En Çok Çocukla Koşma" Dünya Rekoru İstanbul'da Kırıldı - Son Dakika
Güncel

En Çok Çocukla Koşma" Dünya Rekoru İstanbul'da Kırıldı

En Çok Çocukla Koşma" Dünya Rekoru İstanbul\'da Kırıldı

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği olan "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışması kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, 350 çocuğun anneleriyle birlikte katıldığı koşudan Dünya Rekoru çıktı.

27.04.2015 16:14

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği olan "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışması kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, 350 çocuğun anneleriyle birlikte katıldığı koşudan Dünya Rekoru çıktı.

İlköğretim çağındaki milyonlarca çocuğun Türkiye'nin en hızlısı olmak için yarışacağı "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" il finalleri heyecanından önce, Beşiktaş Çilekli Spor Tesis'lerinde 350 çocuk anneleriyle birlikte koşu pistine çıkarak koştu. Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı etkinliğinin marka elçisi olan Berna Laçin'in de kızı Ada ile birlikte katıldığı koşu ile Türkiye, ilginç bir dünya rekorunun sahibi oldu. "En Çok Çocukla Koşma" kategorisinde dünya rekoruna imza atan çocuklar ve anneleri, ödüllerini Dünya Çocuk Rekorları yetkililerinden aldılar.

Çocukların ünlü Triatlon Milli Sporcusu Bahar Saygılı önderliğinde ısınma hareketleriyle hazırlandığı rekor denemesine, etkinliğin Rekor Tescil ve Hakem Heyeti'ni de oluşturan İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç ve Rekor Tescil Heyeti Başkanı Orhan Kural da katıldı.

Rekor denemesi Prof. Dr. Orhan Kural Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyetince Tescil Edildi. Anneler ve çocuklarının renkli görüntülere imza attığı etkinlik, çocuklar için hazırlanan eğlenceli aktivitelerle son buldu. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel En Çok Çocukla Koşma' Dünya Rekoru İstanbul'da Kırıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement