Kocaeli Birlikspor'da YO-YO TESTİ Yapıldı - Son Dakika
Güncel

Kocaeli Birlikspor'da YO-YO TESTİ Yapıldı

Kocaeli Birlikspor\'da YO-YO TESTİ Yapıldı

Sezonun hazırlıklarını aralıksız sürdüren 2.Lig temsilcimiz Kocaeli Birlikspor'da sporculara Yo-Yo Testi uygulandı. Bireysel performansın ölçüldüğün test maçlar başlamadan önce tekrar uygulanacak.

18.07.2017 08:48

YO-YO TESTİ YAPILDI

Yeni sezonun hazırlıklarını son hızla sürdüren Kocaeli Birlikspor'da önceki gün (pazartesi) akşam antrenmanında oyunculara bip testi olarak da bilinen Yo-Yo Testi uygulandı. Oyuncuların aerobik güç ölçümünün yapıldığı test için önce parkur hazırlandı. Ardından oyuncular 3 gruba ayrıldı ve sırayla, 2 bip sesi arasında 20 metrelik parkuru artan tempoda koştu. Bip sesinde dönüşü tamamlayamayan oyuncu önce ilkinde ihtar edildi, ikincisinde testten çıkarıldı. Testle oyuncuların kişisel güçleri ölçüldü.

İKİNCİSİ DE OLACAK

Futbolcuların performansından memnuniyet duyan teknik direktör Cem Sinan Vergül, "Bugünkü testi yapmamızın nedeni; çocuklarımızın dayanıklılıkla alakalı durumlarını öğrenmekti. Bundan sonra ilk testin sonucuna göre uygulayacağımız antrenmanlarla ne derece performans geliştirdiğimizi görmek için müsabaka dönemi öncesinde ikinci testi de uygulayacağız. Bu bizim için önemli. Çocukların bireysel antrenman programıyla alakalı yapacağımız hazırlıklar için de veri olacak. Sonuçları değerlendireceğiz. Ve ilk testi bitireceğiz. Yapılması gerekenleri de konuşacağız" dedi.

İLK HAZIRLIK MAÇI

Sezon başlayana kadar çok sık hazırlık maçı yapacaklarını belirten teknik patron Cem Sinan Vergül, "İlk hazırlık maçımızı 22 Temmuz cumartesi günü saat 17.00'de Şanlıurfa ekiplerinden Karaköprü Belediyespor ile Alparslan Türkeş Stadı'nda oynayacağız. Öncesinde de maç yapmak istiyoruz ancak görüştüğümüz takımlar erken olduğu için olumlu dönmüyorlar. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kampa gidene kadar en az 2 olmak kaydıyla 3 maç yapmak istiyoruz. Yapabilirsek takımımız için güzel, takımı değerlendirme noktasında da bizim için iyi olacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kocaeli Birlikspor'da YO-YO TESTİ Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement