Son dakika Yakutiye haberleri, Yakutiye son dakika, son dakika Yakutiye

Son Dakika Yakutiye Haberleri

 • Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te Curling Milli Takımı Macaristan'a mağlup oldu
  17:34 Erzurum'da düzenlenen Deaflympics'te Curling Milli Takımı Macaristan'a mağlup oldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda (Deaflympics) karışık çiftler kategorisinde mücadele eden Curling Milli Takımı, Macaristan'a 11-0 kaybetti. Organizasyonda diğer müsabakalarda ise Güney Kore, Kenya'yı 2-0 hükmen, Çin, Polonya'yı 13-8, Ukrayna ise İsviçre'yi 9-4 yendi.

 • Erzurum'da Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu'nda Arapça sınıfı açıldı
  11:01 Erzurum'da Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu'nda Arapça sınıfı açıldı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu'nda, öğrencilerin kolay öğrenmesini sağlamak amacıyla Arapça sınıfı açıldı. Arapça öğretmeni Ruşen Hattatoğlu Ece'nin çabalarıyla oluşturulan sınıf, öğrencilerin Arapça dilini eğlenceli bir metotla ve görsel ögelerle zenginleştirilmiş ortamda öğrenmelerini sağlıyor.

 • Türkiye İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Polonya'ya mağlup oldu
  29 Şub Türkiye İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Polonya'ya mağlup oldu

  Erzurum'da düzenlenen 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda Türkiye İşitme Engelliler Karışık Çiftler Curling Milli Takımı, Polonya'ya 8-6 mağlup oldu. Organizasyona 36 ülkeden 1003 sporcu katılıyor.

 • Vali Mustafa Çiftçi, Yeşilay ve Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti
  29 Şub Vali Mustafa Çiftçi, Yeşilay ve Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti

  Vali Mustafa Çiftçi, bağımlılıkla mücadelede önemli rol oynayan Yeşilay' ve yardımlaşmada öncü kurum Kızılay Erzurum Şubelerini ziyaret etti. Vali, kurum yetkililerini ve çalışanlarını tebrik ederek başarılar diledi.

 • Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Sadık Çat, Adaylığının Engellendiğini Açıkladı
  28 Şub Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Sadık Çat, Adaylığının Engellendiğini Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi'nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadık Çat, adaylık başvurusunun reddedildiğini belirterek basın toplantısı düzenledi. Çat, belgelerle adaylığının engellendiğini söyledi ve yaşanan süreci detaylarıyla anlattı.

 • Erzurum'da İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları Başlıyor
  27 Şub Erzurum'da İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları Başlıyor

  Erzurum'da düzenlenecek olan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları için hazırlıklar tamamlandı. 36 ülkeden binin üzerinde sporcunun mücadele edeceği organizasyon, 2 Mart'ta açılış töreniyle başlayacak ve 12 Mart'ta sona erecek. Sporcular, Alp Disiplini, Kayaklı Koşu, Snowbord, Curling, Futsal ve Satranç dallarında dereceye girmek için mücadele edecekler. Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, organizasyona katılımın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyledi.

 • Erzurum'da öğrencilerin proje yarışı
  25 Şub Erzurum'da öğrencilerin proje yarışı

  Erzurum'da Yakutiye Raif Azak (Hafız) İmam Ortaokulu tarafından düzenlenen 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı 10. Bilim Fuarları kapsamında 19 proje sergilendi. Fuar açılışına Kaymakam, Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Bu projelerle öğrencilerin bilimsel çalışmalar yapması, problemlere çözüm bulması ve takım çalışması becerilerini geliştirmesi hedefleniyor.

 • Mehmet Sekmen, Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı
  24 Şub Mehmet Sekmen, Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı

  Cumhur İttifakı'nın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, Yakutiye ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı.

 • Erzurum'da AK Parti Yakutiye Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  24 Şub Erzurum'da AK Parti Yakutiye Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  Erzurum'da AK Parti Yakutiye Seçim Koordinasyon Merkezi adeta bir miting havasında açıldı. Açılışa AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ve diğer parti yöneticileri katıldı. Açılışta konuşan yetkililer, Cumhur İttifakı'nın gücüne vurgu yaparak, hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

 • Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti
  24 Şub Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 'sessiz yürüyüş' gerçekleştirdi. Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüyen grup, İsrail'in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasını kınadı. Basın açıklamasında, İsrail saldırılarında hastanelerin hizmet dışı bırakıldığı ve sağlık çalışanlarının zor şartlarda mücadele ettiği vurgulandı. Sağlık çalışanları, Filistinlilerin yanında olacaklarını ve zulme karşı duracaklarını belirtti.

 • Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti
  24 Şub Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti

  Erzurum'da görevli sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz yürüyüşlerine devam etti. Her hafta Lala Mustafa Paşa Camisi'nin önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, Türkiye ve Filistin bayrakları ile İsrail'i kıyana yazıların yer aldığı dövizler ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Grup adına basın açıklaması yapan bir sağlık teknikeri, İsrail'in yıllardır sürdürdüğü işgal politikasını ve Gazze'deki acıları dile getirerek, sessiz yürüyüşlerini kesintisiz olarak devam ettireceklerini belirtti.

 • Lojmanlar Camii Tadilat Sonrası Cemaatiyle Buluştu
  24 Şub Lojmanlar Camii Tadilat Sonrası Cemaatiyle Buluştu

  Üniversite kampüsünde yer alan Lojmanlar Camii, 5 ay süren tadilat çalışmalarının ardından tekrar ibadete açıldı. Cami, yeni bir görünüme kavuştu ve cemaatiyle buluştu.

 • Gülümseyin Geliyoruz: Aşkale'de çocuklarla buluştu
  22 Şub Gülümseyin Geliyoruz: Aşkale'de çocuklarla buluştu

  Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi'nin 'Gülümseyin, Geliyoruz' projesi kapsamında oluşturulan tiyatro ekibi, Aşkale'de Gençlik Merkezi iş birliğiyle TEK Kampüs Okullarındaki çocukları eğlendirdi. Aşkale Gençlik Merkezi Müdürü Kadir Turan ile birlikte 300 öğrencinin izlediği 'Ninemin Sihirli Sandığı' isimli tiyatro oyunu, öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltirken, zararlı beslenmemeyi ve arkadaş sevgisini aşıladı.

 • Erzurum'da Gençlik Merkezi ve Okullar Arasında Tiyatro İş Birliği
  22 Şub Erzurum'da Gençlik Merkezi ve Okullar Arasında Tiyatro İş Birliği

  Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi'nin 'Gülümseyin, Geliyoruz' projesi kapsamında Aşkale'de düzenlenen tiyatro etkinliği, TEK Kampüs Okullarındaki çocukların yüzlerini güldürdü. Aşkale Gençlik Merkezi Müdürü Kadir Turan ile birlikte 300 öğrencinin izlediği 'Ninemin Sihirli Sandığı' isimli tiyatro oyunu, öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırdı ve eğlenceli bir zaman geçirmelerini sağladı. Ayrıca, tiyatro oyunuyla çocuklara zararlı beslenme alışkanlıklarından kaçınmayı ve arkadaş sevgisini aşılamayı hedeflendi.

 • Erzurum'da Mobil Tırlarla Kanser Taraması Yapılıyor
  22 Şub Erzurum'da Mobil Tırlarla Kanser Taraması Yapılıyor

  Erzurum'da kırsal bölgeler ve nüfusu kalabalık aile sağlığı merkezlerine mobil tırla giden sağlıkçılar, kanser taraması yapıp, erken teşhis ve tedavi için vatandaşları bilgilendiriyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir koordinesinde "Erken teşhis hayat kurtarır" sloganıyla çalışan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ekipleri, yıl başından bu yana kanserde erken teşhisle hayat kurtarmak için mahalle mahalle dolaşıyor.

 • İşitme Engelli Baba-Oğul Satranççılar Olimpiyatlara Hazırlanıyor
  21 Şub İşitme Engelli Baba-Oğul Satranççılar Olimpiyatlara Hazırlanıyor

  İşitme engelli Alparslan Çoşar ve oğlu Ahmet Oğuz Coşar, 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda madalya almak için hazırlanıyor. Baba ve oğul, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonada derece alarak olimpiyatlara katılma hakkı elde etti. Birlikte milli takımla kampa giren baba ve oğul, hedeflerini ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek olarak belirledi. Ancak olimpiyatlarda rakip olmaları durumunda birbirlerini yenmek için mücadele edeceklerini ifade ettiler.

 • Vali Mustafa Çiftçi, Erzurumspor'un Adanaspor'u mağlup ettiği maçı öğrencilerle tribünde izledi
  19 Şub Vali Mustafa Çiftçi, Erzurumspor'un Adanaspor'u mağlup ettiği maçı öğrencilerle tribünde izledi

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurumspor-Adanaspor maçını, koruma altındaki öğrenciler ve gençlerle birlikte tribünde izledi. Vali Çiftçi, Palandöken ve Yakutiye ilçelerinden gelen 150 öğrenciyle birlikte maçı seyretti ve Erzurumspor'a destek verdi.

 • Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Takımları Üniversite Ligi'nde Sınav Verdi
  18 Şub Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Takımları Üniversite Ligi'nde Sınav Verdi

  Akdeniz Üniversitesi Buz Hokeyi Kadın ve Erkek takımları, Erzurum'da düzenlenen Üniversite Ligi'nde ilk ciddi sınavlarını geçti. Antalyaspor kulüp sporcularından oluşan takımlar, ulusal çapta kendilerini test etme fırsatını değerlendirdi. Erkek takımı son saniyelerde elenirken, kadın takımı en az gol yiyen takım olarak ligi tamamladı. Üniversiteli hokeyciler, gelecek yıl kulüpler düzeyinde gerçekleşecek yetişkin liglerine odaklandı.

 • Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti
  18 Şub Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in Gazze saldırılarını protesto etti

  Erzurum'da görevli sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz yürüyüşlerine devam etti. Her hafta düzenlenen yürüyüşte sağlık çalışanları, Türkiye ve Filistin bayrakları ile İsrail'i kınamak için dövizler ve pankartlar taşıdı. Aile Hekimi Sümeyye Kocaaslan, yaptığı basın açıklamasında, Gazze'deki katliamların 5 aydır devam ettiğini belirterek, insanlığın kazanacağını ve Filistin'in zafer elde edeceğini vurguladı.

 • Erzurum'da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı
  17 Şub Erzurum'da silahlı kavga: Bir kişi yaralandı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde Muratpaşa Mahallesi'nde çıkan silahlı kavgada B.D. isimli bir kişi pompalı tüfekle bacağından yaralandı. Olayın ardından kaçan şüpheli B.S. ise polis tarafından yakalandı.

 • Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti
  17 Şub Erzurum'da Hekimler ve Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görevli hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 'sessiz yürüyüş' düzenledi. Türk ve Filistin bayrakları eşliğinde Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüyen grup, basın açıklamasında Gazze'deki katliamlara dikkat çekti ve İsrail'i kınadı.

 • Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Erzurum'da Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu
  15 Şub Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Erzurum'da Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu

  Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel merkezinden gelen misafirler ve Erzurum'daki şehit yakınları ve gazilerle öğle yemeğinde bir araya geldiler. Vali Mustafa Çiftçi, şehitler ve gazilerin vatanın asıl sahipleri olduğunu vurguladı. Yemekte doğum günü olan İç Güvenlik Gazisi Ebubekir Durmuş için pasta kesimi yapıldı.

 • Vali Mustafa Çiftçi, yaralı askeri evinde ziyaret etti
  15 Şub Vali Mustafa Çiftçi, yaralı askeri evinde ziyaret etti

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yaralanan Piyade Uzm. Çvş. Tolga Özberk'i evinde ziyaret etti. Vali Çiftçi, yaralı askerin durumunu takip etmek için ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışılması talimatını verdi.

 • Erzurum Faik Güngör Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi Düzenlendi
  13 Şub Erzurum Faik Güngör Ortaokulu'nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi Düzenlendi

  Erzurum Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Faik Güngör Ortaokulu, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi düzenledi. Serginin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız yaptı. Sergiye ilgi büyük oldu ve farklı alanlardan 20 proje sergilendi. Proje sorumlusu Tuba Kaçanoğlu, öğrencilerin emeklerini takdirle karşıladıklarını belirtti.

 • Miting gibi SKM açılışı
  13 Şub Miting gibi SKM açılışı

  Cumhur ittifakı Aziziye'de dün yaptığı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında adeta bayram havası estirdi.

 • Erzurum'da elinde bıçakla polislere zor anlar yaşatan genç kız
  13 Şub Erzurum'da elinde bıçakla polislere zor anlar yaşatan genç kız

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bir genç kız elinde bıçakla görülünce polise haber verildi. Polislerin ikna çabaları sonuçsuz kalınca, bir polis memuru kızın elindeki bıçağı almayı başardı. Zor teskin edilen genç kız sağlık görevlilerine teslim edildi.

 • Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Horasan'da Coşkuyla Karşılandı
  12 Şub Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Horasan'da Coşkuyla Karşılandı

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Horasan ilçesinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Horasan Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı dolayısıyla ilçeye giden Başkan Sekmen, burada da yoğun ilgi gördü. Başkan Sekmen, Horasan Belediye Başkan Adayı Recep Karataş ile birlikte ilçe sakinlerine hitap etti.

 • Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, yerel seçimlere hazırlanıyor
  11 Şub Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, yerel seçimlere hazırlanıyor

  Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, 2024 yerel seçimleri için saha çalışmalarına hız verdiğini belirtti. Halkın görüş ve önerilerini dikkate alarak çalıştıklarını vurgulayan Başkan Uçar, Cumhur İttifakı olarak seçimlerden başarıyla çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Erzurum'a ve hemşerilerine hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyleyen Uçar, halkın desteğiyle hizmetlerini sürdüreceklerini vurguladı.

 • Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi İstişare Toplantısı Düzenlendi
  11 Şub Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi İstişare Toplantısı Düzenlendi

  Türk Diyanet Vakıf Sen Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen istişare toplantısına Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ve diğer önemli isimler katıldı. Toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

 • Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in saldırılarını protesto etti
  11 Şub Erzurum'da sağlık çalışanları İsrail'in saldırılarını protesto etti

  Erzurum'da görevli sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla sessiz yürüyüşlerine devam etti. Türkiye ve Filistin bayrakları ile İsrail'i kıyana yazıların yer aldığı dövizler ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne doğru yürüyen sağlıkçılar, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin rakamlara sığdırılamayacağını belirterek, insanlık dışı eylemlere karşı mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladılar.

 • Erzurum'da Arıza Nedeniyle Mahsur Kalan Çocuk İtfaiye Tarafından Kurtarıldı
  11 Şub Erzurum'da Arıza Nedeniyle Mahsur Kalan Çocuk İtfaiye Tarafından Kurtarıldı

  Erzurum'da yaşanan olayda, bir baba eczaneye gitmek için aracını park ettiği sırada kapıları arıza nedeniyle kilitlendi. Baba, araçtan indiği sırada 1,5 yaşındaki oğlu araçta mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri, aracın arka kapı camını kırarak çocuğu kurtardı.

 • Erzurum'da aç kalan domuz sürüsü köye indi
  11 Şub Erzurum'da aç kalan domuz sürüsü köye indi

  Erzurum'un Yakutiye ilçesi Çayırca Mahallesi'ne inen domuz sürüsü, köylerinden Erzurum'a gitmek için yola çıkan vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Vatandaşlar, onlarca domuzun olduğu sürüyle karşılaşınca zaman zaman tedirgin oldular. Domuz sürüsü, bir süre bekledikten sonra arazide kayıplara karıştı.

 • Erzurum'un Yakutiye ilçesinde domuz sürüsü görüntülendi
  11 Şub Erzurum'un Yakutiye ilçesinde domuz sürüsü görüntülendi

  Erzurum'un Yakutiye ilçesi Çayırca Mahallesi'ne inen domuz sürüsü, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Köylerinden Erzurum'a gitmek için yola çıkan vatandaşlar, onlarca domuzun olduğu sürüyle karşılaştı. Vatandaşlar, bu anları cep telefonlarıyla kaydederek zaman zaman tedirgin olduklarını gösterdi. Domuz sürüsü ise bir süre bekledikten sonra arazide kayboldu.

 • Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti
  10 Şub Erzurum'da Sağlık Çalışanları İsrail'in Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görevli sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla "sessiz yürüyüş"lerini 13. haftasında da sürdürdü.

 • Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da İş İnsanlarıyla Buluştu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Erzurum'da İş İnsanlarıyla Buluştu

  Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, memleketi Erzurum'da iş insanlarıyla bir araya gelerek, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Toplantıda, iş dünyasının sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhur İttifakı Türkiye'nin bekası teması üzerine kuruldu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhur İttifakı Türkiye'nin bekası teması üzerine kuruldu

  Erzurum'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Cumhur İttifakı'nın 2018, 2019, 2023 seçimlerinde Türkiye'nin bekası teması üzerine kurulduğunu söyledi. Bakan Tekin, SKM'nin seçimle ilgili çalışmaların karargahı olduğunu belirtti ve Erzurum'da adayların projelerinin hazırlanacağı bir karargah anlamına geldiğini ifade etti. Aday gösterilmeyenlere seslenen Tekin, Erzurum'un kazanması için birlikte çalışma çağrısı yaptı. Ayrıca, Cumhur İttifakı'na teşekkür eden Bakan Tekin, Erzurum'da bütün siyasi parti ve seçmenlerle birlikte çalışacaklarını vurguladı.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhur İttifakı Türkiye'nin bekası üzerine kuruldu
  09 Şub Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Cumhur İttifakı Türkiye'nin bekası üzerine kuruldu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Erzurum'da yapılan AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin bekası teması üzerine kurulduğunu ve ülkenin ciddi kazanımlar elde ettiğini belirtti. Tekin, Erzurum'da SKM'nin siyasi parti açısından bir karargah olduğunu ve belediye başkan adaylarının projelerinin hazırlanacağı bir merkez olduğunu vurguladı. Ayrıca, Tekin, Erzurum için birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ve aday adaylarının SKM'yi gerçek bir karargah haline dönüştürmesini istedi.

 • Erzurum'da 10 adet Pazar yeri açılacak
  08 Şub Erzurum'da 10 adet Pazar yeri açılacak

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kent merkezinde 10 adet Pazar yeri açılacağını duyurdu. Pazarlar, haftanın her günü açık olacak ve halkın temel gıda maddelerini daha ucuz temin edebileceği yerler olacak. Ayrıca, emekli ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaşımda da yardımcı olunacak.

 • Erzurum'da Aşevi Kurulması İçin Toplantı Yapıldı
  07 Şub Erzurum'da Aşevi Kurulması İçin Toplantı Yapıldı

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında, Türk Kızılay Erzurum Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere, öğrencilere, yaşlılara, engellilere ve hastalara yıl boyunca sıcak yemek dağıtımı yapmak üzere kurulması planlanan aşevi için yetkililer bir araya geldi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, Yakutiye Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Kaymakam Adayı Mustafa Köroğlu, Türk Kızılay Erzurum Şubesi Başkanı Hüseyin Bozhalil ve Türk Kızılay yetkilisi Muhammed Lütfü Tepe katıldı.

 • Türkiye'nin Nüfusu 85 Milyon 372 Bin 377 Kişi Oldu
  07 Şub Türkiye'nin Nüfusu 85 Milyon 372 Bin 377 Kişi Oldu

  Türkiye'nin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Türkiye nüfusu 85 milyon 372 bin 377 kişi olarak açıklandı. Erzurum'un toplam nüfusu ise 749 bin 993 olarak belirlendi. Türkiye'de ikamet eden nüfusun yüzde 50,1'ini erkekler, yüzde 49,9'unu ise kadınlar oluşturdu. Erzurum, 30 büyükşehir içinde nüfus sıralamasında 29. sırada yer aldı.

 • Erzurum'da Rus sevgilisini öldüren Suriyeliye ağırlaştırılmış müebbet istemi
  06 Şub Erzurum'da Rus sevgilisini öldüren Suriyeliye ağırlaştırılmış müebbet istemi

  Erzurum'da yemek yüzünden tartıştığı Rus sevgilisi Anastasia Emelianova'yı öldüren Suriyeli Mohammad Nizar Arnabeh hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, Arnabeh'in cinayeti işlediğini kabul ettiği belirtilirken, savunmalarına itibar edilmediği ifade edildi. Emelianova'nın ailesinin avukatı ise en üst sınırdan ceza talep ettiklerini söyledi.

 • Erzurum'da Rus sevgilisini öldüren Suriyeliye ağırlaştırılmış müebbet istemi
  06 Şub Erzurum'da Rus sevgilisini öldüren Suriyeliye ağırlaştırılmış müebbet istemi

  Erzurum'da yemek yüzünden tartıştığı Rus sevgilisi Anastasia Emelianova'yı öldüren Suriyeli Mohammad Nizar Arnabeh hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, Arnabeh'in cinayeti işlediğini kabul ettiği belirtildi.

 • MHP Erzurum Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  05 Şub MHP Erzurum Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  MHP Erzurum Seçim Koordinasyon Merkezi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve diğer yetkililer katıldı. Seçim koordinasyon merkezi, büyükşehir ve 20 ilçeye hizmet verecek.

 • Erzurum'da kavga sonucu bıçaklanan genç ağır yaralandı
  04 Şub Erzurum'da kavga sonucu bıçaklanan genç ağır yaralandı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, daha önce husumet bulunan iki genç arasında çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Kavgada 19 yaşındaki genç ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 • Yakutiye Belediyesi Basın Müdürü Cengiz Tosun'un ablası Melek Tosun Çırçır son yolculuğuna uğurlandı
  04 Şub Yakutiye Belediyesi Basın Müdürü Cengiz Tosun'un ablası Melek Tosun Çırçır son yolculuğuna uğurlandı

  Yakutiye Belediyesi Basın Müdürü Cengiz Tosun'un ablası Melek Tosun Çırçır, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Cenazesi Narmanlı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Asri mezarlıkta defnedildi.

 • Erzurum'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için hekimler ve sağlık görevlileri bir araya geldi
  04 Şub Erzurum'da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için hekimler ve sağlık görevlileri bir araya geldi

  Erzurum'da görev yapan hekimler ve sağlık görevlileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 12. haftasında bir araya geldi. Sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine yazıların yer aldığı dövizler ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne doğru yürüyüş yaptı. Konuşmaların ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için dua edildi.

 • Efkan Ala: Cumhur İttifakı'na güçlü destek vermek Türkiye'yi ileriye taşıyacak
  03 Şub Efkan Ala: Cumhur İttifakı'na güçlü destek vermek Türkiye'yi ileriye taşıyacak

  AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen Cumhur İttifakı Erzurum İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı'na güçlü destek vererek AK Parti belediyecilik markasını güçlü desteklerle iş başına getirilmesi halinde Türkiye'nin önüne ciddi bir siyasi otoban yapılacağını belirtti. Ala, şehirlerin Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında önemli bir etken olduğunu vurgulayarak, Cumhur İttifakı ve Erzurum'un el ele vererek güçlü bir mesaj çıkarmasını istedi.

 • Erzurum'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti
  03 Şub Erzurum'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görev yapan hekimler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için 'sesiz yürüyüş'lerini 12. haftasında sürdürdü. Sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine yazıların yer aldığı dövizler ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne yürüdü. Grup adına açıklama yapan Dr. Bünyamin Yeşilyurt, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği suçları lanetleyerek, Gazze'deki açlık durumuna dikkat çekti ve Refah Sınır Kapısı'nın açılması için kamuoyu oluşturmak istediklerini belirtti. Yürüyüş sonunda grup, Filistin'de hayatını kaybedenler için dua etti.

 • Muhammed Bozdağ, 2024 Gangwon Kış Gençlik Olimpiyatları'nda Türkiye'ye ilk madalyayı kazandırdı
  03 Şub Muhammed Bozdağ, 2024 Gangwon Kış Gençlik Olimpiyatları'nda Türkiye'ye ilk madalyayı kazandırdı

  2024 Gangwon Kış Gençlik Olimpiyatları'nda elde ettiği ikincilikle Türkiye'ye organizasyon tarihindeki ilk madalyayı kazandıran milli sürat patenci Muhammed Bozdağ, yeni başarılara uzanmak için çalışmalarına başladı.

 • Erzurum'da çıkan yangında yaşlı kadın ve çocuk dumandan etkilendi
  02 Şub Erzurum'da çıkan yangında yaşlı kadın ve çocuk dumandan etkilendi

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bir apartman dairesinde çıkan yangında dumandan etkilenen yaşlı kadın ile çocuk tedavi altına alındı.

 • Erzurum'da dolandırıcı, iş insanını arayarak para istedi
  02 Şub Erzurum'da dolandırıcı, iş insanını arayarak para istedi

  Erzurum'da bir dolandırıcı, kendini Cumhuriyet başsavcısı olarak tanıtarak bir iş insanından para istedi. İş insanı, polisten yardım isteyerek dolandırıcının tespit edilmesini sağladı. Erzurum Valiliği, vatandaşları dolandırıcılık konusunda uyardı.

 • Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde İncelemelerde Bulundu
  01 Şub Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde İncelemelerde Bulundu

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Tarım ve Orman müdürlüğünde yapılan incelemelerde, 2023 yılında yürütülen faaliyetler hakkında bilgilendirme sunumu aldı. Sunumda, şehirdeki tarım ve hayvancılık projeleri, çiftçi destekleri ve yeni projeler hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca, Erzurum'un tarım ve hayvancılık alanında elde ettiği başarılar da paylaşıldı.

 • Erzurum 2. OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  31 Oca Erzurum 2. OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB) Yönetim Kurulu toplantısı, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında yapıldı. Toplantıda, bölgede yürütülen faaliyetler ve projeler görüşüldü. Ayrıca ETSO'nun GES Projesi için yapılan istişare toplantıları da değerlendirildi.

 • Erzurum'da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Düzenlenecek
  30 Oca Erzurum'da Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Düzenlenecek

  Erzurum Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Faik Güngör Ortaokulu, öğrencilerin velileriyle beraber katılacağı ödüllü kitap okuma yarışması düzenleyecek. Velilerin çocuklara rol-model olabilmesi adına düzenlenen etkinlikle çocuklar, ebeveynleriyle beraber okuyacakları 'Peygamberlerin Çocuk Eğitim Metodları' adlı kitaptan velileriyle beraber bir yarışmaya tabii tutulacak ve dereceye giren veli ve öğrenciler ödüllendirilecek. Velilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmanın sınavının 20 Nisan 2024 Cumartesi günü yapılacağı belirtildi.

 • Erzurum'da Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Yenilenen Binası Açıldı
  29 Oca Erzurum'da Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Yenilenen Binası Açıldı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi'nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Törene Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok ve diğer protokol üyeleri katıldı. Vali Çiftçi, açılışta yaptığı konuşmada şehitlik ve gazilik mertebesinin önemine vurgu yaparak, şehitlere minnet borçlu olduklarını belirtti.

 • Erzurum'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti
  27 Oca Erzurum'da Hekimler İsrail'in Gazze'ye Saldırılarını Protesto Etti

  Erzurum'da görev yapan hekimler, kar yağışı altında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için 'sesiz yürüyüş'lerini 11. haftasında sürdürdü. Sağlık çalışanları, Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail aleyhine yazıların yer aldığı dövizler ve pankartlarla Yakutiye Medresesi'ne yürüdü. Uzman Doktor Ahmet Kar, İsrail'in Filistin topraklarında işlediği suçların büyüyerek devam ettiğini belirtti.

 • Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor
  27 Oca Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kar Yağışı Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Erzurum, Ağrı, Tunceli, Kars, Ardahan ve Erzincan illerinde aralıklarla yağan kar, hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezlerinde kar kalınlığı artarken, karayolları ve belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizliyor.

 • Erzurum, 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na hazır
  27 Oca Erzurum, 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na hazır

  Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, Erzurum'da düzenlenecek olan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nın hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı. Olimpiyatlar, 6 branşta 40'a yakın ülkeden 800'ün üzerinde sporcu ve teknik heyetin katılımıyla gerçekleştirilecek. Erzurum, tarihi ve doğal güzellikleriyle spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

 • Erzurum'da Bilim Merkezi ile Öğrenciler Yarıyıl Tatilini Bilimsel Çalışmalarla Geçiriyor
  26 Oca Erzurum'da Bilim Merkezi ile Öğrenciler Yarıyıl Tatilini Bilimsel Çalışmalarla Geçiriyor

  Erzurum'da Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) işbirliğinde hayata geçirilen Bilim Erzurum projesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini bilimsel çalışmalarla geçirmesini sağlıyor. Yakutiye ilçesinde bulunan merkezde, teknoloji ve bilim meraklısı 6-14 yaş arasındaki çocukların bu alanda yetiştirilmesi için çalışma yürütülüyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri 7 farklı atölyede teknoloji ve bilim uzmanlarından hem teorik hem de pratik eğitimler alıyor. Tatil boyunca her gün açık olan merkezde, bilimle uğraşan çocuklar çeşitli etkinliklerle eğlenceli zaman geçiriyor.

 • Palandöken İlçe Müftülüğü tarafından 'Filistin Bizim Neyimiz' konulu konferans düzenlendi
  26 Oca Palandöken İlçe Müftülüğü tarafından 'Filistin Bizim Neyimiz' konulu konferans düzenlendi

  Palandöken İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 'Filistin Bizim Neyimiz' konulu konferansa Erzurum Müftüsü Dr. Rüstem Can, Yakutiye İlçe Müftüsü Selim Şahin ile Palandöken İlçe Müftüsü Ahmet Gözcü katıldı. Konferansta Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, dini, milli ve manevi değerlerimizin önemine vurgu yaptı. Ayrıca konferans sonrası 'Filistin Bizim Neyimiz' konulu şiir yarışmasında başarılı olan katılımcılara ödülleri verildi ve 'Filistin Bizim Neyimiz' konulu resim sergisi gezildi.

 • Erzurum'da düzenlenecek 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na 800 sporcu katılacak
  24 Oca Erzurum'da düzenlenecek 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na 800 sporcu katılacak

  Erzurum'da düzenlenecek olan 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'na 2-12 Mart 2024 tarihleri arasında 800 sporcu katılacak. Vali Mustafa Çiftçi, organizasyonda 34 ülkeden sporcuların yer alacağını belirtirken, ICSD Başkanı Dr. Adam Kosa ise Türkiye'nin güvenli ve güzel bir ülke olduğunu vurguladı. Olimpiyatlar, kayaklı koşu, alp disiplini, snowboard, curling, satranç ve futsal gibi farklı branşlarda müsabakalara ev sahipliği yapacak.

 • İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'ndan çekilen ABD politik sebeplerle çekildi
  24 Oca İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'ndan çekilen ABD politik sebeplerle çekildi

  Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Dr. Adam Kosa, Amerika Birleşik Devletleri'nin İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'ndan 'güvenlik' gerekçesiyle çekilmesinin aslında politik ve siyasi sebeplerle olduğunu düşündüklerini söyledi. Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu belirten Kosa, ABD'nin mazeretleri yeterli olmadığı için bir üyelik cezası ödeyeceğini belirtti.

 • Erzurum'da otomobilin çarptığı genç hayatını kaybetti
  24 Oca Erzurum'da otomobilin çarptığı genç hayatını kaybetti

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı 18 yaşındaki Özkan Özen hayatını kaybetti. Kaza sonucu ağır yaralanan genç, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 • Erzurum'da Kalp Krizi Geçiren Yaşlı Adam Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı
  23 Oca Erzurum'da Kalp Krizi Geçiren Yaşlı Adam Ambulansla Hastaneye Kaldırıldı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde yürürken kalp krizi geçiren 64 yaşındaki Hüseyin Katırcı, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından kalp masajı yapılan Katırcı, Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, çevredeki insanların yardıma koşması ve ambulansın olay yerine gelerek müdahale etmesi görülebiliyor.

 • Erzurum'da yalnız yaşayan yaşlı adam evinde ölü bulundu
  21 Oca Erzurum'da yalnız yaşayan yaşlı adam evinde ölü bulundu

  Erzurum'un Yakutiye Mahallesi'nde tek başına yaşayan 75 yaşındaki Latif Gümüş, evinde hareketsiz halde bulunarak hayatını kaybetti. Olayın sebebi henüz bilinmiyor.

 • Erzurum Gençlik Merkezi, köy hayatını merak eden gençlere deneyim yaşattı
  21 Oca Erzurum Gençlik Merkezi, köy hayatını merak eden gençlere deneyim yaşattı

  Erzurum Gençlik Merkezi, şehirde yaşayan ama köyü olmayan gençleri Muratgeldi Köyü'nde misafir ederek köy hayatını deneyimlemelerini sağladı. Gençler, bir aileye misafir olarak köy yaşantısını yerinde uygulamalı olarak gördüler ve bu deneyimi unutulmaz buldular.

 • Doğu Anadolu'da Kar Yağışı Etkili Oldu
  21 Oca Doğu Anadolu'da Kar Yağışı Etkili Oldu

  Erzurum, Ardahan ve Kars'ta bir süredir etkisini sürdüren soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Erzurum'da karla kaplanan tarihi yapılar ayrı bir güzellik oluştururken, Ardahan'da Kura Nehri'nin bazı noktaları buz tuttu. Kars'ta ise şehir merkezi beyaza büründü ve sis görüş mesafesini düşürdü. Buzlanmaya karşı önlem alınırken, Sarıkamış ilçesinde vatandaşlar kar temizleme çalışmaları yaptı.

 • Türkiye, 2024 Deaflympics Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak
  19 Oca Türkiye, 2024 Deaflympics Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak

  Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu'nun 2024 faaliyet programı kapsamında düzenlenecek olan 20. Deaflympics Kış Olimpiyatları, 2-12 Mart 2024 tarihleri arasında Erzurum'da gerçekleştirilecek. Curling Milli Takımı ise 20-29 Ocak 2024 tarihlerinde Erzurum'da kampa girecek.

 • İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Erzurum'da kampa giriyor
  19 Oca İşitme Engelliler Curling Milli Takımı Erzurum'da kampa giriyor

  Erzurum'da düzenlenecek İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda mücadele edecek Curling Milli Takımı, olimpiyat hazırlıkları için yarın Erzurum'da kampa girecek. Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, takımın 20-29 Ocak tarihleri arasında Erzurum'un merkez ilçesi Yakutiye'de kampa gireceği belirtildi. Federasyon Başkanı Kerim Vural, sporculara başarılar dileyerek, altın madalya umuduyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. İşitme Engelliler Curling Milli Takımı kadrosunda 12 sporcu yer alıyor.

 • Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Minik Konuklarını Ağırladı
  18 Oca Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Minik Konuklarını Ağırladı

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Atatürk Üniversitesi Kampüsünde yer alan Yakutiye Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Çocuk Kur'an Kursu öğrencilerini ve öğretmenlerini Valilik Toplantı Salonu'nda ağırladı. Sömestr tatiline hazırlanan öğrencilere çeşitli hediyelerin yanında karnelerini iki gün öncesinde veren Vali Çiftçi, miniklere güzel bir sürpriz yaptı. Vali Çiftçi, çocukların yetişmesinde emeği geçen kurs hocalarına teşekkür ederek, başarı dileklerinde bulundu.

 • Erzurum'da Sevgilisinden Gelen Mesaj Üzerine Atlayan Kadın Ağır Yaralandı
  17 Oca Erzurum'da Sevgilisinden Gelen Mesaj Üzerine Atlayan Kadın Ağır Yaralandı

  Erzurum'da sevgilisiyle gezen Hümeyra Ç., cep telefonuna gelen 'karım' yazılı mesaj üzerine korkup seyir halindeki araçtan atladı. Hümeyra Ç. ağır yaralanırken, sevgilisi gözaltına alındı.

 • Genç kadın cep telefonuna gelen mesaj sonrası kendini araçtan attı, sevgilisi ise gözaltında
  17 Oca Genç kadın cep telefonuna gelen mesaj sonrası kendini araçtan attı, sevgilisi ise gözaltında

  Erzurum'da sevgilisiyle gezerken cep telefonuna ''karım'' yazılı mesaj gelen bir kadın, sevgilisinin durumu ailesine anlatacağını söylemesi üzerine korkup seyir halindeki araçtan atladı. Araçtan atlayan kadın ağır yaralanırken, kadının sevgilisi ise gözaltına alındı.

 • Erzurum'da tartışma sonrası seyir halindeki araçtan atladığı öne sürülen kadın ağır yaralandı
  17 Oca Erzurum'da tartışma sonrası seyir halindeki araçtan atladığı öne sürülen kadın ağır yaralandı

  Erzurum'un Yakutiye ilçesinde H.Ç. isimli kadın, erkek arkadaşıyla yaşadığı tartışma sonrası seyir halindeki araçtan atladı. Kadın ağır yaralandı ve Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürücü A.Ö. ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

 • Erzurum'da Kar Yağışı Başladı
  17 Oca Erzurum'da Kar Yağışı Başladı

  Erzurum'da iki gündür etkili olan soğuk havanın ardından kar yağışı başladı. Sıcaklığın gece sıfırın altında 1 derece ölçüldüğü kentte, soğuk hava yerini kara bıraktı. Öğle saatlerinde başlayan kar yağışıyla şehir merkezi beyaza büründü. Tarihi Erzurum Kalesi, Üç Kümbetler ve Çifte Minareli Medrese ile Yakutiye Medresesi'nin çevresi karla kaplandı.

 • Erzurum Kaymakamları, Yılın Kareleri oylamasına katıldı
  15 Oca Erzurum Kaymakamları, Yılın Kareleri oylamasına katıldı

  Erzurum'un Yakutiye, Palandöken ve Aziziye kaymakamları, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Kaymakamlar, farklı kategorilerdeki fotoğrafları inceleyerek oylama yaptı.

 • Erzurum'da hapis cezası bulunan kişi çatıda yakalandı
  14 Oca Erzurum'da hapis cezası bulunan kişi çatıda yakalandı

  Erzurum'da 2,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Yasin Y., saklandığı binanın çatısında polis tarafından yakalandı. Kelepçelenerek cezaevine götürülen hükümlü, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra cezaevine teslim edildi.

 • Erzurum'da hapis cezası bulunan kişi çatıda yakalandı
  14 Oca Erzurum'da hapis cezası bulunan kişi çatıda yakalandı

  Erzurum'da 2,5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Yasin Y., saklandığı binanın çatısında yakalandı. Yasin Y., 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma, kullanma, bulundurma ve kabul etme' suçundan hüküm giymişti.

 • Erzurum 2. OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi
  13 Oca Erzurum 2. OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB) müteşebbis heyet toplantısı, Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, bölgede yürütülen faaliyetlerle ilgili konular görüşüldü ve çalışmaların son durumu değerlendirildi.

 • Erzurum'da 500 Yıllık '1001 Hatim' Geleneği Devam Ediyor
  12 Oca Erzurum'da 500 Yıllık '1001 Hatim' Geleneği Devam Ediyor

  Erzurum'u doğal afetlerden korumak amacıyla Pir Ali Baba tarafından başlatılan ve 500 yıldır kesintisiz devam eden '1001 Hatim' geleneği çerçevesinde Ulu Camii'nde cuma namazı öncesi hatim duası yapıldı. Erzurum Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen dua sonrasında vatandaşlara çorba, etli pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.

 • Erzurum'da 500 Yıllık Gelenek: 1001 Hatim Duası
  12 Oca Erzurum'da 500 Yıllık Gelenek: 1001 Hatim Duası

  Erzurum'da İslam alimi Pir Ali Baba tarafından başlatılan ve yaklaşık 500 yıldır sürdürülen '1001 Hatim'in duası yapıldı. Kentin afet ve beladan korunması için başlatılan gelenek, Erzurum'da büyük bir coşkuyla yaşatılıyor. Halkın camilerde bir araya gelerek başladığı ve gün boyunca devam ettirdiği Kur'an-ı Kerim okuma geleneği, vatandaşların ev ve iş yerlerinde de katkı sunmasıyla yaklaşık bir ay sürdü. Erzurum'un yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından çok sayıda katılımcının destek verdiği geleneğin son duası, tarihi Ulu Cami'de gerçekleştirildi. Programda hafızlar ilahi söyledi, Kur'an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Rüstem Can tarafından 71 bin 221 hatmin duası yapıldı.

Advertisement