Kepenkler Kapandı, Halk Evlerine Çekildi - Son Dakika
Güncel

Kepenkler Kapandı, Halk Evlerine Çekildi

Kepenkler Kapandı, Halk Evlerine Çekildi

Silopi'de 3 kişinin öldüğü 7 kişinin de öldüğü olaylar Başak Mahallesi'nde yer yer devam ederken, esnaflar kepenklerini kapattı vatandaşlar da evlerine çekildi.

07.08.2015 17:23

Silopi'de 3 kişinin öldüğü 7 kişinin de öldüğü olaylar Başak Mahallesi'nde yer yer devam ederken, esnaflar kepenklerini kapattı vatandaşlar da evlerine çekildi. Silopi ilçe merkezinin sokaklar boşalırken, ilçeşe Şırnak başta olmak üzere çevre illerden otobüslerle polis ve zırhlı araç takviyesi yapıldı. Saat 15.00'den sonra ilçede silah seslerin kesilirken, güvenlik güçlerinin aldığı geniş kapsamlı önlemler sürüyor.

SARIYILDIZ: DİĞER KENTLERE SIÇRAMASINDA KORKUYORUZ

Silopi'de bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyduklarını söyledi, Polisin mahallelerdeki ablukayı kaldırmasını isteyen Sarıyıldız, Şırnak Valisi ile yaptığı görüşmede mahallelerde silahıl kişilerin bulunduğunu kendisine söylediğini kaydettib Sarıyıldız, "Biran önce polisin geri çekilmesi gerekiyor. Tansiyonun düşürülmesi gerekiyor. Yoksa gördünüz gibi halk şuan sokaklarda bu ortamda ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Bunun olması halinde tüm ülkeye diğer kentlere de sıçrayacak. Kaygımız bu temelde biran önce söz konusu polis ablukasının kaldırılması gerekiyor" dedi.

HDP HEYET GÖNDERDİ

HDP Silopi'de durumun normale dönmesini ve yaşanan olayları incelemek üzere aralarında milletvekillerinin de bulunduğu ir heyeti Silopi'ye gönderdiğini açıkladı. HDP heyetinde Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Milletvekilleri Felaknas Uca, Edip Berk

DTK Sağlık Meclisi üyeleri Dr. Ramazan Bülbül, Dr. İbrahim Halil Mert ile SES Eşbaşkanı Selma Atabey bulunuyor.

Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi, yaşanan olaylarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Elçi, "Özellikle yaralıların hastaneye götürülmesi sırasında ve sağlık personelinin uygulandığı öne sürülen kötü muamele konusunda görüntülerin tespit edilip,sorumlular hakkında yasal işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kepenkler Kapandı, Halk Evlerine Çekildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement