Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti - Son Dakika
Güncel

Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

Erzurum\'da Sağlık Çalışanları İsrail\'in Saldırılarını Protesto Etti

Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 'sessiz yürüyüş'lerini sürdürdü. Sağlık çalışanları Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüdü. Programda Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi. Protesto edenler, Filistinlilerin zorluklarla mücadele ettiğini ve İsrail'in sistematik işgal politikasını sürdürdüğünü belirtti.

02.03.2024 16:51  Güncelleme: 16:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla "sessiz yürüyüş"lerini 16'ncı haftasında sürdürdü.

Kent merkezindeki tarihi Lalapaşa Camisi'nin önünde toplanan sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde taşıdıkları döviz ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüdü.

Bazı sağlıkçıların çocuklarıyla katıldığı programda, Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi.

Gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan uzman doktor Muhammet Mutlu, Filistinlilerin 7 Ekim'den beri büyük ve zor bir imtihanla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Filistin halkının sabırla zorlukların üstesinden gelmeye çalıştığını belirten Mutlu, "Terörist zalim İsrail yıllardır sürdürdüğü sistematik işgal politikasını 7 Ekim'den bu yana şiddetini daha da artırarak sürdürüyor." dedi.

Saldırıların her geçen gün artarak devam ettiğini ve Filistinlilerin yiyecek bulmakta zorlandığını anlatan Mutlu, şunları kaydetti:

"Birkaç gün önce Amerika'da İsrail Büyükelçiliği önünde 'artık soykırımın suç ortağı olmayacağım' diyerek kendini ateşe veren ve hayatını kaybeden Amerikan Hava Kuvvetleri subayı, acaba nasıl bir vahşete şahitlik etti de vicdanı bu ağır yükü kaldıramayıp, kendini ateşe vererek yaşamına son verdi. Amerika'da yaşanan bu hadise basit bir olay değildir.

Azıcık vicdanı ve merhameti olan bir insan, böyle bir vahşete tepkisiz kalamıyor ve kalamaz. Sessiz kalanlar ve hiçbir şey yapmayanlar en basitinden insanlığını sorgulasın. Gazze'nin güneyinde sıkışmış 1,5 milyon insan hayatta kalma mücadelesi veriyor."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kars 36 Spor Doğubayazıt Spor'a 4-1 mağlup oldu
  20:18 Kars 36 Spor Doğubayazıt Spor'a 4-1 mağlup oldu

  Kars 36 Spor, kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Doğubayazıt Spor'a 4-1 mağlup oldu. Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 10'uncu grup takımlarından Kars 36 Spor, Doğubayazıt Spor'u ağırladığı maçta rakibine yenilerek 3 puan kaybetti. Karşılaşmayı Kulüp Başkanı Ali Uçum protokol tribününde izledi.

 • Antalya'da Gökyüzünden Denize Bisiklet Yarışı
  20:06 Antalya'da Gökyüzünden Denize Bisiklet Yarışı

  Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Sky To Sea Dağ Bisikleti Yarışı tamamlandı. Yarışa Türkiye, Rusya, Norveç, Romanya ve Gürcistan'dan 85 sporcu katıldı. Sporcular, Tahtalı Dağı'nın zirvesinden başlayarak zorlu parkurları aşarak denize indi. Yarışın bitiş çizgisinde sahile kurulan rampadan denize atlayan sporcular renkli görüntüler oluşturdu.

 • İsrail, Gazze'deki Al-Tuffah Mahallesi'ni vurdu
  19:59 İsrail, Gazze'deki Al-Tuffah Mahallesi'ni vurdu

  İsrail, Gazze Şeridi'ndeki Al-Tuffah Mahallesi'ne hava saldırısı düzenledi. Saldırı anı çevredekiler tarafından anbean kayıt altına alındı. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 198 gündür devam ediyor. Saldırıda ölenlerin ya da yaralananların sayısı henüz bilinmiyor. İsrail'in saldırılarında 34 bin 97 kişi hayatını kaybederken, 76 bin 980 kişi de yaralandı.

 • Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası Çorum'da Tamamlandı
  19:58 Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası Çorum'da Tamamlandı

  Çorum'da düzenlenen Büyükler Oryantiring Türkiye Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren yarışlara 130 spor kulübünden 1250 sporcu katıldı. Şampiyonada dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.


Advertisement