Son dakika Biga haberleri, Biga son dakika, son dakika Biga

Son Dakika Biga Haberleri

 • Çanakkale'de Yaralı Güvercine Ampute Operasyonu
  20:59 Çanakkale'de Yaralı Güvercine Ampute Operasyonu

  Çanakkale'de sol bacağına doku ölümü (nekroz) teşhisi konulan yaralı güvercin, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Çanakkale Şube Müdürlüğünde operasyon geçirdi. Güvercinin sol bacağı ampute edildikten sonra tedavi ve rehabilitasyon süreci tamamlanacak ve doğal ortamına bırakılacak.

 • Çocuklar Gülsün Diye Derneği Hatay'da 4. anaokulunu açtı
  29 Şub Çocuklar Gülsün Diye Derneği Hatay'da 4. anaokulunu açtı

  Dernek Reyhanlı, Kırıkhan ve İskenderun'daki anaokullarından sonra Samandağ ile Hatay'daki 4. anaokulunu açmış oldu. Depremi unutmadığını, unutturmayacağını, afet bölgesinde desteklerinin ve okul açılışlarının devam edeceğini vurgulayan Gülben Ergen, anaokulunun hazırlık sürecine ve açılışına katılım sağlayan oğlu Atlas Erdoğan'a da teşekkür etti.

 • ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı: Bu büyüklükte bir depremi bekliyorduk
  28 Şub ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı: Bu büyüklükte bir depremi bekliyorduk

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler, Biga ilçesinde yaşanan 4,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin, bu tür bir depremi beklediklerini söyledi. Bekler, depreme karşı yapıların güçlendirilmesinin önemine dikkat çekerek, riskleri azaltmak için sürdürülebilir faaliyetlerin önemli olduğunu belirtti.

 • Prof. Dr. Tolga Bekler ve Prof. Dr. Süha Özden, Biga'da yaşanan depremi değerlendirdi
  28 Şub Prof. Dr. Tolga Bekler ve Prof. Dr. Süha Özden, Biga'da yaşanan depremi değerlendirdi

  ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, Biga'da yaşanan 4.6 büyüklüğündeki depremin etkisinin çevredeki faylara etkisi olmadığını belirtti. Prof. Dr. Süha Özden ise, depremin münferit bir olay olduğunu ve devamının olmayacağını tahmin ettiğini söyledi.

 • ÇOMÜ uzmanları, Biga'da yaşanan depremi değerlendirdi
  28 Şub ÇOMÜ uzmanları, Biga'da yaşanan depremi değerlendirdi

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler ve ÇOMÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süha Özden, Biga'da yaşanan 4.6 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Bekler, depremin çevredeki faylara etki etmediğini belirtirken, Özden ise depremin münferit bir olay olduğunu düşündüğünü ifade etti. Bölgedeki deprem hareketliliği ise devam ediyor.

 • Çanakkale sallanmaya devam ediyor: Biga'da bir deprem daha meydana geldi
  27 Şub Çanakkale sallanmaya devam ediyor: Biga'da bir deprem daha meydana geldi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde akşamüstü saatlerinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası bu kez de gece saatlerinde 3,8 büyüklüğünde başka bir deprem meydana geldi. Saat 22.52'de meydana gelen deprem, yerin 7,19 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

 • Çanakkale'de deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı
  27 Şub Çanakkale'de deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. İş yerinde bulunan 3 kişi depremin olduğu anda panikle dışarı çıkması güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  27 Şub Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde saat 16,09'da, 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve İstanbul'da hissedildi.

 • Biga'da meydana gelen deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı
  27 Şub Biga'da meydana gelen deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem, çevre illerde de hissedildi ve Lapseki ilçesinde kısa süreli panik yaşandı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, deprem anında dükkanın içinde bulunanların panikle dışarı çıktığı görülüyor.

 • Çanakkale'deki deprem anı kameralara yansıdı
  27 Şub Çanakkale'deki deprem anı kameralara yansıdı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem, iş yerlerinin kamerasına yansıdı.

 • İçişleri Bakanı: Çanakkale Biga'daki Depremde Herhangi Bir Olumsuz Durum Yok
  27 Şub İçişleri Bakanı: Çanakkale Biga'daki Depremde Herhangi Bir Olumsuz Durum Yok

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çanakkale Biga'da meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuz durum olmadığını açıkladı. AFAD ve diğer ilgili kurumların saha taramalarına başladığı belirtilirken, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri iletilmiştir.

 • İçişleri Bakanı: Çanakkale Biga'daki Depremde Olumsuz Bir Durum Yok
  27 Şub İçişleri Bakanı: Çanakkale Biga'daki Depremde Olumsuz Bir Durum Yok

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremde AFAD ve ilgili kurumların saha taramalarına başladığını ve şu an için olumsuz bir durum olmadığını belirtti. Bakan Yerlikaya, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • İçişleri Bakanı: Biga'daki Depremde Olumsuz Bir Durum Yok
  27 Şub İçişleri Bakanı: Biga'daki Depremde Olumsuz Bir Durum Yok

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çanakkale'nin Biga ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde olumsuz bir durumun olmadığını bildirdi. AFAD ve ilgili kurumlar saha taramalarına başlamış olup, şu an için herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Yerlikaya, ülkenin ve milletin afetlerden korunmasını diledi.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  27 Şub Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Çanakkale'nin Biga ilçesinde saat 16.09'da yerin 7 kilometre derinliğinde 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  27 Şub Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde saat 16.09'da 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Biga ilçesi olan 4,6 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

 • Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi
  27 Şub Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde de hissedildi

  Çanakkale'de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Biga ilçesinin merkez üssü olduğu sarsıntı saat 16.09'da kaydedilirken İstanbul ve çevre illerden de hissedildi. AFAD, depremin 7 kilometre derinlikte ölçüldüğünü bildirdi.

 • Biga Ortaokulu Öğrencileri Yüzme İl Birinciliği'nde Dereceler Elde Etti
  27 Şub Biga Ortaokulu Öğrencileri Yüzme İl Birinciliği'nde Dereceler Elde Etti

  Biga Ortaokulu öğrencileri, Okul Sporları Çanakkale Küçükler Yüzme İl Birinciliği'nde başarılı sonuçlar elde etti. Öğrenciler, yüzme antrenmanları için fiziki ortam sağlayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a teşekkür etmek üzere ziyarette bulundu. Erdoğan, öğrencileri tebrik ederek, başarılı öğrencilerin bir kulüp adı altında toplanacağını belirtti. Okul Müdürü Mehmet Lek ise öğrencilerin elde ettiği dereceleri açıkladı.

 • Çanakkale'nin Cihadiye köyünde arsa satışı yabancılara yasaklandı
  26 Şub Çanakkale'nin Cihadiye köyünde arsa satışı yabancılara yasaklandı

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Cihadiye köyü muhtarı Şahin Yaşar, Cihadiye kütüğüne kayıtlı olmayanlara köye uyum sağlayamayacaklarını düşündükleri için arsa satışı yapmadıklarını belirtti. Köyün girişine ve kahvelere asılan yazılarda da yabancılara arsa satışının yasaklandığı duyuruldu. Muhtar Yaşar, köy tüzel kişiliğine ait olan 25 dönüm yeri köylülere dağıtmak için çalışmaların devam ettiğini ve 1 Nisan'dan sonra arsaların teslim edileceğini söyledi.

 • Çanakkale'de boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren tutuklu Fırat Yıldızhan ifade verdi
  25 Şub Çanakkale'de boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren tutuklu Fırat Yıldızhan ifade verdi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, savcılıktaki ifadesinde olayın detaylarını anlattı. Yıldızhan, eşini boğduktan sonra cesedini hafriyat alanına gömdüğünü itiraf etti.

 • Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!
  25 Şub Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem Yıldızhan'ı iple boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, savcılık ifadesinde suçunu itiraf etti. Yıldızhan, eşinin direnmesi üzerine boğazını hareketsiz kalana kadar sıktığını ve ölmesini istediği için hastaneye götürmediğini söyledi. Cesedi kardeşiyle birlikte gömen şahıslar tutuklandı.

 • Biga'da 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi
  23 Şub Biga'da 150'ye yakın mikro deprem meydana geldi

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve ÇOMÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tolga Bekler, 4 Şubat'tan bu yana Biga ilçesinde meydana gelen 150'ye yakın mikro depremler sonrası, küçük depremlerin oluşturduğu yeni bir fayın ortaya çıktığı söz konusu olabileceğini belirtti.

 • Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli yakalandı
  22 Şub Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli yakalandı

  Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Biga ilçesinde ikamet eden şüpheli H.L.'nin evinde yapılan aramada bin 238 gram kubar esrar, 1 av tüfeği, 1 havalı tüfek, 17 av tüfeği fişeği ve 2 av tüfeği şarjörü ele geçirildi. H.L. gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 • Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda 1 kilo 283 gram uyuşturucu ve 2 silah ele geçirildi
  22 Şub Çanakkale'de uyuşturucu operasyonunda 1 kilo 283 gram uyuşturucu ve 2 silah ele geçirildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde yapılan operasyonda, Yeniçiftlik köyünde bir evde yapılan aramada 1 kilo 283 gram kubar esrar, av tüfeği, havalı tüfek ve çok sayıda fişek bulundu. Şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • Boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldürüp, toprağa gömen şüpheli adliyeye sevk edildi
  18 Şub Boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldürüp, toprağa gömen şüpheli adliyeye sevk edildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem'i iple boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Saliha Gizem'in cesedi, gömüldüğü hafriyat alanında bulundu.

 • Çanakkale'de Boşanma Aşamasındaki Eşini Boğarak Öldüren Zanlı Tutuklandı
  18 Şub Çanakkale'de Boşanma Aşamasındaki Eşini Boğarak Öldüren Zanlı Tutuklandı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren zanlı ile ona yardımcı olduğu iddia edilen kardeşi tutuklandı. Fırat Yıldızhan, boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem'i öldürdükten sonra cesedini bir hafriyat alanına gömdü. Saliha Gizem'in ailesi durumu polis ve jandarmaya bildirdi ve yapılan çalışmalar sonucunda ceset bulundu. Zanlılar, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Çanakkale'de eski eşini bıçaklayarak öldüren zanlı ve yardımcısı tutuklandı
  18 Şub Çanakkale'de eski eşini bıçaklayarak öldüren zanlı ve yardımcısı tutuklandı

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde eski eşini öldürdükten sonra cesedini Biga ilçesindeki araziye gömdüğü iddia edilen zanlı ile ona yardımcı olduğu öne sürülen kardeşi tutuklandı. Zanlı, cinayeti itiraf etti ve cesedin nereye gömüldüğünü anlattı. Ölen kadının ilk evliliğinden iki çocuğu olduğu belirtildi.

 • Çanakkale'de Boşanma Aşamasındaki Eşini Öldüren Şahıs Adliyeye Sevk Edildi
  18 Şub Çanakkale'de Boşanma Aşamasındaki Eşini Öldüren Şahıs Adliyeye Sevk Edildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşini iple boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Saliha Gizem'in cesedi, bir hafriyat alanında bulundu.

 • Çanakkale'de eski eşini öldüren kişi ve kardeşi gözaltına alındı
  18 Şub Çanakkale'de eski eşini öldüren kişi ve kardeşi gözaltına alındı

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, eski eşini öldürdükten sonra cesedini Biga'da bir araziye gömdüğü iddia edilen kişi ile şüpheliye yardım ettiği öne sürülen kardeşi gözaltına alındı. Fırat Y'nin cinayeti itiraf ettiği ve Saliha G'nin cesedini hafriyat alanına gömdüğünü anlattığı belirtildi. Saliha G'nin ilk evliliğinden 18 yaşından küçük iki çocuğu olduğu öğrenildi.

 • Çanakkale'de boşanma aşamasındaki kadın iple boğularak öldürüldü
  18 Şub Çanakkale'de boşanma aşamasındaki kadın iple boğularak öldürüldü

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde, eski eşini iple boğarak öldürdükten sonra cesedini ilçedeki bir araziye gömen cinayet zanlısı yakalandı. Cinayeti itiraf eden zanlı, boşanma aşamasındaki eşinin cansız bedenini gömdüğü bölgeye gösterdi. Polis ekipleri hafriyat alanında genç kadının cesedini buldu.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  16 Şub Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Yapılacak olan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı kesimlerde trafiğe kapatılan şeritler bulunuyor. Ayrıca heyelanlar ve üstyapı yenileme çalışmaları da ulaşımı etkileyen diğer faktörler arasında yer alıyor.

 • Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı
  15 Şub Marmara Denizi'nde Batan Kargo Gemisi İçin Kurtarma Çalışması Başlatıldı

  Marmara Denizi'nde, İmralı Adası'nın güneybatısında su alarak batan kargo gemisinin 6 kişilik mürettebatı için kurtarma çalışması başlatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekipleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından olay yerine botlar sevk edildi. Gemideki mürettebatın kurtarılması için yoğun çalışmalar sürüyor.

 • İmralı Adası yakınlarında batan kuru yük gemisi daha önce de Çanakkale'de karaya oturmuş
  15 Şub İmralı Adası yakınlarında batan kuru yük gemisi daha önce de Çanakkale'de karaya oturmuş

  Marmara Denizi'nde batan kuru yük gemisi Batuhan A'nın 2021 yılında da Çanakkale'de karaya oturduğu ve kurtarıldığı ortaya çıktı. Geminin kaptanı yardım istemiş ve Türkeli römorkörü tarafından kurtarılmıştır.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: 'Her defasında millete selam vermek yerine hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu?'
  10 Şub AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: 'Her defasında millete selam vermek yerine hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu?'

  AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Her defasında millete selam vermek yerine hapishaneye selam verenlerden vatanperver olur mu? Olamaz, asla olamaz. Onlara oy veren seçmenlerin de ben asla bunu istemediğine inanıyorum.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4. folklorik deve güreşi yapıldı
  10 Şub Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4. folklorik deve güreşi yapıldı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde düzenlenen etkinlikte Marmara ve Ege bölgelerinden 150'nin üzerinde deve kıran kırana mücadele etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, değerleri yaşatmak için destek verdiklerini belirtti.

 • Çanakkale'de sahte ilanla dolandırıcılık operasyonu: 9 gözaltı
  07 Şub Çanakkale'de sahte ilanla dolandırıcılık operasyonu: 9 gözaltı

  Çanakkale'de, çeşitli ürünlerle ilgili sahte ilanlar vererek 'kapora' adı altında para talep eden 9 şüpheli, polisin operasyonuyla gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise çeşitli elektronik cihazlara ve banka kartlarına el konuldu. 2 şüpheli tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Çanakkale'de Sahte İlanlarla Dolandırıcılık Operasyonu: 2 Tutuklama
  07 Şub Çanakkale'de Sahte İlanlarla Dolandırıcılık Operasyonu: 2 Tutuklama

  Çanakkale'de sahibinden.com ve Facebook Marketplace üzerinden sahte ilanlar oluşturarak vatandaşları dolandıran 2 kişi, polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak tutuklandı. Operasyonda 9 kişiye işlem yapıldı ve suçta kullanılan malzemelere el konuldu.

 • Çanakkale'de dolandırıcılık operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı
  07 Şub Çanakkale'de dolandırıcılık operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

  Çanakkale'de İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, sahte ilanlarla vatandaşları dolandırdığı tespit edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı. Operasyonda, suçta kullanıldığı değerlendirilen telefonlar, bilgisayarlar ve banka kartlarına el konuldu.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz
  03 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Çanakkale'de düzenlenen anma programında yaptığı konuşmada, şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını ödeyemeyeceğimizi belirtti. Turan, bu hatıraların yeni nesillere aktarılmasının en büyük görev olduğunu vurguladı.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı: Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz
  03 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı: Şehitlerimizin, gazilerimizin hakkını asla ödeyemeyiz

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Çanakkale'de düzenlenen anma programında yaptığı konuşmada, şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını ödeyemeyeceğimizi belirtti. Turan, şehitlerimizin ve gazilerimizin bize bir vatan bıraktığını ve bu vatanı büyütmek görevimiz olduğunu vurguladı.

 • İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Mehmet Çavuş'u Anma Törenine Katıldı
  03 Şub İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Mehmet Çavuş'u Anma Törenine Katıldı

  İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Biga ilçesinde düzenlenen Mehmet Çavuş'un anma törenine katılarak yaptığı konuşmada, Mehmet Çavuş'un sadece vatan toprağını savunmadığını, aynı zamanda bir milletin kimliğini, değerlerini ve imanını savunduğunu belirtti. Turan, teknolojik gelişmelerin yanında bu milli değerlerin de korunması ve yeni nesillere aktarılmasının önemine vurgu yaptı.

 • Çanakkale'de Şehit Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun Adını Taşıyan Bot Denize İndirildi
  02 Şub Çanakkale'de Şehit Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun Adını Taşıyan Bot Denize İndirildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde gemi arama vazifesi sırasında düşerek şehit olan Gümrük Muhafaza Memuru Ahmet Serkan Yarımoğlu'nun adını taşıyan bot, Çanakkale'de denize indirildi. Şehit Yarımoğlu'nun ailesi ve çocukları da programa katıldı.

 • Biga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi
  31 Oca Biga Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Arasında İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi

  Biga Belediyesi ve Biga Kent Hizmetleri A.Ş. ile Hak İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında kabul edilen toplu iş sözleşmesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle imzalandı. En düşük işçi maaşı 30 bin 450 TL oldu.

 • Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  31 Oca Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzalandı. Biga Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan tüm personele 2023 temmuz ayında yapılan yüzde 80 ek zammın üzerine, 2024 ocak ayı protokolüne göre sosyal haklarına yüzde 50, yevmiyelerine yüzde 50 zam ile birlikte en düşük işçi maaşı 30 bin 450 lira olarak belirlendi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, emeğin en yüce değer olduğunu belirterek, personelin hak ettikleri en iyi ve en güzel koşulları sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Hizmet-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz ise sözleşmenin imzalanmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Törene belediye yöneticileri, sendika temsilcileri ve çalışanlar katıldı.

 • Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı
  30 Oca Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı

  Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yer alan Kazdağları'nın uzantılarında kar yağışı etkili oldu. Ağaçlarda oluşan kar birikintileri kartpostallık manzaralar oluşturdu. Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolu bulunmamaktadır.

 • Çanakkale'de Kar Yağışı: Yollar Beyaza Büründü
  30 Oca Çanakkale'de Kar Yağışı: Yollar Beyaza Büründü

  Çanakkale'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ekipler, yolları açık tutmak için çalışma yürütüyor. Çanakkale İl Özel İdaresi'ne bağlı 13 ekip, beyaza bürünen yollarda küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

 • Çanakkale'de Özel İdare ekipleri karla kaplı yolları açıyor
  30 Oca Çanakkale'de Özel İdare ekipleri karla kaplı yolları açıyor

  Çanakkale İl Özel İdare ekipleri, merkez ve 4 ilçenin yüksek kesimlerinde karla kaplanan köy yollarını açık tutmak için 13 ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yolu olmadığı belirtiliyor.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı
  27 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 11. etap olarak adaylıkları kesinleşen bir il, 5 ilçe ve 49 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayın isim listesi açıklandı.

 • Çanakkale'nin Gümüşçay beldesinde güneş enerji santrali hizmete girdi
  27 Oca Çanakkale'nin Gümüşçay beldesinde güneş enerji santrali hizmete girdi

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Gümüşçay beldesinde, belediye tarafından kurulan güneş enerji santrali (GES) hizmete girdi. Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, tesisin proje çalışmalarının tamamlanarak faaliyete geçtiğini ve 10 milyon liraya mal olan projenin belediyenin kendi elektriğini üreteceğini belirtti. 5 dönüm alanda 720 adet panel ile üretime başlanan santral, aylık 350 bin liralık gelir elde edecek.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Düzenlendi
  23 Oca Çanakkale'nin Biga ilçesinde Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Düzenlendi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ödül töreninde, iş insanlarının üretim ve ihracatlarıyla milli gelire katkı sağlamaları gurur verici olarak değerlendirildi. Törende, vergi ödeyen, ihracat yapan ve istihdama katkı sağlayan firmalara ve üyelere ödüller takdim edildi.

 • Karabiga Belediyesi Öğrencilere Unutulmaz Bir Ara Tatil Hediyesi Sundu
  23 Oca Karabiga Belediyesi Öğrencilere Unutulmaz Bir Ara Tatil Hediyesi Sundu

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga belde Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilerine unutulmaz bir ara tatil hediyesi sunarak, Kocaeli Diriliş Kampı'nda bir araya getirdi. Etkinlikte, öğrenciler, hem eğlenceli, hem de öğretici bir tatil deneyimi yaşadı.

 • Çanakkale'de Kocabaş Çayı'nın debisi yükseldi
  21 Oca Çanakkale'de Kocabaş Çayı'nın debisi yükseldi

  Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Kocabaş Çayı, sağanak yağışlar nedeniyle debisini artırdı. Biga Belediyesi, çayın iki yakasında park halinde bulunan araçların kaldırılması için uyarıda bulundu ve otopark girişini kapattı.

 • MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu
  21 Oca MHP 55 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı… Düzce'de Yılmaz Eser Aday Oldu

  MHP, biri il ve 54'ü ilçe olmak üzere toplam 55 belediye başkan adayını daha duyurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Düzce adayının Yılmaz Eser olduğunu açıkladı. Parti daha önce 220 belediye başkan adayını duyurmuştu.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı
  21 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayı açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamaya göre, MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 7. etap olarak adaylıkları kesinleşen 1 il ve 54 ilçe belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 aday yayımlandı.

 • Biga'da Kadınlar Darbuka Ritim Kursuna Katılıyor
  20 Oca Biga'da Kadınlar Darbuka Ritim Kursuna Katılıyor

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde belediye tarafından düzenlenen darbuka ritim kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Kursa katılan kadınlar haftanın iki günü eğitim alıyor ve toplu konser için çalışmalar sürüyor.

 • Biga'da Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Düzenlenecek
  19 Oca Biga'da Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Düzenlenecek

  Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, ilçenin ekonomiye değer katan firmalarını ödüllendirileceği 'Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'ni, 23 Ocak'ta gerçekleştireceklerini duyurdu. Törene Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın da katılacağı belirtildi. Tören kapsamında kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri, İSO 500 sıralamasında yer alan firmalar, 30 yılını dolduran oda üyeleri, istihdama katkı sağlayan ve ihracat yapan firmalar ödüllendirilecek.

 • Çanakkale'de öğrenciler gıda israfına dikkat çekmek için reçel yaptı
  19 Oca Çanakkale'de öğrenciler gıda israfına dikkat çekmek için reçel yaptı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde Ağaköy İlkokulu öğrencileri, evde bulunan meyvelerden reçel yaparak gıda israfına dikkat çekti. İl Tarım ve Orman Müdürü, etkinliğin amacını açıkladı.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler ödüllendirildi
  19 Oca Çanakkale'nin Biga ilçesinde Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler ödüllendirildi

  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında Çanakkale'nin Biga ilçesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler ödüllendirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, başarılı öğrencileri makamında konuk ederek tebrik etti ve destekleyenlere teşekkür etti.

 • OMÜ'den ülke genelinde yapılan kazı ve araştırmalara katkı
  18 Oca OMÜ'den ülke genelinde yapılan kazı ve araştırmalara katkı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Keleş, üniversitelerinde görevli 10 akademisyenin ülke genelinde yapılan 7 kazı ve yüzey araştırmasında çalıştığını söyledi. OMÜ'nün kültürel miras ve arkeoloji anlamında ciddi projelere imza attığını vurgulayan Keleş, Samsun'da üç yeni kazı alanı planladıklarını belirtti.

 • Bigalı Sporcular Çanakkale Yüzme Yarışlarında Başarılı Oldu
  18 Oca Bigalı Sporcular Çanakkale Yüzme Yarışlarında Başarılı Oldu

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde belediyenin yüzme kursunda eğitim alan sporcular, Türkiye Yüzme Federasyonu Çanakkale İl Temsilciliğince düzenlenen yarışlarda dereceler kazandı. Bigalı sporcular, 11-12 Yaş Uluslararası Gelişim Projesi (UGP) Ligi İl İçi 1. Vize ve 13 + Yaş Baraj Geçme Müsabakaları'nda üstün performans sergileyerek barajı geçti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, yüzücüleri ve antrenörlerini başarılarından dolayı kutladı.

 • Biga'da Kırsal Kalkınma Yatırımları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  17 Oca Biga'da Kırsal Kalkınma Yatırımları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, kooperatif başkanları ve üreticiler katıldı. Toplantıda kırsal kalkınma yatırım destekleri hakkında bilgi verildi ve Biga'nın en fazla proje uygulayan ilçe olduğu belirtildi.

 • Biga'da öğrenciler kültürel gezilerle eğleniyor ve öğreniyor
  16 Oca Biga'da öğrenciler kültürel gezilerle eğleniyor ve öğreniyor

  Çanakkale'nin Biga ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrenciler, öğretim yarı yılının son haftasında kültürel gezilere katılıyor. Biga Belediyesi bünyesindeki Halim Bey Konağı ve 23 Nisan Çocuk Kütüphanesi, öğrencilerin uğrak noktası haline geldi. Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, öğrencilerle buluşarak onlara gezi rehberliği yapıyor ve ilçenin tarihini, kültürünü ve önemli yerlerini tanıtmaya yardımcı oluyor.

 • Biga'daki AVM'de çıkan yangın restoranlarda maddi hasara yol açtı
  16 Oca Biga'daki AVM'de çıkan yangın restoranlarda maddi hasara yol açtı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde bulunan bir AVM'nin 3. katındaki restoranların bulunduğu bölümde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sonucunda restoranlarda maddi hasar meydana geldi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Karabiga'da Bakkal ve Marketlerde Denetim Yapıldı
  16 Oca Karabiga'da Bakkal ve Marketlerde Denetim Yapıldı

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde, Zabıta ekipleri, halkın sağlığını ve huzurunu ön planda tutarak, bakkal ve marketlerde denetim gerçekleştirdi. Yapılan kontrollerde gıda ürünlerinin saklanması, depolanması, son kullanma tarihleri ve genel temizlik gibi konular titizlikle incelendi. Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, beldede yaşayan vatandaşların güvenliğini ve sağlığını korumak adına düzenlenen denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirtti. Zabıta ekipleri, belde genelindeki bakkal ve marketlerde periyodik olarak yapılacak denetimlerle halkın sağlığına yönelik riskleri en aza indirmeyi hedefliyor. Denetimler çerçevesinde, gıda ürünlerinin raf düzeni, temizlik standartları, depolama şartları ve son kullanma tarihlerine uygunluğu detaylı bir şekilde inceleniyor. Bu denetimlerle tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir gıdalara ulaşmaları sağlanırken, işletmelerin ise belirlenen standartlara uyulması hedefleniyor. Belde sakinleri, Karabiga Belediyesi Zabıta ekiplerine teşekkür ederek, sağlıklı ve güvenilir gıda temin etme konusundaki duyarlılıklarından dolayı memnuniyetlerini dile getiriyor. Karabiga Belediyesi tarafından benzer denetim faaliyetlerinin sıkça gerçekleştirilerek, halkın sağlığını ve huzurunu korumaya devam edileceği belirtildi.

 • Çanakkale'deki alışveriş merkezinde çıkan yangın söndürüldü
  16 Oca Çanakkale'deki alışveriş merkezinde çıkan yangın söndürüldü

  Çanakkale'deki bir alışveriş merkezinde bulunan restoranların bulunduğu katta çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda bazı restoranlarda hasar meydana gelirken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • Çanakkale Biga'da Alışveriş Merkezinde Yangın Çıktı
  16 Oca Çanakkale Biga'da Alışveriş Merkezinde Yangın Çıktı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin restoran bölümünde çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangın sonucunda iş yerinde hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • Çanakkale'de AVM'de çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu
  16 Oca Çanakkale'de AVM'de çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde bulunan Pakt Plus AVM'nin 3. katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yangında can kaybı veya yaralanma olmazken, restoranda hasar meydana geldi. Polis ve itfaiye ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halindeki beton pompası alev aldı
  15 Oca Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halindeki beton pompası alev aldı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halindeki beton pompası aniden alev alarak yanmaya başladı. Biga Belediyesi itfaiye ekipleri olaya müdahale ederek aracı söndürdü, ancak beton pompası kullanılamaz hale geldi.

 • Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halindeki beton mikseri alev aldı
  15 Oca Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halindeki beton mikseri alev aldı

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde seyir halinde olan bir beton mikseri, bilinmeyen nedenle alev aldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevleri söndürdü ancak araç kullanılamaz hale geldi.

 • Çanakkale'de Yağışlarla Baraj Seviyesi Yükseldi
  15 Oca Çanakkale'de Yağışlarla Baraj Seviyesi Yükseldi

  Çanakkale'de geçen yıl uygulanan su kısıtlamalarına rağmen, kasım ve aralık aylarında düşen yağmurların ve son günlerde kar yağışının etkisiyle kentin tek içme suyu kaynağı olan barajın seviyesi önemli ölçüde arttı. Atikhisar Barajı'nda doluluk oranı yüzde 60'a yükseldi ve kentin bir yıllık su ihtiyacının yüzde 60'ı karşılanmış durumda. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, suyun doğru kullanımı ve tasarrufun önemine vurgu yaparak, kış ve ilkbahar yağışlarının alınması halinde kent için büyük bir kazanç sağlanacağını belirtti.

 • Biga Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine Eğitim Verildi
  13 Oca Biga Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine Eğitim Verildi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde, AFAD İl Müdürlüğü tarafından belediyeye bağlı arama kurtarma ekibine eğitim verildi. Biga Belediyesi bünyesinde kurulan Hafif Arama Kurtarma Ekibi, AFAD tarafından teorik eğitimlerin ardından uygulamalı olarak Arama Kurtarma Eğitimi aldı. Eğitimde, afetler sonrası oluşabilecek çökme, yıkılma ve diğer olaylara karşı nasıl hareket edilmesi gerektiği ele alındı. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ekip oluşturmanın amacının deprem gibi doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak ve hızlı müdahale sağlamak olduğunu belirtti.

 • Çanakkale'de kar altındaki sokak hayvanlarına oyun havası eşliğinde mama
  10 Oca Çanakkale'de kar altındaki sokak hayvanlarına oyun havası eşliğinde mama

  Çanakkale'de devam eden kar yağışı sebebiyle Biga ilçesinde belediye ekipleri tarafından sahipsiz sokak hayvanları için kuru mama bırakıldı. Bir belediye personeli sokak hayvanlarına oyun havası eşliğinde mama bırakarak eğlenceli görüntüler oluşturdu.

 • Tekirdağ ve Çanakkale'de kar esareti! Köy ve mahalle yolları ulaşıma kapandı, 6 ilçede okullar tatil
  10 Oca Tekirdağ ve Çanakkale'de kar esareti! Köy ve mahalle yolları ulaşıma kapandı, 6 ilçede okullar tatil

  Tekirdağ'da kar yağışı nedeniyle oluşan yoğun tipi sebebiyle 10 mahallenin yolu kapanırken birçok araç ise yolda kaldı. Çanakkale'de ise 46 köy yolu ulaşıma kapanırken, 6 ilçede okullar tatil edildi.

 • AK Parti Milletvekili Ayhan Gider: Gelibolu'da belediye başkanlığı değişsin, projeler bitmiş olacak
  10 Oca AK Parti Milletvekili Ayhan Gider: Gelibolu'da belediye başkanlığı değişsin, projeler bitmiş olacak

  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Gelibolu'da yapılan toplantıda belediye başkanlığı değişikliği ve projelerin tamamlanması gerektiğini belirtti. Gider, Gelibolu'nun turizm potansiyelini değerlendirirken, belediyenin taleplerinin yerine getirilmediğini ve doğal gaz konusunda zorlamaların olduğunu ifade etti. Ayrıca, Gelibolu'nun kış ve yaz turizminde ayrı ayrı dolacağını ve temiz para geleceğini vurguladı.

 • Çanakkale'de Kar Yağışı Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor
  10 Oca Çanakkale'de Kar Yağışı Ulaşımı Olumsuz Etkiliyor

  Çanakkale'de başlayan kar yağışı ve fırtına nedeniyle Lapseki ilçesinde ulaşım güçlüklerle karşılaşıyor. 46 köy yolu ulaşıma kapanırken, ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi, feribot seferleri iptal edildi ve Çanakkale Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı.

 • Çanakkale'de Kar Yağışı: 46 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  10 Oca Çanakkale'de Kar Yağışı: 46 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Çanakkale'de başlayan kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar tatil edildi. Kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 46 köy yolu ulaşıma kapatıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdare ekipleri temizlik çalışması başlattı. Ayrıca, Çanakkale Boğazı'nda fırtına ve kar yağışı nedeniyle gemi trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.

 • Çanakkale Boğazı'nda Fırtına ve Kar Yağışı Nedeniyle Gemi Geçişleri Kapatıldı
  10 Oca Çanakkale Boğazı'nda Fırtına ve Kar Yağışı Nedeniyle Gemi Geçişleri Kapatıldı

  Çanakkale Boğazı, etkisini artıran fırtına ve kar yağışıyla birlikte düşen görüş mesafesi nedeniyle çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı nedeniyle kapanan 46 köy yolunun açılması için ekipler çalışma başlattı. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü, gemi kaptanlarını telsizle uyararak boğaz trafiğinin kapatıldığını duyurdu.

 • Çanakkale-Biga karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı
  10 Oca Çanakkale-Biga karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı

  Çanakkale'de etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Çanakkale-Biga karayolu ulaşıma kapandı. Meteorolojinin uyarısıyla birlikte il genelinde başlayan kar yağışı, kent merkezi ve ilçelerde etkisini sürdürüyor. Fırtınayla birlikte tipi şeklinde yağan kar, karayolunu ulaşıma kapattı. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Sürücüler ise dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 • Lapseki'de Kar Yağışı Ulaşımı Etkiledi
  10 Oca Lapseki'de Kar Yağışı Ulaşımı Etkiledi

  Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım aksadı. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürürken, 46 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

 • Çanakkale'de kar nedeniyle 46 köy yolunda ulaşım kapandı
  10 Oca Çanakkale'de kar nedeniyle 46 köy yolunda ulaşım kapandı

  Çanakkale'de başlayan kar yağışı nedeniyle 46 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, çevre yolunda ve kent merkezindeki bazı güzergahlarda seyir halinde olan araçlar da yağıştan olumsuz etkileniyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Çanakkale'deki tüm resmi ve özel eğitim kurumları ile ÇOMÜ'de eğitime 1 gün ara verildi. Deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ ise olumsuz hava şartlarından dolayı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

 • Çanakkale'de Kar Yağışı Etkili Oldu
  10 Oca Çanakkale'de Kar Yağışı Etkili Oldu

  Çanakkale'de dün öğle saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi kısmen beyaza büründü. Ekipler buzlanmaları önlemek için çalışmalarını sürdürüyor. Eğitim ve öğretime bir gün ara verildi. Feribot seferleri iptal edildi.

Advertisement