Enes'in Amcası Engin: Katil Bizimle Ağlayıp, Aramalara Katıldı (2) - Son Dakika
Güncel

Enes'in Amcası Engin: Katil Bizimle Ağlayıp, Aramalara Katıldı (2)

Enes\'in Amcası Engin: Katil Bizimle Ağlayıp, Aramalara Katıldı (2)

Gözyaşları ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nde 7 gün önce kaybolduktan ölü bulunan Enes Tosun'un cenazesi Erzurum'da yapılan otopsi sonrası Güllüce Köyü'ne getirildi.

05.07.2015 18:48
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gözyaşları ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nde 7 gün önce kaybolduktan ölü bulunan Enes Tosun'un cenazesi Erzurum'da yapılan otopsi sonrası Güllüce Köyü'ne getirildi. Güllüce köyünde düzenlenen cenaze törenine Tuzluca Kaymakamı İbrahim Civelek, İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Altınay, HDP Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli, Tuzluca Belediyesi Eş Başkanı Neşegül Can ile birlikte yaklaşık 250 kişi katıldı. Cenaze namazı sonrası köy mezarlığına götürülen minik Enes, gözyaşları arasında toprağa verildi. Çocukları toprağa verilirken baygınlık ve sinir krizi geçiren anne Bahar ve baba Metin Tosun'a olay yerindeki sağlık görevlileri müdahele etti. Aile Kaymakam İbrahim Civelek'ten katil veya katillerin yakalanmasını, gereken cezanın verilmesini istedi. Kaymakam Civelek ise suçluların mutlaka bulunup adalete teslim edileceğini, gönüllerinin rahat olmasını gerektiğini söyledi.

Enes Tosun'un cesedinin bulunduğu akrabalarının evinin önünde jandarma ekipleri beklerken, gözaltına alınan Güneş Tosun eşi Mehmet Tosun ve kayınbiraderi Mahmut Tosun'un ise İlçe Jandarma Karakolu'nda halen sorgusu devam ediyor. Dün Güneş Tosun'un kaçarak evine sığınmak istediğini anlatan köylülerden Ebubekir Can ise şunları söyledi:

"Güneş Tosun kapıma geldi. Geldiğinde kan ter içerisindeydi. 'Beni sakla amca' dedi. 'Askerler beni yakalayacak' diye yalvardı. Ben de 'kızım neden askerler seni yakalayacak ne yaptın dedim?' İlk önce kayınbirederisin üstüne attı, daha sonra 'ben öldürdüm' dedi. 'Neden öldürdün?' dediğim zaman da 'benim çocuklarımla kavga ediyorlardı, ben de bir sopa attım çocuğun düşüp bayıldığını gördüm' diye cevap verdi. Ben de 'hayır git askerlere teslim ol' dedim. Dışarıya çıktığımda telefonunu evimin bahçesine atmıştı. Telefonu alakarak askerlere götürüp verdim. Meğerse kadın teslim olmamış. Köyün çıkışındaki İnce köyüne yakın yerde yakalanmış." - Civelek

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Enes'in Amcası Engin: Katil Bizimle Ağlayıp, Aramalara Katıldı (2) - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • gurbetçi: insafsızlık dadaslar diyarına kadar ulasmıs vayyy beeee 0 0 Yanıtla
  • Gurbacci 76: Allah in cezasi gunah ya cok uzuldum 0 0 Yanıtla

Advertisement