Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Konya'da incelemelerde bulundu - Son Dakika
Güncel

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Konya'da incelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Konya'da ziyaret ve incelemelerde bulundu.

01.07.2020 17:42  Güncelleme: 18:18
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Konya'da ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Konya'ya gelen Demircan, Valiliği ziyaret etti. Vali Vahdettin Özkan'dan kentle ilgili bilgi alan Demircan, daha sonra İl Gar Kütüphanesi ve Halk Kütüphanesi'nde incelemelerde bulundu. Ardından Mevlana Müzesi'ne gelen Demircan, Kubbe-i Hadra'daki (Yeşil Türbe) restorasyona ilişkin İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar'dan bilgi aldı.

Demircan, Mevlana Meydanı'nda yaptığı açıklamada, Konya'nın ülke kültürünün en önemli merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Programı kapsamında Hazreti Mevlana'yı ziyaret ettiğini anımsatan Demircan, şöyle konuştu:

"Kültür hayatımızın bütün unsurları, canlı ve diri örnekleri Konya'mızda var. Burada yürüyen işleri yakından görmek üzere geldik. Çalışmalarımız verimli şekilde devam ediyor. Kısa vadede pandemi sürecinin yeni normallerine uygun, toplumla kültür hayatını bir araya getirebilecek arayışlarımız söz konusu. Bugünden söylemek erken olur, kısa vadede kültür, sanat, geleneksel kültür, kitap ve etkinlikleri toplumla buluşturacak bazı güzel düşünceler geliştirdik. 'Onları yapabilir miyiz' diye bir gayret içindeyiz. İnşallah ' yerel aktörler ile Bakanlığımızla daha yeni ve iyi dikkat çekici neler yapılabilir onu değerlendiriyoruz."

Demircan, Vakıflar Bölge Müdürlüğünü ziyaretinin daha sonra Alaaddin Tepesini gezdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Konya\'da incelemelerde bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan, Konya'da incelemelerde bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adıyaman'da uyuşturucu madde bulunan bir kişi hakkında işlem başlatıldı
  19:59 Adıyaman'da uyuşturucu madde bulunan bir kişi hakkında işlem başlatıldı

  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri uyuşturucu satan ve bulunduran kişilere yönelik bir çalışma gerçekleştirdi. S.E. isimli şahsı gözaltına alan ekipler, şahsın üzerinde yaptıkları aramada 8.64 gram sentetik kannabinoid maddesi ele geçirdi. Şahısla ilgili işlem başlatıldı.

 • Antalya'daki kaza sonrası İzmir'deki teleferiğe ilgi büyük oranda azaldı
  19:56 Antalya'daki kaza sonrası İzmir'deki teleferiğe ilgi büyük oranda azaldı

  Antalya'da meydana gelen teleferik kazası, İzmir Balçova'daki teleferik tesislerine olan ilgiyi büyük ölçüde azalttı. Kazanın ardından ziyaretçi sayısında düşüş yaşanırken, bazı vatandaşlar korkuyla teleferiğe binmekten çekindiğini belirtirken, bazıları ise güvenli olduğunu düşünerek bindi.

 • Bayram dönüşünde araç kuyruğu 70 kilometreye ulaştı
  19:53 Bayram dönüşünde araç kuyruğu 70 kilometreye ulaştı

  Karabük'te, İstanbul'u Karadeniz'e bağlayan Kemikli Rampaları'nda bayram dönüşü yoğunluğu yaşanıyor. Çerkeş'ten Gerede gişelerine kadar yaklaşık 70 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Uzun araç trafiği dron ile havadan görüntülendi ve yoğunluğun yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

 • Ramazan Bayramı Tatilinde Yollar Yoğun
  19:51 Ramazan Bayramı Tatilinde Yollar Yoğun

  Ramazan Bayramı tatilini memleketleri ya da tatil beldelerinde geçiren sürücülerin dönüşe geçmesiyle Kuzey Marmara ve Anadolu otoyolları ile D-100 kara yolunda hareketlilik arttı. Kuzey Marmara Otoyolu'nun İzmit'teki tüneller bölgesinde hasarlı trafik kazaları, zaman zaman İstanbul yönünde trafik yoğunluğunda artışa neden oluyor. Anadolu Otoyolu'nun Gültepe ve Bekirdere mevkileri ile D-100 kara yolunun İzmit kent merkezinden geçen kesiminde akıcı yoğunluk yaşanıyor. Sakarya'da Anadolu ve Kuzey Marmara otoyollarının İstanbul istikametinde akıcı yoğunluk gözleniyor. Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesimi İstanbul yönünde Gerede bağlantı yolu, Dörtdivan, Yeniçağa, Köroğlu rampaları, Rüzgarlı, Çaydurt, Bolu-Doğu gişeleri ile Dağkent kesimindeki trafik yoğunluğu sürüyor. Abant Kavşağı ve Bolu Dağı Tüneli kesimlerinde de yoğunluk devam ediyor, Gerede-Karadeniz bağlantı yolunda trafik akışı zaman zaman yavaşlıyor. D-100 kara yolu Bolu kesimi Yeniçağa gişelerinde Zonguldak ve çevre illerden dönen tatilciler nedeniyle yoğunluk oluşurken Çaydurt ve kent merkezi ile Dağkent mevkilerinde trafik akıcı yoğunlukta seyrediyor. Anadolu Otoyolu'nun Düzce kesiminde de Kaynaşlı, Düzce, Gölyaka gişeleri, Küçük ve Büyük Melen mevkileri ile Gümüşova rampalarında araçlar, İstanbul istikametinde yavaş ilerliyor. Öte yandan Karadeniz kentlerini Anadolu Otoyolu'na bağlayan D-100 kara yolunun Karabük kesiminde de yoğunluk oluşuyor. Dönüş yoluna geçen sürücüler, D-100 kara yolunun Eskipazar ilçesi sınırlarındaki 13 kilometrelik bölümde yoğunluğa neden oluyor. Karayolları, polis ve jandarma ekipleri, yer yer araç kuyruğu oluşan güzergahlarda ulaşımın aksamaması için denetimlerine devam ediyor.


Advertisement