Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ege Denizi haberleri, Ege Denizi son dakika, son dakika Ege Denizi

Son Dakika Ege Denizi Haberleri

Son dakika Ege Denizi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ege denizi haberleri anında burada.


 • 18:44 Edremit Körfezi yeşil çizik zeytini Avrupa Birliği'nden tescillendi

  Edremit Körfezi yeşil çizik zeytini Avrupa Birliği'nden tescillendi Balıkesir'in Edremit ilçesinin dünyaca ünlü zeytinyağının coğrafi işaret almasının ardından, Edremit Körfezi yeşil çizik zeytini için yapılan başvuru da Avrupa Birliği Tarım Komisyonu tarafından kabul edildi. Edremit Ticaret Odası tarafından yapılan çalışma sonucunda, yeşil çizik zeytini Avrupa Birliği tarafından tescillendi.

 • 10:28 Denizlerdeki Su Sıcaklıkları Artıyor

  Denizlerdeki Su Sıcaklıkları Artıyor Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Türkiye'yi çevreleyen denizlerde su sıcaklıklarının arttığını belirterek, Marmara Denizi başta olmak üzere Ege, Akdeniz ve Karadeniz'de son 50 yılda deniz suyu sıcaklıklarının yükseldiğini söyledi. Bu artışın çevresel etkilere ve müsilaj sorununa neden olduğunu ifade eden Tecer, sıcaklıkların artmasının balık türlerinde azalmaya ve denizanası gibi canlıların artışına yol açabileceğini belirtti.

 • 09:30 Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'de etkili olan fırtına nedeniyle Gökçeada ilçesine yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi. GESTAŞ firması, olumsuz hava şartları sebebiyle seferlerin yapılamayacağını duyurdu.

 • 09:21 Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'de etkili olan fırtına nedeniyle Gökçeada ilçesine yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi.

 • 07:43 Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca itilen 47 göçmen kurtarıldı

  Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca itilen 47 göçmen kurtarıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Yunan unsurlarınca lastik botları patlatılarak Türk karasularına itilen 47 göçmen kurtarıldı. Ayrıca, başka bir operasyonda ise 22 göçmen yakalandı. Kurtarılan göçmenler, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirilerek insani yardımlar yapıldı ve yasal işlemler başlatıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:39 Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor

  Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine dün fırtına nedeniyle iptal edilen tarifeli feribot seferleri bugünde devam eden lodos fırtınası nedeniyle iptal edildi.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:41 Ege Denizi'nin Kuzeyi İçin Fırtına Uyarısı

  Ege Denizi'nin Kuzeyi İçin Fırtına Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Ege Denizi'nin kuzeyi için fırtına uyarısında bulundu. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 08:55 Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferleri iptal edildi

  Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. GESTAŞ firması, Ege Denizi'nin kuzeyindeki olumsuz hava şartları sebebiyle feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:22 Menderes Nehri'ndeki su seviyesi eski haline geri döndü

  Menderes Nehri'ndeki su seviyesi eski haline geri döndü Aydın Büyük Menderes Ovası'nda son günlerde yağan sağanak yağış ile birlikte kuraklık tehlikesi sona erdi. Büyük Menderes Nehri'ndeki su seviyesi üreticileri sevindirdi.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:06 Bozcaada ve Gökçeada'ya planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi

  Bozcaada ve Gökçeada'ya planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hatlarında bulunan planlı tüm seferlerin iptal edildiği belirtildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:20 Prof. Dr. Şermin Tağıl: Kısa süreli hava tahmini zorlaşıyor

  Prof. Dr. Şermin Tağıl: Kısa süreli hava tahmini zorlaşıyor Bakırçay Üniversitesi Coğrafya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şermin Tağıl, birden fazla değişkenin ortak etkisi nedeniyle kısa süreli hava tahminlerinin zorlaştığını belirtti. Tağıl, bu yıl kışın birden fazla değişkenin etkisiyle geçeceğini ve 2023-2024 kışının yağışlı olacağını tahmin etti. Ayrıca, denizlerdeki ısı artışının da aşırı hava olaylarına etkisi olduğunu vurguladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 00:41 Ayvalık açıklarında 42 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Ayvalık açıklarında 42 düzensiz göçmen kurtarıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında lastik botta bulunan 42 düzensiz göçmen, Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itildikten sonra Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, insani yardımların ardından Balıkesir İl Göç İdaresine gönderildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 01:06 Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı

  Çanakkale Boğazı çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı Çanakkale Boğazı, etkili olan fırtına nedeniyle saat 15.15 itibariyle çift yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı. Fırtına nedeniyle feribot seferleri de durduruldu.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:51 Bozcaada ve Gökçeada'ya tüm feribot seferlerine fırtına engeli

  Bozcaada ve Gökçeada'ya tüm feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:54 Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu söyledi

  Yeniden Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu söyledi Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Ege Denizi'ndeki Zürafa Adası'nın Türkiye'ye ait olduğunu belirtti. Bekin, adanın sahip olduğu kara suları ve köyleriyle birlikte Türkiye'nin egemenliği altında olduğunu vurguladı. Ayrıca, adanın jeostratejik önemine dikkat çekerek, ABD'nin Dedeağaç'taki üssünün yakınında bulunduğunu ifade etti. Bekin ayrıca, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde Müslüman Uygur Türklere yönelik baskı ve zulmünün arttığını ve bu duruma karşı girişimlerin başlatılması gerektiğini dile getirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:39 Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Fırtına Nedeniyle Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan tarifeli tüm feribot seferleri, fırtına sebebiyle iptal edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:11 Çanakkale'de Boğaz ve Garnizon Komutanlığı'na yıldırım düştü: 4 asker yaralı (2)

  Çanakkale'de Boğaz ve Garnizon Komutanlığı'na yıldırım düştü: 4 asker yaralı (2) YARALI ASKERLER TABURCU EDİLDİMehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi ve ÇOMÜ Hastanesi'nde tedavi gören yaralı 4 asker tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:06 İzmir'de Deniz Taşkınları Küresel Isınmanın Etkisiyle Artıyor

  İzmir'de Deniz Taşkınları Küresel Isınmanın Etkisiyle Artıyor İzmir'de yaşanan deniz taşkınlarının yağmur suyundan değil, deniz seviyesindeki yükseltiden kaynaklandığı belirtiliyor. Uzmanlar, aşırı yağış, hava basıncı ve şiddetli rüzgarın etkisiyle deniz seviyesinin yükselmesinin iklim krizi ve küresel ısınmanın etkilerini gösterdiğini ifade ediyor. Yaşanan taşkınlar, kıyı korumalarının direncinin belirlenirken bu etkenlerin göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 09:09 Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca patlatılan botlardan kurtarılan 47 göçmen

  Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca patlatılan botlardan kurtarılan 47 göçmen Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca botları patlatılarak Türk sularına itilen 47 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayvalık açıklarında bulunan göçmenler, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı ve Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Yardım malzemeleri sağlanan göçmenlerin Balıkesir İl Göç İdaresi'ne gönderilmesi planlanıyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 19:25 Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı

  Ayvalık'ta Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 göçmen kurtarıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na gitmek isterken Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 47 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi ve insani yardımlar sağlandıktan sonra Balıkesir İl Göç İdaresine gönderilecek.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:35 Gökçeada ve Bozcaada'ya yarınki bazı feribot seferlerine fırtına engeli

  Gökçeada ve Bozcaada'ya yarınki bazı feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'nde yarın etkili olması beklenen fırtına nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:07 Yunanistan: Sığınmacılar ve yargının bağımsızlığı

  Yunanistan: Sığınmacılar ve yargının bağımsızlığı İnsan hakları örgütleri, Ege Denizi'nde sığınmacılara yönelik tutumu nedeniyle Yunanistan'ı Avrupa ve Yunan hukukunu ihlal etmekle suçluyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:28 Gökçeada ve Bozcaada'ya tüm feribot seferleri iptal edildi

  Gökçeada ve Bozcaada'ya tüm feribot seferleri iptal edildi Kuzey Ege Denizi'ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle Çanakkale'nin Gökçeada ve Bozcaada ilçelerine yapılması planlanan tarifeli tüm feribot seferleri iptal edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:40 Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı

  Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısı yaptı. Rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren fırtına şeklinde eseceği ve etkisini pazar günü akşam saatlerinden sonra azaltacağı öngörülüyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:28 Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine olumsuz hava şartları nedeniyle yapılması planlanan tüm feribot seferleri iptal edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:20 Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferleri iptal edildi

  Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan tüm feribot seferleri, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:24 Üç farklı denizden gelen balıklar Sivas'ta satılıyor

  Üç farklı denizden gelen balıklar Sivas'ta satılıyor Sivas'ta denize kıyısı olmamasına rağmen Karadeniz, Akdeniz ve Ege Denizi'nden gelen çeşit çeşit balıklar tezgahlarda satılıyor. Vatandaşlar taze balık almak için perakende sebze haline akın ediyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 00:41 Ayvalık'ta 45 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Ayvalık'ta 45 düzensiz göçmen kurtarıldı Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışırken geri itilen 45 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayvalık'tan denize açılan yabancı uyrukluların bulunduğu lastik bot, Ege Denizi'nde Yunan unsurlarınca patlatılarak Türk kara sularına itildi. Botu fark eden Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri hemen harekete geçerek TCSG-905, KB-4510 ve KB-4305 botuyla bölgeye ulaştı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 45 düzensiz göçmen Cunda Adası'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Yiyecek, içecek, giyim eşyası, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlarda bulunulan göçmenler hakkında yasal işlem başlatıldı. Bu kişiler daha sonra Balıkesir İl Göç İdaresine gönderildi.

 • 20.11.2023 20 Kas 20:56 Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmeleri devam ediyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 00:38 Bozcaada ve Gökçeada'ya yapılacak feribot seferlerine fırtına engeli

  Bozcaada ve Gökçeada'ya yapılacak feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'ndeki Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın yapılması planlanan bazı tarifeli feribot seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 19:26 Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Tatlıoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar "Amacımız şu, Montrö'ye uyulsun. Biz Karadeniz'de bütün güvenliği sağlarız Türkiye olarak. Karadeniz'i bir Orta Doğu'ya çevirmesinler.

 • 17.11.2023 17 Kas 17:04 Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferleri iptal edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılacak bazı feribot seferleri, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları sebebiyle iptal edildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:46 Ege Denizi'nde 4,1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Ege Denizi'nde 4,1 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nde merkez üssü Muğla'nın Datça ilçesinin 49,2 kilometre açıkları olan 4,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 6,22 kilometre olarak belirlendi.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:25 Deniz Kuvvetleri Komutanı Tatlıoğlu net konuştu: Amerika ve NATO'yu Karadeniz'de istemiyoruz

  Deniz Kuvvetleri Komutanı Tatlıoğlu net konuştu: Amerika ve NATO'yu Karadeniz'de istemiyoruz Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Karadeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaparak, ''Amacımız şu, Montrö'ye uyulsun. Biz Karadeniz'de bütün güvenliği sağlarız Türkiye olarak. Karadeniz'i bir Orta Doğu'ya çevirmesinler.'' ifadelerini kullandı.

 • 17.11.2023 17 Kas 09:15 İyonyalılar: Antik denizci uygarlığın efsanevi hikayesi

  İyonyalılar: Antik denizci uygarlığın efsanevi hikayesi İyonya'nın kuruluşu genellikle M.Ö. 11. yüzyıla, Dor istilası sonrası yerinden edilen halkların batı Anadolu'ya göç etmesiyle ilişkilendirilir. İyonya uygarlığının tarihi merak konusu oldu. İşte detaylar...

 • 16.11.2023 16 Kas 16:27 Bakan Uraloğlu: "Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz"

  Bakan Uraloğlu: 'Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Zengilan'da düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, "Ülkemizin doğusunda yeni bir bağlantı olarak, Zengezur Koridoru'nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:53 Türkiye, ikinci demir yolunu kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzaladı

  Türkiye, ikinci demir yolunu kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzaladı Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Türk Devletleri Teşkilatı Ulaştırma Bakanları 7'nci Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Asya, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu arasındaki ticareti artırmak amacıyla ikinci bir demir yolu bağlantısı kurmak için Bulgaristan ile mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı. Ayrıca, Türkiye'nin Irak ile birlikte inşa edeceği kara ve demir yolu ulaşım koridoruyla ülkeyi transit merkez haline getireceği belirtildi.

 • 11.11.2023 11 Kas 10:21 Bozcaada ve Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi

  Bozcaada ve Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine bugün yapılması planlanan feribot seferleri, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 11.11.2023 11 Kas 10:08 Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferlerine fırtına engeli

  Bozcaada ve Gökçeada'ya feribot seferlerine fırtına engeli Çanakkale'nin Kuzey Ege Denizi'nde fırtına nedeniyle Bozcaada ilçesine yapılması planlan tüm feribot seferleri iptal edilirken, Gökçeada ilçesine ise bazı feribot seferleri iptal edildi.

 • 09.11.2023 09 Kas 02:07 İçişleri Bakanı Yerlikaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı Açıklaması

  İçişleri Bakanı Yerlikaya, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı Açıklaması İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ruhsatsız silahlarla ilgili cezanın gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Bununla ilgili hazırlığımız var. Mutlaka ama mutlaka huzurlarınıza, yakın zaman içinde önerimizle beraber geleceğiz.

 • 06.11.2023 06 Kas 15:57 Söke'deki sel felaketi sonucu biriken atıklar Ege Denizi'ne ulaşabilir

  Söke'deki sel felaketi sonucu biriken atıklar Ege Denizi'ne ulaşabilir AYDIN'ın Söke ilçesinde meydana gelen sağanak yağmur ve sel felaketi sonucunda biriken atıklar, hayvan ölüleri ve ev eşyaları Sarıkemer'deki Taşköprü'de birikti. Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği Başkanı Bahattin Sürücü, atıkların Ege Denizi'ne ulaşabileceği uyarısında bulundu. Köylülerin kendi imkanlarıyla temizlik yapmaya çalıştığını ancak yetersiz olduğunu belirten Sürücü, ilgili kurumların atıkları bir an önce temizlemesini istedi.

 • 05.11.2023 05 Kas 17:01 Sel sonrası Menderes Nehri çöple kaplandı

  Sel sonrası Menderes Nehri çöple kaplandı Aydın'ın Söke ve Koçarlı ilçelerinde yaşanan sağanak yağış sonrası oluşan sel, Büyük Menderes Nehri'ni çöp deryasına çevirdi. Vatandaşlar tıkanan köprüleri açmaya çalışırken, bazıları ise işe yarayacak malzemeleri topluyor.

 • 05.11.2023 05 Kas 11:17 Olası İstanbul depreminde tsunami bekleniyor

  Olası İstanbul depreminde tsunami bekleniyor Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Musavver Didem Cambaz, olası İstanbul depreminden sonra tetiklenebilecek deniz altı heyelanından dolayı tsunami beklediklerini söyledi.

 • 04.11.2023 04 Kas 19:17 CHP Kurultayında Kabul Edilen "100. Yıl Bildirgesi": "Chp Bugün Ülkemizi Otoriter Başkanlık Rejiminden Kurtarmak İçin İktidar Olmak Göreviyle Karşı...

  CHP Kurultayında Kabul Edilen '100. Yıl Bildirgesi': 'Chp Bugün Ülkemizi Otoriter Başkanlık Rejiminden Kurtarmak İçin İktidar Olmak Göreviyle Karşı... “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganı ile yapılan CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın Sonuç Bildirgesi’nde demokrasi vurgusu yapıldı. “Yüzüncü Yıl Bildirgesi”, kaleme alındığı komisyonun da üyesi olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre tarafından okundu. Bildirgede, “CHP vatanımızın işgal edildiği koşullarda bağımsızlık mücadelesinin siyasi hareketi olarak doğdu. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmayı hedefleyen Atatürk Devrimlerini gerçekleştirdi. Çok partili dönemde demokrasi, özgürlük, eşitlik ve adalet fikirlerinin yılmaz savunucusu oldu. AKP’nin yirmi bir yıllık iktidar döneminde de tek adam zihniyetine karşı en kararlı mücadeleyi CHP yürüttü. Geçmişte vatanı işgalden kurtarmak için kurulmuş olan CHP bugün ülkemizi otoriter başkanlık rejiminden kurtarmak için iktidar olmak göreviyle karşı karşıyadır. Ancak bu görevin başarılmasıyla CHP’nin misyonu sonlanmayacak, Türkiye’yi mutlu insanlar ülkesi yapma mücadelemiz sonsuza dek sürecektir. Yapılmamışı yapmak, başarılmayanı başarmak Cumhuriyet Halk Partisi’nin köklerinde vardır. Bu nedenle büyük bir azim ve kararlılıkla bütün zorlu görevleri başarabileceğimiz konusunda hiçbir kuşkumuz yoktur” denildi.

 • 04.11.2023 04 Kas 15:27 Yelkenliyle Tek Kişilik Türkiye Turu Rekoru Kıran Sporcu Çanakkale Boğazı'ndan Geçti

  Yelkenliyle Tek Kişilik Türkiye Turu Rekoru Kıran Sporcu Çanakkale Boğazı'ndan Geçti Yelken sporcusu Caner Akdolun, tek kişilik Türkiye turu rekoru için yola çıktıktan sonra Çanakkale Boğazı'ndan geçerek yoluna devam ediyor. Akdolun, hızlı rüzgarlara rağmen seyrini sürdürerek Kilitbahir önlerine ulaştı. Dalyan açıklarında demir atacak olan Akdolun, Ege Denizi ve Akdeniz'i de geçerek turunu İskenderun ilçesinde tamamlayacak.

 • 04.11.2023 04 Kas 03:21 Ege Denizi'nde 4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Ege Denizi'nde 4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nde merkez üssü olan 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin 47,99 kilometre açıklarında ve 15,73 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:12 Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yapılması planlanan feribot seferleri, Kuzey Ege'deki olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:34 EGE Denizi'nde Kuvvetli Fırtına Uyarısı

  EGE Denizi'nde Kuvvetli Fırtına Uyarısı Meteoroloji, EGE Denizi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren 50-75 kilometre hızla kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Deniz ulaşımında aksamalar yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:16 Ege Denizi'nde 5,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

  Ege Denizi'nde 5,2 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi Eğriboz Adası yakınlarında meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem, Atina'dan da hissedildi. Depremin can kaybı ve yaralanmaya yol açmadığı, henüz hasar bildiriminin yapılmadığı belirtildi.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:22 Kuşadası Körfezi'ndeki Faylar Hakkında TÜBİTAK'tan Açıklama

  Kuşadası Körfezi'ndeki Faylar Hakkında TÜBİTAK'tan Açıklama TÜBİTAK tarafından yapılan araştırma sonucunda, Kuşadası Körfezi içindeki fay zonu üzerinde aktif faylar tespit edildiği belirtildi. Ancak, bölgede 7'nin üzerinde büyüklükte deprem ihtimalinin sınırlı olduğu ifade edildi. Bununla birlikte, 5-6 büyüklüğünde depremler üretebilecek başka aktif faylar bulunduğu belirtildi. Uzmanlar, tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Advertisement