Bir Cumhuriyet Hikayesi" Adanalılarla Buluştu - Son Dakika
Güncel

Bir Cumhuriyet Hikayesi" Adanalılarla Buluştu

Bir Cumhuriyet Hikayesi" Adanalılarla Buluştu

Sunay Akın’ın “Bir Cumhuriyet Hikayesi” isimli gösterisi, Çukurova Belediyesi ve Seyhan Belediyesi işbirliğiyle ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda sahnelendi.

23.10.2018 11:21

Sunay Akın'ın "Bir Cumhuriyet Hikayesi" isimli gösterisi, Çukurova Belediyesi ve Seyhan Belediyesi işbirliğiyle ASKİ Atatürk Spor Salonu'nda sahnelendi.

Zülfü Livaneli Korosu'nun "Bir Nehir Gibi", "Neylersin" ve "Uzun İnce Bir Yoldayım" isimli şarkıları ve daha birçok eseri seslendirdiği etkinlikte, Sunay Akın da "Bir Cumhuriyet Hikayesi" adlı gösterisini sundu. Duygu dolu anların yaşandığı gecenin finalinde, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP İl Başkanı Emrah Kozay sahneye çıkarak "Güzel Günler Göreceğiz" şarkısına eşlik etti. Geceye katılanlar Sunay Akın ve Livaneli Korosu'nu ayakta alkışladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı konuşmada gösterinin, Cumhuriyet'in değerlerine vurgu yapmak açısından anlamlı olduğuna dikkat çekti. Çetin, "Cumhuriyet demek, barış demek. Cumhuriyet demek, adalet, saygı, demokrasi, insan hakları, ötekileştirmemek demektir. Böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için Sunay Akın ve eşlik eden Livaneli Korosu'na teşekkür ediyorum. Buraya, bu geceye gelenler Cumhuriyet'in değerlerini bir kez daha anlayarak, içselleştirerek buradan ayrılacaklardır" dedi.

Cumhuriyetin, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet'te egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyledi. Başkan Karalar, "Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir. Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir. Çağdaş, uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet, bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Bizlerin yolu; aydınlık Türkiye yolu olacaktır ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır" ifadelerini kullandı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bir Cumhuriyet Hikayesi' Adanalılarla Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement