Kahramanmaraş'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması - Son Dakika
Güncel

Kahramanmaraş'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması

Kahramanmaraş\'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü ve depremlerde yaşamını yitirenleri anmak için geleneksel Türk okçuluğu yarışması düzenlendi. Yarışmaya 12 kategoride 250 sporcu katıldı ve dereceye giren sporculara sertifika ve kupaları takdim edildi.

10.02.2024 21:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104'üncü yıl dönümü ve "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerde yaşamını yitirenleri anmak için geleneksel Türk okçuluğu yarışması düzenlendi.

Dulkadiroğlu ilçesindeki Osman Sayın Spor Salonu'nda, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Geleneksel Okçuluk Federasyonu ile Türkiye Gençlik Vakfı öncülüğünde düzenlenen yarışmaya 12 kategoride 250 sporcu katıldı.

8-9 yaş minik kızlar kategorisinde Kadirli Ötüken Okçuluk Kulübü sporcusu Mahinur Atçı birinci, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Zeynep Alya Tapsız ikinci, Maraş Okçuluk Kulübü sporcusu Rabia Fırış üçüncü olurken, aynı yaştaki erkekler kategorisinde Elbistan Alpik Okçuluk Kulübü sporcusu Serhan Doğan birinci, Dulkadiroğlu Spor Kulübü'nden Hamza Şahanoğlu ikinci, Ahmet Selim Özşhan da üçüncü oldu.

10-11 yaş minik kızlar kategorisinde Kadirli Ötüken Okçuluk Kulübü sporcusu Merve Nur Atcı birinci, Elbistan Alpik Okçuluk Kulübü sporcusu Zeynep Berra Işık ikinci, Tarsus Kutalmışoğlu Okçuluk Kulübü sporcusu Nehir Öz üçüncü oldu.

10-11 yaş minik erkeklerde ise Düziçi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Baturab Beycioğlu birinci, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Tuna Bütün ikinci olurken, Kadirli Ötüken Okçuluk Kulübü sporcusu Ali Osman Ekşi üçüncülük elde etti.

12-13 yaş minik kızlar kategorisinde yarışmaya kulüpsüz katılan Müge Yıldız Usta birinci, Düziçi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Melten Hayta ikinci, Okspor Kulübü sporcusu Tuğçe Demircan üçüncü olurken, aynı yaştaki erkekler kategorisinde Kadirli Ötüken Okçuluk Kulübü sporcusu İlker Batuhan Ballı birinci, bireysel katılan Yusuf Öztürk ikinci, Düziçi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Deniz Göl ise üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Yıldız kızlar kategorisindeki yarışmada Okspor Kulübü sporcusu Ahsen Ebrar Emektar birinci, Türkoğlu Okyay Spor Kulübü sporcusu Fatma Gürcü Gözel ikinci, Kabac Hatun Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü sporcusu Arca Arıcan üçüncü oldu. Yıldız erkeklerde ise Osmaniye Cebeli Spor Kulübü sporcusu Veysel Uz birinci, KAMİMDER Öncü Spor Kulübü sporcusu Mehmet Ali Bulut ikinci, Dulkadiroğlu Spor Kulübü sporcusu Mehmet Eren Olcayto üçüncülük elde etti.

Genç kızlar kategorisinde Düziçi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Elif Nereli birinci, Okspor Kulübü sporcusu Rüman Karaoğlan ikinci, Tarsus Kutalmışoğlu Okçuluk Kulübü sporcusu Elifsu Acem üçüncü oldu. Aynı kategoride erkeklerde ise yarışmayı KAMİMDER Öncü Spor Kulübü sporcusu Yahya Yılmaz birinci, yarışmaya bireysel katılan Ayhan Usta ikinci ve Okspor Kulübü sporcusu Yusuf Çetgin üçüncü tamamladı.

Son kategorideki büyük kadınlarda Kadirli Ötüken Okçuluk Kulübü sporcusu Neva Kanadaşı birinci, Adana Geleneksel Okçuluk Kulübü sporcusu Deniz Gürzü ikinci, Düziçi Gençlik Spor Kulübü sporcusu Gülcan Güzel üçüncü oldu.

Büyük erkekler kategorisinde ise Türkoğlu AVASIM Spor Kulübü sporcusu Cafer Darıcı birinci, Türkoğlu Okyay Spor Kulübü sporcusu Özcan Bolar ikinci olurken, Okspor Kulübü'nden Adem Özden de üçüncülük elde etti.

Yarışmanın ardından çeşitli illerden gelen sporculara sertifika ve kupaları takdim edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta düzenlenen geleneksel Türk okçuluğu yarışması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' Sergisi İstanbul'da Açıldı
  22:38 Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' Sergisi İstanbul'da Açıldı

  Yönetmen, yazar ve ressam Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Tuhaf Zamanlar' adlı kişisel sergisi, İstanbul Concept Gallery'de ziyaretçilere açıldı. Sergi, Pirselimoğlu'nun tuhaflıklar üzerine kurulu resimlerini içermekte olup, sanatçı tuhaflığın kendisindeki karşılığını bulmaya çalıştığını ifade etti. Sergi, 16 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilir.

 • Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi, Ankara Müzik Festivali'nde konser verdi
  22:34 Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi, Ankara Müzik Festivali'nde konser verdi

  Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi konser verdi. Çankaya Sahne'deki konserde, Jiri Sevcik, Vladislav Borovka, Jan Brabec, Vaclav Fürbach ve Mikulas Koska'nın yer aldığı topluluk, Mozart, Farkas, Bizet, Dvorak ve Hallam'ın eserlerini seslendirdi. Prag Filarmoni Nefesli Beşlisi üyeleri, ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazanmıştır ve birçok önemli orkestrada görev almaktadır.

 • Konya'da Uyuşturucu Operasyonunda 2 Şüpheli Tutuklandı
  22:33 Konya'da Uyuşturucu Operasyonunda 2 Şüpheli Tutuklandı

  Konya'nın Kulu ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, polis ekipleri tarafından durdurulan bir otomobilde yapılan aramada 390 uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek teşkil ediyoruz
  22:14 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek teşkil ediyoruz

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen 2024 Hac Organizasyonu Kafile Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hac organizasyonlarında İslam ülkelerine örnek olduklarını ve her sene daha iyi hizmet sunma gayreti içinde olduklarını belirtti. Erbaş, haccın müminler için büyük bir özlem olduğunu ve haccın birlik ve beraberliği sağladığını vurguladı. Ayrıca, hac organizasyonlarının başarısı için kafile başkanlarının disiplinli çalışmasının önemine değindi.

 • AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor
  22:13 AK Parti Milletvekili: Belediye Başkanı liyakatli çalışanları sürgün ediyor

  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın liyakatli, ehliyetli çalışanları sürgün ettiğini söyledi. Özkaya, beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'ın, seçim sürecinde verdiği sözlerin tam tersini yapmaya başladığını dile getirdi.


Advertisement