Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Karşıyaka Kent Konseyi'nden 'DÜNYA Şiir Günü' Kutlaması - Son Dakika

Karşıyaka Kent Konseyi'nden 'DÜNYA Şiir Günü' Kutlaması

"Dünya Şiir Günü" kutlamalarının birini de Karşıyaka Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu'nun gerçekleştirdiği etkinliğe çok sayıda Karşıyakalı katıldı.

Karşıyaka Kent Konseyi\'nden \'DÜNYA Şiir Günü\' Kutlaması
24.03.2017 - 16:05,

Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu etkinlikle ilgili şunları söyledi; Bu etkinlği kent konseyi olarak geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl yapacağımız etkinliğe şaiir dostları da çağıracağız.
Bu etkinliğe emeği geçen Karşıyaka Kent Konseyi üyelerine teşekkür ederim dedi.

Türk Şairlerinin dünyaya kabul ettirdiği proje olan 'Dünya Şiir Günü'nde Karşıyaka Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubunun hazırladığı Ahmet Arif ve Atol Behramoğlu şiirlerinden oluşan dinleti büyük bir beğeniyle izlendi.

Karşıyaka Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleşen şiir gününde CHP 2.Bölge Milletvekili aday adayı Gürsoy Taşdemir, Aydan Cengiz, Halit Şahin, Bihter Bilir, Çiğdem Sabuncuoğlu, Nermin Taşdemir Sowers,Nurten Şahin, Hülya Karaman,Dilek Hepşengünler ve gençlerimizden Umay Sezin Taşdemir ile Daniel Sowers okuduğu şiirler izleyenler tarafından ilgiyle dinlendi.

Günün finalinde Begonya Ertaş sürpriz şiir sunumu ile Tuna Kültür Sanat derneği koro şefi Çiğdem Sabıncuoğlu'nun söylediği türküler güne renk kattı.

'Dünya şiir günü'ne Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu'nun söylediği şarkı damga vurdu.

'Dünya şiir günü'nü izleyenler 'İZMİR MARŞI'nı hep birlikte söyleyerek günü noktaladılar.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Karşıyaka Kent Konseyi'nden 'DÜNYA Şiir Günü' Kutlaması - Son Dakika


Advertisement