İstanbulspor'un Yeni Merkezi Beylikdüzü Oldu - Son Dakika
Güncel

İstanbulspor'un Yeni Merkezi Beylikdüzü Oldu

İstanbulspor\'un Yeni Merkezi Beylikdüzü Oldu

Türkiye'nin en köklü spor kulüplerinden bir tanesi olan İstanbulspor artık çalışmalarını Beylikdüzü'nde sürdürecek.

03.09.2014 11:40  Güncelleme: 15:45

Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul spor Kulübü'nün gerçekleştirdiği işbirliğiyle İstanbulspor artık çalışmalarını yeni adresi Beylikdüzü'nde sürdürecek.

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü'nde tarih yazılıyor diyerek duyurduğu İstanbulspor lansmanını, Beylikdüzü'nde düzenlenen görkemli lansman ile kamuoyuyla paylaştı. Bilge Tarhan, Dimitri Pantazi gibi eski futbolcularında katıldığı gecede, spor camiasından önemli isimler de vardı.

İSMAİL GÖKÇEK'E ONUR PLAKETİ VERİLDİ

Gecede, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu tarafından Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 61 numaralı İstanbulspor forması hediye edilirken, 15 yıllık ALS hastası eski futbolcu ve aynı zamanda ALS Derneği Kurucusu ve Başkanı İsmail Gökçek'e de onur plaketi verildi.

İsmail Gökçek ile yıllar sonra bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisiyle bir anısını paylaşarak, Geçmişte Trabzonspor'da yöneticilik yaptığım dönemde jübilesi olmuştu. Tarih böyle buluşmalarla bazen insanları ödüllendiriyor. Kendisiyle burada bir araya gelmekten onur duydum dedi.

Herkesi ALS hastalığı için duyarlılığa davet eden İmamoğlu, bu konuda farkındalık oluşturulmasının çok önemli olduğunu belirtti ve herkesten katkı istedi.

MAÇLAR GÜRPINAR STADI'NDA OYNANACAK

Sporun bir kentin geleceğinde büyük önem teşkil ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bugün tarihi bir buluşmayı gerçekleştiriyoruz. 100 yıla yakın tarihiyle asırlık çınar İstanbulspor ile bir aradayız. İstanbulspor, İstanbul Erkek Lisesi'nin öğrenci ve öğretmenleri tarafından kurulan çok değerli bir kulübümüz. Bundan sonra İstanbulspor, Beylikdüzü ile beraber mücadelesine ve sportif çalışmalarına devam edecek. Bizimle bu adımı atan Kulübümüzün Başkanı Ömer Sarıalioğlu'na, kulübümüzün vakfına ve bütün değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz diye konuştu.

İmamoğlu, ayrıca 3. Lig'de olan kulübün maçlarının ikinci devreden itibaren Beylikdüzü Gürpınar Stadı'nda oynanacağının müjdesini verdi.

BAŞKAN'A SARI SİYAH FORMALI HOŞ GELDİN KARŞILAMASI

Sahnede, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sarı siyah forma hediye eden İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu ise, Beylikdüzü halkı, içinizde bulunmaktan onur duyuyorum. Birlikte güzel şeyler başaracağız. 61 numaralı formayı başkana hediye ediyoruz. Aramıza hoş geldin Sayın Başkan ve Beylikdüzü diyerek başarılar diledi.

İSTANBULSPOR'U BİRLİKTE YAŞATACAĞIZ

Kulübün eski başkanlarından Aziz Alturfan da söz alarak, İstanbulspor'un bugüne kadar hep zorlu yollardan geçtiğini ifade ederken, bu renklerin yaşatılmasında Beylikdüzü halkının desteğinin önemine dikkat çekti.

TARİHİ BULUŞMA

Sunuculuğunu ünlü sunucu Korhan Abay'ın yaptığı geceye sarı siyah taraftarların ve Beylikdüzü halkının ilgisi büyüktü. Gecede, İstanbulspor Onursal Başkanı Prof. Dr. Mithat Mele, Kulüp Başkanı Ömer Sarıalioğlu, Eski Başkanlar Fethi Erhan, Prof. Dr. Aziz Alturfan, Hüsnü Erek ve İstanbulspor eski futbolcusu İstanbulsporlular Derneği Başkanı Bilge Tarhan'a plaket takdim edildi.

ESKİ VE YENİ NESİL BİR ARADA

Görkemli lansman, futbolcuların ve teknik heyetin de sahneye davet edilerek toplu fotoğraf çekimi yapılmasıyla sona erdi. Eski futbolcular ile yeni futbolcuların aynı karede buluşması eski ve yeni nesil bir arada şeklinde yorumlandı. Gecede genç Başkan İmamoğlu da futbolcularla birlikte selfie çektirdi. Geceye CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi de katıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbulspor'un Yeni Merkezi Beylikdüzü Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement