde görev yapan öğretmenler ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Belediye, eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle çalışmalarını sürdürerek kente 3 okul kazandırdı ve LGS ve YKS'ye girecek öğrencilere eğitim imkanı sunuyor. Başkan Tosun, öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, öğretmenlerin öğrencilere özverili, sevgi ve şefkatle yaklaşması gerektiğini belirtti.

 • Doğa Koleji Öğrencileri LGS Simülasyon Sınavında Heyecan Yaşadı
  27 Kas Doğa Koleji Öğrencileri LGS Simülasyon Sınavında Heyecan Yaşadı

  Doğa Koleji'nin 100'ü aşkın kampüsünde binlerce 7. ve 8. sınıf öğrencisi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) simülasyon deneme sınavı heyecanı yaşadı. Öğrenciler, gerçeğe yakın sınav deneyimi yaşayarak sınav stresiyle baş etmeyi öğrendi.

 • Vahap Seçer, Büyükşehir'in Emektar Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi: 'Ortak Amacımız Mersinimize, Ülkemize, Milletimize, İnsanlığa Katkı Sunmak'
  23 Kas Vahap Seçer, Büyükşehir'in Emektar Öğretmenleri ile Bir Araya Geldi: "Ortak Amacımız Mersinimize, Ülkemize, Milletimize, İnsanlığa Katkı Sunmak"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’nin emektar öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmenlerin, geleceğin aydın gençlerini yetiştirmek gibi önemli görevleri olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Ortak amacımız Mersinimize, ülkemize, milletimize, insanlığa katkı sunmak” dedi.

 • Mersin Büyükşehir'de Öğretmen De, Öğrenci De, Veli de Memnun
  23 Kas Mersin Büyükşehir'de Öğretmen De, Öğrenci De, Veli de Memnun

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden, öğrenciler ve veliler büyük memnuniyet duyuyor. Mersin Büyükşehir, tüm Mersin geneline yaydığı kurs merkezlerinde; alanında uzman öğretmen kadrosu ile geleceğin aydınlık gençlerini yetiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi çatısı altında öğretmenlik yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden öğretmenler ise, öğrenci-öğretmen ilişkilerinin kuvvetli olduğunu vurguluyorlar.

Advertisement