Kayıp Yasin'den 9 Gündür Haber Yok - Son Dakika
Güncel

Kayıp Yasin'den 9 Gündür Haber Yok

Kayıp Yasin\'den 9 Gündür Haber Yok

Konya’nın Akören ilçesinde kaybolan ve 9 gündür haber alınamayan 6 yaşındaki Yasin Şahin’in dayısı Duran Yıldız, “Eğer birileri götürdüyse, içinde Allah korkusu, vicdanı, merhameti olan biriyse bu insanlara azap çektirmekten vazgeçsinler” dedi.

12.04.2016 16:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya'nın Akören ilçesinde kaybolan ve 9 gündür haber alınamayan 6 yaşındaki Yasin Şahin'in dayısı Duran Yıldız, "Eğer birileri götürdüyse, içinde Allah korkusu, vicdanı, merhameti olan biriyse bu insanlara azap çektirmekten vazgeçsinler" dedi.

Akören ilçesine bağlı Belkuyu Mahallesi'nde 4 Nisan Pazartesi günü evinin önünde oynadığı sırada aniden ortadan kaybolan anaokulu öğrencisi 6 yaşındaki Yasin Şahin'in ailesi umutla oğullarından gelecek güzel haberi bekliyor. Minik Yasin'i arama çalışmaları 9. günde de devam etti. Jandarma ve İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri, küçük Yasin'in foseptik çukurlarına düşmüş olabileceği ihtimali üzerine buralara baktı. Yapılan aramada herhangi bir ize rastlanmadı.

Jandarma ve AFAD ekiplerinin arama çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Yasin'in babasının dayısı Duran Yıldız (58), "Köydeki insanlar ve çevre köydeki insanlar hep aradı ama netice alınamadı. Bu insanlar çocuklarını yokluk içinde ne şartlarda büyütüyor. Şimdi bunun üzerine bu acı çıktı. İçinde Allah korkusu, vicdanı, merhameti olan bir insan eğer birileri götürdüyse, bu insanlara azap çektirmekten vazgeçsinler. Annesiyle, babasıyla, ebesiyle, dedesiyle bir sıkıntıları varsa onlarla halletsinler. Yumruk kadar çocuk ne yapar, yapılacak bir şey varsa anasına, babasına yapsınlar. Çocuktan ne isterler" diye konuştu.

"BU İNSANLARA AZAP ÇEKTİRMEYE KİMİN HAKKI VAR"

Yeğeninin kaybolduğu günden sonra annesinin ve babasının adeta yaşayan bir ölü haline geldiğini ifade eden Yıldız, "Annesi ilaçla ayakta duruyor. Kimin bu insanlara azap çektirmeye hakkı var. Kimden almışlar bu hakkı. Dışarıda o kadar organ mafyası var. Çocuğun organından ne olur. Bu çocuğun da yaşamaya hakkı var. Cenabı Allah verdiği canı yine kendi alır. Kimsenin o çocuğun canını gasp etmeye hakkı yok. Bu memlekette, bu adamın da yaşamaya hakkı var. Götüren biri varsa elini vicdanına koyacak, getirip teslim edecek. Ama buraya bırakacak, ama karakola bırakacak, ne yapacaksa yapacak. Para isteseler işte vaziyeti görüyorsunuz. Bu adamın neyi var ki" ifadelerini kullandı.

Baba Yavuz Şahin de (37), günlerdir devam eden arama çalışmalarında bir sonuç çıkmadığını belirterek, "Biri bir şey demiyor ki ne bekleyeyim, ne diyeyim. Bazen Konya'dan ihbarlar geliyor ama bir sonuç yok. İhbarlar asılsız çıkıyor. Benim kimseyle bir düşmanlığım yok. Bu köyde herkesle konuşurum ben. Öyle husumetli olduğum kimse yok" şeklinde konuştu. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kayıp Yasin'den 9 Gündür Haber Yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı
  08:02 Doktorun Bitcoin nedeniyle intihar ettiği ortaya çıktı

  Diyarbakır'da atış poligonunda intihar eden doktorun, Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaşması, takipçilerinin üzgün olduğunu gösterdi.

 • Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz
  07:53 Acil toplanan BMGK'de İran-İsrail tartışması: Batı ülkesine yapılsa intikamdan bahsedersiniz

  Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, İsrail'in çağrısıyla acil olarak toplandı. Büyük tartışmalara sahne olan toplantıda ABD, İngiltere ve Fransa, saldırıların karşılıksız kalmaması gerektiğini savunurken Rusya ve Çin ise İran Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıya neden tepki gösterilmediğini gündeme getirdi. Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi, "Eğer bir Batı ülkesine ait diplomatik bir misyon vurulsaydı burada hemen intikamdan bahsederdiniz" dedi.

 • Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti
  07:17 Doktor Atış Poligonunda İntihar Etti, Bitcoin'de Yüksek Zarar Etti

  Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde atış poligonuna giden doktor, atış yaptığı tabanca ile intihar etmişti. 33 yaşındaki doktorun Bitcoin'de yüksek miktarda zarar ettiği ortaya çıktı. Doktorun sosyal medya hesabından zararını paylaştığı da belirtildi.

 • Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı
  07:09 Apple, App Store'da emülatörlere izin vermeye başladı

  Apple, AB yasalarına uyum sağlamak amacıyla App Store'da emülatörlerin yer almasına izin vermeye başladı. Emu64 XL ve iGBA gibi emülatörler ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir hale geldi.

 • Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak
  06:49 Donald Trump, New York'ta başlayacak olan dava ile ABD tarihinde bir ceza davasında yargılanan ilk eski ABD Başkanı olacak

  Donald Trump, 2016 seçimlerinden önce eski porno film yıldızı Stormy Daniels'a yaptığı ödemeyi örtbas etmekle suçlanıyor. Trump, suçlu bulunması halinde dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. Ancak hapis cezasından kurtulma ihtimali de bulunan Trump, bunun yerine para cezasına da çarptırılabilir. Trump, hakkındaki suçlamaları reddediyor ve suçsuz olduğunu savunuyor. Dava, Trump'ın eski avukatı Michael Cohen üzerinden ödeme etrafında şekilleniyor ve altı-sekiz hafta arasında sürmesi bekleniyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Gazze'deki soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlamak yeter
  05:54 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Gazze'deki soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlamak yeter

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İtalya'da bir camide yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan soykırımı durdurmak için dünyanın insan olduğunu hatırlaması gerektiğini söyledi. Erbaş, mazlumun inancına, ırkına veya dinine bakılmaması gerektiğini vurgulayarak, dünyadaki olumsuzlukların sadece Müslümanlara bırakılamayacağını belirtti. Ayrıca, insan hakları ve insancıl davranmanın temelini İslam'ın attığını ifade etti.

 • İnegöl'de uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı
  04:55 İnegöl'de uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde düzenlenen operasyonda, uyuşturucu satışı yaptığı iddia edilen 3 kişi yakalandı. İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, yabancı uyruklu şüphelileri teknik takibe aldıktan sonra operasyon düzenledi. Operasyonda işyerinde yapılan aramalarda metamfetamin ve kokain ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.


Advertisement