Emine Erdoğan'dan Kadın Astronota Davet - Son Dakika
Güncel

Emine Erdoğan'dan Kadın Astronota Davet

Emine Erdoğan\'dan Kadın Astronota Davet

G-20 Zirvesi'nde Kadın Astronot ile Görüşen Emine Erdoğan, Astronotu Türkiye'ye Davet Etti

29.06.2010 14:04  Güncelleme: 16:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, G-20 Zirvesi'nin yapıldığı Toronto'da, Kanadalı Kadın astronot Julie Payette ile görüştüğü öğrenildi.

Kanada'nın Toronto kentinde hafta sonu gerçekleşen G-20 zirvesi'nde Başbakan Erdoğan'a eşlik eden eşi Emine Erdoğan'ın, Kanada'nın ilk kadın astronotu Payette ile görüştüğü belirtildi.

İlk kez bir astronotla tanıştığını ve bir kadın astronot ile karşılaşmanın heyecan verici olduğunu belirten Emine Erdoğan, Payatte ile sohbet etti.

Kadın Astronot Payette de uzayda olmanın keyifli olduğunu ve yukarıdan bakıldığında aslında tüm insanların aynı evi paylaştığını dolayısıyla büyük bir aile olduğumuzu ve dünyayı bu nedenle hassasiyetle korumamız gerektiğini belirtti.

Emine Erdoğan da bunun üzerine, bu mesajı tüm dünya ile paylaşması gerektiğini belirterek, bir barış elçisi gibi insanlığın bu konuda bilinçlendirilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Kanadalı Astronot Payette, uzay seyahatlerinde toplam 26 gün, 625 saat geçirdiğini hem Rusya'da hem ABD'nin Huston kentinde eğitim aldığını ve çok çeşitli görevlerde bulunduğunu Emine Erdoğan'a anlattı. Uzay mekiğinde çekilen bir fotoğrafını da gösteren Payette, fotoğrafta mekiğin bir penceresinden dünyanın görüntüsünü yer aldığını belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin uzaydan çok farklı ve güzel göründüğünü anlatan Kadın Astronot Payette'yi Türkiye'ye davet etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Emine Erdoğan'dan Kadın Astronota Davet - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Osmanlı'nın sembolü Süleyman Han Camii yeniden ibadete açıldı
  20:27 Osmanlı'nın sembolü Süleyman Han Camii yeniden ibadete açıldı

  Van Kalesi'nin zirvesinde bulunan Osmanlı sembolü Süleyman Han Camii, restore edildikten sonra yeniden ibadete açıldı. 2 bin 700 yıllık Van Kalesi, hala görkemiyle ayakta duruyor ve cami bu tarihi yapıyı tamamlıyor. Van Valisi Ozan Balcı, caminin açılışında yaptığı konuşmada, şehrin imar ve inşa edilmesi için yapılan çalışmaların vatandaşların huzuru ve refahı için olduğunu belirtti ve Van'ın kültür ve turizmine büyük değer katacak olan bu restorasyonların devam edeceğini söyledi.

 • 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali Programı Tanıtıldı
  20:24 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali Programı Tanıtıldı

  Manisa'da düzenlenen Uluslararası Mesir Macunu Festivali'nin programı tanıtıldı. Festival, 23 Nisan'da başlayacak ve çeşitli etkinliklerle 28 Nisan'da sona erecek. Festivalde konserler, paneller, sergiler ve mesir saçımı gibi etkinlikler yer alacak.

 • Reyhanlı'da silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu: 2 gözaltı
  20:23 Reyhanlı'da silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonu: 2 gözaltı

  Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yapılan silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonunda İ.O. ve M.Y. isimli 2 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin üst aramasında ruhsatsız tabanca, 60 fişek ve kurusıkı tabanca ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi ve nöbetçi hakimlik tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

 • Öz Gıda İş Sendikası üyelerinin Lezita'da sürdürdükleri direnişe İzmir Kadın Platformu destek verdi
  20:22 Öz Gıda İş Sendikası üyelerinin Lezita'da sürdürdükleri direnişe İzmir Kadın Platformu destek verdi

  Öz Gıda İş Sendikası üyelerinin Lezita'da sürdürdükleri direnişin 44'üncü gününde, İzmir Kadın Platformu üyeleri destek için fabrika önünde toplandı. Platform adına açıklama yapan Nuray Öztürk'ün konuşması, Öz Gıda-İş Genel Başkanı Halil Çukutli tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti eleştirdiği gerekçesiyle engellenmeye çalışıldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile İstanbul'da görüşecek
  20:22 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile İstanbul'da görüşecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile yarın İstanbul'da bir araya gelecek. Görüşmede Türkiye-Mısır Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin hazırlıkları, ekonomik ilişkiler ve bölgesel gelişmeler ele alınacak. Ticaret hacminde 15 milyar dolar hedefi bulunuyor ve Türk yatırımcılar tarafından Mısır'da 100 binden fazla kişi istihdam ediliyor. Ankara, iki ülkenin çıkarlarının giderek birleştiği görüşünde.

 • Trabzon'da Gençler İçin Gazetecilik Eğitimi Tamamlandı
  20:22 Trabzon'da Gençler İçin Gazetecilik Eğitimi Tamamlandı

  Trabzon'da düzenlenen Gençler İçin Gazetecilik eğitim programı sona erdi. 65 öğrenciye gazetecilik, hikaye anlatıcılığı, saha yapımcılığı ve mobil gazetecilik konularında dersler verildi. Eğitim sonunda öğrencilerin çektikleri videolar puanlandı ve birinci olan gruplara ödül ve sertifikaları verildi.

 • Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı
  20:18 Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı

  Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Yeni Balkan Yayınevi tarafından düzenlenen Üsküp Kitap Fuarı'na katıldı. Büyükelçi Ulusoy, fuar kapsamında tanıtılan kitapların yazarlarıyla sohbet etti ve Türkçe dilinin Kuzey Makedonya'da canlı tutulmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, Türkiye Maarif Vakfı'nın Kuzey Makedonya'daki okullarının standını da ziyaret etti. Fuar, 24 Nisan'a kadar devam edecek.


Advertisement