CHP'lilerden Elazığ'da Alternatif Kutlama - Son Dakika
Güncel

CHP'lilerden Elazığ'da Alternatif Kutlama

CHP\'lilerden Elazığ\'da Alternatif Kutlama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Teşkilatı, resmi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına alternatif olarak, öğlen saatlerinde Elazığ Valiliği bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

29.10.2013 17:10

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Teşkilatı, resmi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına alternatif olarak, öğlen saatlerinde Elazığ Valiliği bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşu sırasında okunan ikindi ezanıyla birlikte, CHP'liler de İstiklal Marşı'nı okudu.

Elazığ İl Teşkilatı'ndan yaklaşık 100 CHP'li, İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşuyla birlikte saat 14.13'te ikindi ezanı okunduğu sırada, CHP'liler İstiklal Marşı'nı okumaya başladı. İstiklal Marşı'ndan sonra konuşan CHP Elazığ İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler, Cumhuriyet ve bağımsızlığa açıkça saldırı olduğunu belirterek, Cumhuriyetimize ve bağımsızlığımıza açıkça yapılan saldırıların olduğu, milli bayramlarımızın unutturulmaya çalışıldığı günümüzde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Atatürk'ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyet'in tüm kurumlarını birlik ve beraberlik içinde emperyalist güçlere ve içimizdeki uzantılarına karşı koruyacağımıza söz veriyoruz dedi.

Bundan bir yıl önce gönderilen bir genelgeyle milli bayramlarda garnizon, valilik ve belediyenin dışındaki diğer kurum ve kuruluşların Atatürk Anıtı'na çelenk koymalarının iptal edildiğini ve yasaklandığını ifade eden Atikeler, Biz bunun Cumhuriyet'e karşı yapılmış bir hareket olduğunu düşünüyoruz. Milli bayramlarımızın unutturulmaya çalışıldığını düşünüyoruz. Bu amaçla Cumhuriyet Halk Partisi olarak ısrarla bu bayramlarımızı halkımıza unutturmamak ve her zaman hatırlatmak için bu çelenk koyma törenlerini yapıyoruz ve yağacağız da diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'lilerden Elazığ'da Alternatif Kutlama - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement