Bozcaada'da tatilcilere 'çöp' çağrısı - Son Dakika
Güncel

Bozcaada'da tatilcilere 'çöp' çağrısı

Bozcaada\'da tatilcilere \'çöp\' çağrısı

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, tatilcilerden kalan çöpler belediye ekiplerince toplanıyor.

17.08.2020 12:57  Güncelleme: 13:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ÇANAKKALE'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki turizm cenneti Bozcaada'da, tatilcilerden kalan çöpler belediye ekiplerince toplanıyor. Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ise, 18 kişilik belediye ekibiyle bu yükün altından kalkmakta zorlandıklarını ifade ederek, tatilcileri çevre konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Farklı mimarideki eski Rum evleri, deniz ürünlerinin sunulduğu restoranları, Türkiye'nin en iyi korunmuş tarihi kalesi, bakir koyları, temiz ve soğuk denizinin yanı sıra, İstanbul'a yakınlığıyla günde ortalama 10 bine yakın yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cenneti Bozcaada'da, tatilcilerden kalan çöpler belediye ekiplerince toplanıyor. Ancak, belediye personelinin azlığından yakınan Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, tatilcilerden çöplerini yerlere atmamalarını istedi. Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "38 kilometrekarelik ku¨c¸u¨cu¨k adamızda gu¨nde 10 bin kis¸iyi agˆırlamaya c¸alıs¸ıyoruz. I·nanın bu yu¨k 18 kis¸ilik belediye ekibi ic¸in c¸ok zor. Sizlerin destegˆi olmadan altından kalkmamız mu¨mku¨n degˆil! Lu¨tfen c¸o¨plerinizi yerlere atmayınız, yerde go¨rdu¨klerinizi denize uc¸madan c¸o¨pe atınız! Sizler nasıl eviniz kirlendigˆinde u¨zu¨lu¨yorsanız, plajları, yolları, ormanları kirli go¨rmek de bizleri u¨zu¨yor! Unutmayın #bozcaadabizim ve bas¸ka bir Bozcaada yok!" ifadelerine yer verdi.


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bozcaada'da tatilcilere 'çöp' çağrısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Çanakkale'li Yılmaz: Yediğini içitiğini artığını doğada bırakan bence tek kelime ile mahluktur, insan olamaz. Bozcaada gemi seferlerinin erken saatde son bulup bu yöre insanlarının adada kalamaması için yapılmış olan uygulama çok güzel olmuş ki dışarıdan gelem misafirlerin becerisi ile adamız pislik içindedir. Demek ki adada rahatsızlık verenlerin kimler olduğu da ortaya çıkmış oluyor 0 0 Yanıtla
 • Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik
  00:19 Biden: İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik

  ABD Başkanı Joe Biden, Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile yaptığı görüşmede, İran'ın İsrail'e düzenlediği saldırıya değinerek, 'İsrail'i savunmak için eşi benzeri görülmemiş bir askeri çaba gösterdik' dedi. Sudani ise Irak'ın ABD ile askeri ilişkiden tam ortaklık ilişkisine geçmek için çalıştığını belirterek, 'Hükümetimiz Irak ve ABD arasındaki Yüksek Koordinasyon Komitesi'nden çıkacak sonuçlara bağlı olacaktır' dedi.

 • Sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı
  00:12 Sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı

  Düzce'de sahne sistemleri taşıyan pikapa otomobil çarptı kazada 2 kişi yaralandı. Kaza Anadolu otoyolu Düzce gişeler bağlantı yolunda meydana geldi. İhbar üzerine bölgeye gelen acil sağlık ekipleri yaralıları olay yerinde ilk müdahaledeyi yapmasının ardından hastaneye kaldırdı. Kaza sebebi ile tek şeritten verilen yol araçların kaldırılması ardından normal seyrine döndü kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • İstanbul Maltepe'deki polis denetimlerinde uyuşturucu madde ele geçirildi
  00:05 İstanbul Maltepe'deki polis denetimlerinde uyuşturucu madde ele geçirildi

  İstanbul Maltepe'de gerçekleştirilen polis denetimlerinde 17,329 TL para cezası kesildi ve 1,2 gram skunk (kokarca) adlı esrar maddesi ele geçirildi.


Advertisement