Erdoğan; Antalya Bizim Gözbebeğimiz - Son Dakika
Güncel

Erdoğan; Antalya Bizim Gözbebeğimiz

Erdoğan; Antalya Bizim Gözbebeğimiz

Başbakan R. Tayyip Erdoğan, 68 yatırımın açılışını, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi Otoparkında kurulan platformda gerçekleştirilen açılış töreniyle yaptı.

11.06.2012 11:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Başbakan R. Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl teşkilatının 4. olağan il kongresi sonrası Antalya'da Kamu Kuruluşları, Belediyeler ve Üniversite tarafından yaptırılan yaklaşık 439 milyon lira değerindeki 68 yatırımın açılışını, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi Otoparkında kurulan platformda gerçekleştirilen açılış töreniyle yaptı.

Başbakan Erdoğan; "Türkiyenin marka şehirlerinden biri olan Antalya bizim gözbebeğimiz güzel bir şehir bizde yaptığımız yatırımlarla Antalyayı çok farklı bir yere taşıdık, taşıyoruz." dedi.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan; "Türkiyenin marka şehirlerinden biri olan Antalya, bizim gözbebeğimiz güzel bir şehir. Bizde yaptığımız yatırımlarla Antalya'yı çok farklı bir yere taşıdık, taşıyoruz. Bugün burada, Antalyamıza 68 ayrı eseri kazandırıyoruz ve bunların toplam tutarı 439 milyon lira. Bu yatımların, bu eserlerin Antalya'ya kazadırılmasında emeği geçen bakanlarımızı, bakanlık mensuplarımızı, belediyelerimizi, üniversitemizi, mimarından mühendisine kadar emeği geçen tüm kardeşlerimi huzurlarınızda kutluyorum. Bütün ülkede olduğu gibi Antalya'da da eğitim altyapısına özel bir önem veriyoruz. Bu günde burada döşemealtı kepez, muratpaşa konyaaltı, demre, elmalı, gazipaşa ve manavgat'ta içlerinde bir sağlık meslek lisesi, bir anaokulu ve 8 ilköğretim okulu bulunan 10 ayrı eğitim kurumunun açılışını yapıyoruz. Akdeniz Üniversitesinin son yıllarda yaptığı yatırımlarla ülkemizin önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından biri olma yolunda gerçekten önemli bir mesafe kat etti. Üniversitemiz 119 trilyonluk bir yatırımla tam 28 eser vucuda getirdi." dedi.

Sağlık alanında bi çok yatırım yaptıklarını belirten Başbakan Erdoğan, "Bütün bu yatırımların, eserlerin Antalyamıza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Erdoğan; Antalya Bizim Gözbebeğimiz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak
  10:58 Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

 • Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?
  10:47 Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?

  Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise düşüş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyor. Fed'in faiz indirimlerine dair belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. TCMB'nin politika faizini sabit bırakması bekleniyor.

 • Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı
  10:40 Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı

  Uzun süredir yalnız olan güzel oyuncu Birce Akalay, gönlünü meslektaşı Hakan Kurtaş'a kaptırdı. Bir süredir gözlerden uzak aşk yaşayan çift, 14 Şubat'ta Beyoğlu'ndaki bir sinemada el ele film izledi.

 • Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı
  10:17 Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı

  13 yıl önce nikah masasına oturan ve bir oğulları olan Cemal Hünal ile Lale Cangal çifti boşanma kararı aldı. Bir süredir ayrı yaşadıklarını söyleyen çift, resmi bir başvuruda bulunmadıklarını da belirtti.

 • CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı
  09:59 CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay sürecinin kötü yönetilmediğini belirterek, mevcut başkan Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterildiğini açıkladı. Hatay adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan tartışmalar sonucunda gece yarısından sonra CHP, Lütfü Savaş'ın adaylığını resmen duyurdu. Özel, Hatay'ın duygularına anlayış gösterdiklerini ve yapılan anketler sonucunda Lütfü Savaş'ın CHP'nin en iyi adayı olduğunu belirtti.

 • Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum
  09:58 Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum

  Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciasının ardından 9 işçinin arama çalışmaları durduruldu. Madenin aktif fay hattı üzerinde kurulduğu iddialarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'İlk defa duyuyorum, ihbar kabul ediyorum, bunu araştıracağım.' şeklinde yanıt verdi.

 • MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü
  09:57 MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Murat Ateş'i, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa'dan katılım sağlayan Ateş, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.

 • Yargıtay'dan boşanma davalarında emsal olacak 'Alo' kararı
  09:41 Yargıtay'dan boşanma davalarında emsal olacak 'Alo' kararı

  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, boşanma davalarında eşlerin birbirlerine 'Alo' demenin boşanma sebebi olduğuna karar verdi. Kararı değerlendiren Av. Fatih Karamercan, bunun sürekli olması ve üçüncü şahısların da duyması gerektiğini belirtti. Vatandaşlar ise kararı şaşkınlıkla karşıladı.


Advertisement