Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu'ndan Anlamlı Konser - Son Dakika
Güncel

Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu'ndan Anlamlı Konser

Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu\'ndan Anlamlı Konser

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)’nın Şeb-i Arus’un 744. Yılı nedeniyle düzenlediği “Gel” isimli konserde Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanat Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu, Peygamber Efendimiz için Na’t-ı Şerifler...

26.12.2017 13:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)'nın Şeb-i Arus'un 744. Yılı nedeniyle düzenlediği "Gel" isimli konserde Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanat Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu, Peygamber Efendimiz için Na't-ı Şerifler ve Mesnevi'den besteler icra etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanat Genel Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu Şeb-i Arus'un 744. Yılında Hazreti Mevlana anısına "Gel" isimli konser verdi. Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'ndeki konser öncesi konuşan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, "Peygamber Efendimizin doğumu bizim için her gündür. Dolayısıyla bize her gün yeniden doğar. Her gün salavatlar getirerek her dem onu anarız; kalbimiz, gönlümüz sürür bulur" dedi. Köseoğlu, medeniyetimizin en önemli ögelerinden birinin de musiki olduğunu belirterek, sanatçılara ve katılımcılara teşekkür etti.

Geleneksel Burdur Cumhur Mevlidi Okundu

Peygamber Efendimizin doğum yıldönümü ve Hazreti Mevlana'nın 744. vuslat yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tasavvuf müziği konserinin ilk bölümünde Burdur yöresinde hanımların kendi aralarında okudukları ve Ahmet Hatipoğlu'nun gayretleriyle korolarının repertuarına girmiş olan "Geleneksel Burdur Cumhur Mevlidi" ile Peygamber Efendimiz için yazılan güftelerin besteleri; ikinci bölümde ise, Hazreti Mevlana'ya yönelik güftelerin besteleri icra edildi. Yoğun ilgi gören programda Hazreti Mevlana'nın yirmi ikinci uşaktan torunu Esin Çelebi de Mesnevi'nin ilk on sekiz beytini okudu. Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu Sanat Yönetmeni Nebahat Konu Yılmaz, Konya'da bulunmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Klasik Türk Müziği Korosu Kadınlar Topluluğu'ndan Anlamlı Konser - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sıcak çermik bölgesinin incisi: 'Altınkale travertenleri'
  11:26 Sıcak çermik bölgesinin incisi: 'Altınkale travertenleri'

  Sivas'ın Sıcak Çermik bölgesinde bulunan Altınkale, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğruyor. Doğal travertenlerin oluşturduğu sarı kayalıklar ve sıcak su kaynaklarıyla çevrili Altınkale, doğal güzellikleriyle görenleri büyülüyor. Bayram tatilinin son günlerinde ilgi odağı haline gelen Altınkale, adeta minyatür bir Pamukkale olarak nitelendiriliyor.

 • Bayram tatilinin son günü trafik kilitlendi
  11:20 Bayram tatilinin son günü trafik kilitlendi

  Denizli-Antalya karayolunda 9 günlük tatil dönüşü 2 kilometrelik yol çalışmasıyla birlikte yoğunluğa neden oluyor. Antalya'dan Denizli istikametinde oluşan trafik havadan dron ile görüntülendi. Yoğunluğun akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenirken, trafik ekipleri yol güzergahında denetimlerini sürdürüyor.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, personelle bayramlaştı
  11:20 Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, personelle bayramlaştı

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan Bayramı boyunca sahada çalışan belediye personeliyle bayramlaştı. Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalarla Kocasinan'ın her bir tarafında vatandaşların huzurlu bir bayram süreci geçirdiğini söyledi.

 • Sivas'ta Kamyonet Takla Attı: 1 Ölü, 2 Yaralı
  11:19 Sivas'ta Kamyonet Takla Attı: 1 Ölü, 2 Yaralı

  Sivas'ın Eski Boğazkesen Köyü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında, direksiyon hakimiyetini kaybeden bir kamyonet takla attı. Kazada sürücü hayatını kaybederken, araçta bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Van'ın Bahçesaray ilçesinde kosta kırığı olan hasta ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı
  11:19 Van'ın Bahçesaray ilçesinde kosta kırığı olan hasta ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı

  Van'ın Bahçesaray ilçesinde kosta (kaburga) kırığı olan 40 yaşındaki hasta, ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı. Bahçesaray Devlet Hastanesinde tedavi gören hasta, ileri tetkik ve tedavi için Van'a sevk edildi ve ambulans helikopterle Van Eğitim Araştırma Hastanesine nakledildi.


Advertisement