Eğitim Uçağı Tarlaya Mecburi İniş Yaptı... (Yeniden) - Son Dakika
Güncel

Eğitim Uçağı Tarlaya Mecburi İniş Yaptı... (Yeniden)

Eğitim Uçağı Tarlaya Mecburi İniş Yaptı... (Yeniden)

Tekirdağ Çorlu Havaliman'ndan havalanan Top Air'e ait eğitim uçağı, Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ne bağlı Evrensekiz Beldesi yakınlarında tarlaya mecburi iniş yaptı.

04.04.2016 20:27

Tekirdağ Çorlu Havaliman'ndan havalanan Top Air'e ait eğitim uçağı, Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'ne bağlı Evrensekiz Beldesi yakınlarında tarlaya mecburi iniş yaptı. Uçakta hasar meydana gelirken, İranlı pilot ve Libya uyruklu öğrencisi yaralandı.

Çorlu Havalimanı'ndan bugün öğleden sonra eğitim uçusu için havalanan İran uyruklu pilot Mohammed Amin Bagherzadeh Yazdi ve Libyalı uyruklu Basheer Mohamed Hashim'in bulunduğu TC-AGM tescilli Evaktor tipi tek motorlu uçak, eğitim uçuşu sırasında meydana gelen teknik arıza nedeniyle, Evrensekiz Beldesi yakınlarında tarlaya mecburi iniş yaptı.

Evaktor tipi tek motorlu uçak kırım geçirirken, uçakta bulunan İran uyruklu pilot Mohammed Amin Bagherzadeh Yazdi ve Türkiye'de Göç İdaresi'nin ikamet izni ile kalan öğrencisi Libya uyruklu Basheer Mohamed Hashim yaralandı. İhbar üzerine bölgeye giden sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar ambulansla Lüleburgaz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

PİLOTUN BACAĞI KIRILDI

İranlı pilot Mohammed Amin Bagherzadeh Yazdi'nin hastanede yapılan kontrolünde sol bacağının kırıldığı ve ameliyata alındığı, genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Pilotun yanında bulunan uçuş öğrencisi Libyalı uyruklu Basheer Mohamed Hashim'in ise zorunlu iniş nedeniyle kolunun kırıldığı bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI İNCELEME YAPTI

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Evrensekiz Beldesi Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Nalbant, "Haber verilmesiyle birlikte olay yerine geldik. İtfaiye ve ambulans gelmesiyle yaralı olan pilot ve öğrencisini merada koyun otlatan çoban arkadaşımız çıkardı. Öğretmen pilot ameliyata alındı. Örencisinin ise kolunda kırık vardı. Büyük geçmiş olsun" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

- Kırklareli

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eğitim Uçağı Tarlaya Mecburi İniş Yaptı... (Yeniden) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement