Bıçaklanarak Öldürülen Öğretmenin Davasında 1 Tutuklama Kararı - Son Dakika
Güncel

Bıçaklanarak Öldürülen Öğretmenin Davasında 1 Tutuklama Kararı

Bıçaklanarak Öldürülen Öğretmenin Davasında 1 Tutuklama Kararı

Kadıköy’de bıçaklı bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden ÖDP’li öğretmen Bahadır Grammeşin’in davasının ikinci duruşmasında mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Cemal Diri’nin ’Kasten öldürmeye yataklık etmek’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.

30.03.2016 17:26

Kadıköy'de bıçaklı bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden ÖDP'li öğretmen Bahadır Grammeşin'in davasının ikinci duruşmasında mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Cemal Diri'nin 'Kasten öldürmeye yataklık etmek' suçundan tutuklanmasına karar verdi.

İstanbul Kadıköy'de 9 Mayıs 2015'te, asker arkadaşlarını uğurlamak için düzenlenen geceden çıkan 6 kişilik grup içindeki bir kadına sözlü tacizde bulunulması üzerine çıkan bıçaklı kavgada ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin'in hayatını kaybetmesine ilişkin açılan davanın görülmesine devam edildi. Olayın ardından açılan davanın ikinci duruşması İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davaya tutuklu sanıklar Murat Topraktepe, Yahya Burak Ataç, Erkan Çınar, Mert Nikelay ve tutuksuz sanıklar Ercan Aslan, Serhat Ali Günay, Cemal Diri, Soner Açık ile Bahadır Grammeşin'in avukatları ve ablası Başak Grammeşin katıldı. Dava sırasında Grammeşin'in arkadaşları da adliyenin bahçesinde davanın bitmesini bekledi. Dava sırasında yaşanan olayın görüntüleri bir kez daha izlenirken, mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Cemal Diri'nin 'Kasten öldürmeye yataklık etmek' suçundan tutuklanmasına karar verdi. Dava 27 Nisan tarihine ertelendi.

Adalet sarayının bahçesinde bir açıklama yapan Av. İbrahim Burak Eskici, "Duruşmada görüntüleri tekrar izledik. Biz zaten önceden defalarca izlemiştik. Ancak yürek burkan görüntüleri bir kez daha mahkeme heyeti karşısında izledik. Sanıkların, 'ben vurmadım etmedim' diyenlerin hepsi kendini görüntülerde teşhis etti. Görüntülerden ve tanık ifadelerinden de anlaşılacağı üzere tüm sanıklar iştirak halinde önce Çağrı'yı bıçakla yaralamışlar, daha sonra Bahadır'ı da kasten öldürmüşlerdir. Bugünkü izlenen görüntülerde bu açık bir şekilde görülmüştür. Tutuklama taleplerimiz oldu. Cemal Diri kasten adam öldürmeye yardım etmek suçlaması ile tutuklandı. Dosya şu an hızlı bir şekilde devam etmekte. 27 Nisan'da 3'üncü celsesi görülecek" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bıçaklanarak Öldürülen Öğretmenin Davasında 1 Tutuklama Kararı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement