Bodrum'da Atlı Polis Dönemi - Son Dakika
Güncel

Bodrum'da Atlı Polis Dönemi

Bodrum\'da Atlı Polis Dönemi

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, atlı polis dönemi başladı.

17.06.2012 00:39

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, atlı polis dönemi başladı. Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay'da ata binerek Bodrum sokaklarında atlı polisin tanıtımını yaptı. Toplum Destekli Polis bünyesinde hizmet verecek olan atların Bodrum sokaklarında gezmesine çok sayıda olumlu tepkinin yanı sıra olumsuz tepki gösterenlerde oldu. Tanıtıma, Bodrum'da tatilini geçiren Fenerbahçeli Semih Şentürk de katıldı.

Antalya, Ankara ve Erzurum gibi illerin ardından Muğla'nın Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde de atlı polis dönemi başladı. Atlı polislerin tanıtımı bugün, Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay'ında katılımı ile Bodrum'da yapıldı. Biri kadın, dört atlı polisin görev yapacağı Bodrum'daki tanıtımda, atlar Bodrum'un dar sokaklarına girdi.

Atlı polisler öncelikle Cevat Şakir Caddesi'nden gelerek Barış Meydanı'nda halkla buluştu. Atlı polisleri gören halk, şaşkınlık yaşarken, bazı vatandaşlar atları sevdi, bazıları ise korkudan atlardan uzaklaştı. Atlı polisler daha sonra Bodrum'un Cumhuriyet Caddesi'ndeki dünyaca ünlü barlar sokağına girdi. Genişliği 5 metre olan barlar sokağından geçiş sırasında oldukça zorlanan atlar, vatandaşın da endişelenmesine sebep oldu. Bazı vatandaşlar, atları gördüğü sırada kenara çekilirken, bazıları da başını okşayarak sevdi. Atların, dolaşması sırasında dışkılarını çıkartması da oldukça dikkat çekti. Atların dışkılarını çıkardığı sırada, arkalarından süpürge ve kürekle yürüyen bir kişi de hemen temizledi.

SUÇ ORANLARI AZALACAK

Atlı polislerin özellikle turizm bölgelerinde gerçekleşen suç oranını azalttığını dile getiren Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, "Atlarımız, Gökova'da bulunan Padok At Çiftliği'nden temin edilmiştir. Öncelikli olarak, halkımızın tepkisini görmek için Bodrum, Marmaris ve Fethiye'de atlı polislerimle birlikte tanıtım gerçekleştirmek istedik. Turizm sezonu bütün yoğunluğuyla başlamış durumda. Turizm işletmelerimiz yüzde doksanlık bir kapasiteyle çalışıyor. Polis olarak halkımızla bütünleşmek istiyoruz. At bizim tarihimizde çok önemli bir yere sahip. Güvenlik hizmetlerinde tartışmasız faydaları var. Suçu düşünen, suça yönelen ve suçu planlayan insanlar için at gerçekten ürkütücü ve caydırıcı bir özelliğe sahip. Bizde bu özelliklere bakarak devriye hizmetlerimizi başlatmış durumdayız. Turizm sezonu boyunca Marmaris, Bodrum ve Fethiye'de atlı polislerimiz devriyede olacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldığımız izinlerle gerçekleştirdiğimiz bu tanıtımın ardından, Emniyet Teşkilatı bünyesine at alımları konusuyla ilgili ihale yapılacak" dedi.

FENERBAHÇELİ SEMİH'TE TANITIMDAYDI

Atların barlar sokağından geçişi sırasında, caddede arkadaşlarıyla yürüyen Semih Şentürk'de atlı polislerin tanıtımına destek oldu. Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın yakın aile dostu olduğunu belirten Semih Şentürk, "Müdürümüz çok güzel düşünmüş. Umarım atlar Bodrum'u çok güzel şekilde korur. Bende de çok büyük at sevgisi vardır. Bodrum halkı, atların bu güzelliğini hak ediyor. Bodrum için düşünülmüş çok güzel bir proje. Atlı polisler Bodrum'a oldukça yakışacaktır" dedi. - Muğla/ Bodrum

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da Atlı Polis Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement