İHH, Gazze'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor - Son Dakika
Güncel

İHH, Gazze'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor

İHH, Gazze\'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırılarına devam ettiği Gazze'de gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi yardımlarını sürdürüyor. Vakıf, son saldırıların başladığı tarihten bu yana şehirde birçok insana sıcak yemek, gıda kolisi, battaniye, elbise, hijyen paketi ve hasta bezi dağıttı. Ayrıca ilaç, tıbbi malzeme, ilk yardım çantası, tekerlekli sandalye, tıbbi yatak, yürüme desteği ekipmanları ve yakıt temin edildi. Vakıf ayrıca mobil aşevlerinde günlük 1200 kişiye sıcak yemek dağıtırken, bir fırın aracılığıyla da 500 aileye ekmek dağıtımına başladı. İHH'nın çalışmalarından yaklaşık 80 bin Gazzeli faydalandı.

15.11.2023 12:27
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in saldırılarına devam ettiği Gazze'de gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi yardımlarını sürdürüyor.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Gazze'ye yönelik son saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana şehirde 51 bin 840 sıcak yemek, 4 bin 112 gıda kolisi, 2 bin battaniye, 500 elbise, 800 hijyen paketi ve 120 paket hasta bezi dağıtıldı.

Bölgede yürütülen insani yardım çalışmaları kapsamında, 500 ilaç ve tıbbi malzeme, 1160 ilk yardım çantası, 10 tekerlekli sandalye, 9 tıbbi yatak, hastalara yürüme desteği sağlayan 5 ekipman, 6 koltuk değneği, hastane ve ambulanslar için 485 litre yakıt temin edildi.

Gazze'nin çeşitli noktalarında kurulan mobil aşevlerinde günlük 1200 kişiye sıcak yemek dağıtılırken, vakfın desteklediği bir fırın aracılığıyla günde, 500 aileye ekmek dağıtımına başlandı.

Vakfın 7 Ekim'den yana sürdürdüğü çalışmalarından yaklaşık 80 bin Gazzeli istifade etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İHH, Gazze'de İsrail saldırılarına rağmen yardımlarını sürdürüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Merkez Bankası politika faizinde sürpriz yapmadı
  13:57 Merkez Bankası politika faizinde sürpriz yapmadı

  Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Faiz, başkan değişimi sonrasında piyasaların da beklediği üzere yüzde 45'te sabit tutuldu.

 • İçişleri Bakanı: Sibergöz-22 Operasyonunda 15 Şüpheli Yakalandı
  13:33 İçişleri Bakanı: Sibergöz-22 Operasyonunda 15 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında Kayseri merkezli 10 ilde düzenlenen 'Sibergöz-22' operasyonunda 15 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu.

 • Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı
  13:20 Komşularıyla otopark tartışması yaşayan çift hakkında dava açıldı

  Engin ve Dilan Polat, evlerinde verdiği doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonucunda hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, çiftin komşularının evini basıp tehdit ettikleri iddia ediliyor. Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat için ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası isteniyor.

 • Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi
  13:17 Bursa'da haritalarda yer almayan fay keşfedildi! 7,3 büyüklüğünde deprem tehlikesi

  Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda Kayapa-Yenişehir Fayı keşfedildi. Yeni keşfedilen fayın 7,3 büyüklüğünde bir deprem üretebileceği belirtiliyor.

 • Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı
  12:59 Partilerin oy oranı ne? Son seçim anketinden sürpriz sonuçlar çıktı

  ASAL Araştırma tarafından 2 bin kişi ile yapılan "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?" anketinden sürpriz sonuçlar çıktı. AK Parti'nin yüzde 34.4 ile ilk sırada yer aldığı araştırmada CHP'nin oyu yüzde 23.2 olarak belirlendi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP kontenjanından milletvekili çıkaran DEVA ve Gelecek Partisi'nin ise listeye girememesi dikkat çekti.

 • Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm
  12:35 Maden şirketinin ülke müdüründen skandal savunma: Uyarı e-postasını faciadan 3 gün sonra gördüm

  Erzincan'da 9 işçinin toprak altında kaldığı faciayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan şirketin Türkiye'deki müdürü C.Y.D. ifadesinde "Olaydan 2 saat önce bölgede çatlakların olduğuna dair I.R.G. bilgilendirme amaçlı fotoğraf attı ve önlem aldığına dair mail attı. Bu maili yurt dışındaki saat farkı nedeniyle görmemiştim. Olaydan sonra direktör arkadaşların uyarması ile olaydan 3 gün sonra maili gördüm" dedi.

 • 9 kediyi darp ederek öldüren sanık için mahkeme heyeti kararını verdi
  12:34 9 kediyi darp ederek öldüren sanık için mahkeme heyeti kararını verdi

  Fatih'te 31 Ekim 2023'te sokak kedilerini sırt çantasına koyarak iş yerine götüren ve 9 kediyi darp ederek öldürdüğü iddia edilen sanık Fatih Mehmet Ö., dosya üzerinden yapılan tutukluluk incelemesinde tahliye edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, sanığın tutukluluğunu kaldırma kararı aldı.

 • Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti
  12:25 Belediye başkan adayı, canlı yayında olduğunu unutup jandarma komutanına küfretti

  31 Mart seçimleri için AK Parti tarafından Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde aday gösterilen Babaoğlan Altun, bir sosyal medya platformundan canlı yayınlanan konuşması sırasında jandarma komutanına "o.... ç....." dedi. Altun, toplantıya katılanların "Canlı yayındayız" şeklinde hatırlatma yapmaları üzerine "Olsun, hak etti" karşılığını verdi.


Advertisement