Kosova'daki Festivalde Türk Yönetmenler Ödüle Layık Görüldü - Son Dakika
Güncel

Kosova'daki Festivalde Türk Yönetmenler Ödüle Layık Görüldü

Kosova\'daki Festivalde Türk Yönetmenler Ödüle Layık Görüldü

Kosova'daki festivalde Türk yönetmenler ödüle layık görüldü Kosova'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen 'Uluslararası Dokufest Film ve Belgesel Festivali' dün akşam düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.

17.08.2015 11:13

Kosova'daki festivalde Türk yönetmenler ödüle layık görüldü

Kosova'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen 'Uluslararası Dokufest Film ve Belgesel Festivali' dün akşam düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'nın da katıldığı ödül töreninde bu yıl ilk kez 2 Türk yönetmen ödüle layık görüldü.

8 ila 16 Ağustos tarihleri arasında süren ve 80 ülkeden 3 Bin 600 filmin başvurduğu festivalde, 43 ülkeden 228 filmin gösterildiği açıklandı. Başta Osmanlı kalesinde olmak üzere 8 ayrı salonda, 1 hafta boyunca gösterilen kısa film ve belgeseller arasında Türkiye'den 4 adet kısa film ve belgesel yer aldı. Prizren Açık Hava Sineması'nda düzenlenen ödül töreninde aralarında SALT Araştırma ve Programlar Direktörü Vasıf Kortun da yer aldığı dünyanın birçok ülkesinden isim yapmış jüri üyeleri görev aldı.

Yönetmenliğini Cem Kaya'nın yaptığı REMAKE, REMİX, RIP-OFF filmi Seyirci Ödülü'ne layık görülürken, Yönetmenliğini Gürcan Keltek'in yaptığı Koloni filmi ise Umut Vaat Eden Yönetmen ödülüne layık görüldü. Gürcan Keltek, Kosova'da bulunmaktan ve böyle dünya çapında önemli bir festivalde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kosova'daki Festivalde Türk Yönetmenler Ödüle Layık Görüldü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement