Biga'da Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitimi - Son Dakika
Güncel

Biga'da Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitimi

Biga\'da Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitimi

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Gümüşçay Atatürk İlkokulu’nun Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 5. Dönem teknik destek teklif çağrısı kapsamında desteklenen ’Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi’ eğitimi başladı.

03.03.2018 15:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Gümüşçay Atatürk İlkokulu'nun Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 5. Dönem teknik destek teklif çağrısı kapsamında desteklenen 'Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi' eğitimi başladı.

Gümüşçay Atatürk İlkokulunda 35 saat sürecek eğitime 7 sınıf öğretmeni ve 2 idareci katıldı. Okul Müdürü Gökhan Günay, " Ülkemizin küreselleşen dünyada yer bulabilmesi için kendi resmi dilini ülkesinde yaşayan her anadili farklı kişiye öğretmesi gerekir. Böylece güçlenen iletişimle toplumsal uyum sağlanır. Ayrıca bölgemizde artan sanayileşme ile işgücü göçlerindeki anadil farklılığı göçle gelen öğrencilerin eğitimini zorlaştırmaktadır. Bu eğitim sayesinde Gümüşçay Atatürk İlkokulu'nda mesleki yeterliliği artan sınıf öğretmenleri ile her yabancı öğrenci kaliteli bir eğitim alacaktır" diye konuştu. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Biga'da Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Eğitimi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement