Kumlalı kadınlardan görkemli açılış - Son Dakika
Güncel

Kumlalı kadınlardan görkemli açılış

Kumlalı kadınlardan görkemli açılış

Gemlik Küçük Kumla Girişimci Kadınlar Derneği büyük bir katılımla açıldı.

09.03.2020 16:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gemlik Küçük Kumla Girişimci Kadınlar Derneği büyük bir katılımla açıldı.

Geçtiğimiz aylarda kurulan ve son dönem çalışmaları ile dikkat çeken Küçük Kumla Girişimci Kadınlar Derneği düzenlenen coşkulu törenle merkezine kavuştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleşen açılışa Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Başkan Yardımcıları Zeynep Akış Serintürk ve Bayram Demir, Gemlik Kent Konseyi Başkanı Gürhan Çetinkaya, CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz ile yönetim kurulu üyeleri, Gemlik İlçe Tarım Müdürü Nuri Tuna, Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Gemlik İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı, Gemlik Belediyesi Daire Müdürleri, Meclis üyeleri, muhtarlar, çevre köylerden kadın girişimci dernekleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak söz alan Küçük Kumla Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Ebru Akyıl, başta Gemlik Belediyesi olmak üzere derneği kuruluşu ve dernek merkezinin düzenlenmesinde destek olan herkese teşekkür etti. Kumla Muhtarı Kazım Ata ise Kumlalı kadınların çalışmaları ve emeğinin oldukça önemli olduğunu belirterek hanımlara çalışmalarında destek sözü verdi.

"Girişimci kadınlara desteğe devam edeceğiz."

Daha sonra söz alan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, "Gemlik'te göreve başladığımızda, sadece Narlı'da kadın girişimciler vardı. Bugün ise köyden mahalleye dönen yerleşimlerimizde bulunan kadınlarımız inisiyatif olarak bu çalışmaları başlattılar. Bizler de elimizden gelen desteği veriyoruz" dedi.

Başkan Sertaslan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gemlik'in huzurun ve barışın kenti olacağını söylemiştik. Barışmaya kadınlarımızdan başladık. Girişimci grubu sayısının her bölgede bir tanesi olmasını istiyoruz. Ayaklarının üzerine basabilsinler, çocuklarını hür ve özgür durumda yetiştirmesi için yanlarındayız"

"Kadınlar sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla yer almalı"

Başkan Sertaslan'ın ardından söz alan Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez ise kadın olarak çalışmanın zorluğunu belirterek, "Ben erkek olarak dünyaya geldiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Kadınlar için bunlar daha zor. Kadınlarımızın işi bitiyor mu? Bitmiyor. Sabah kalkınca başlıyor ve emekliliği de yok. Bu anlamda kadınlarımıza teşekkür ediyoruz ve Dünya Kadınlar Günlerini kutluyoruz. Kadınlarımız ne kadar çok sosyal ve ekonomik yaşamın içine girerse, dünyamız o kadar yaşanır olacaktır. Kadın girişimcilerimiz bu nedenle önemli" dedi.

Gemlik İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı'nın açılış duasının ardından kurdele kesildi. Kadınlar program boyunca İlçe Tarım Müdürlüğü'nün onayladığı, kendi imal ettikleri yiyeceklerin satışını gerçekleştirirken Başkan Sertaslan da kadınlara açılışa gelen misafirlere çiçek hediye etti. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kumlalı kadınlardan görkemli açılış - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı
  11:00 Çiftçilerin Borçları 700 Milyar Lirayı Geçti, Buğday Taban Fiyatı Açıklanmalı

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu yılın ilk aylarında en çok ithal edilen ürünün buğday olduğunu ve çiftçilerin kredi ve piyasaya borçlarının 700 milyar lirayı geçtiğini belirtti. Gürer, çiftçilerin ürünlerini satıp borçlarını ödemek istediklerini ancak bu yıl taban fiyatının açıklanmamasının çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. Ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin buğday ithalatına devam ettiğini ve çiftçilerin mağduriyet yaşadığını ifade etti. Gürer, çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ve taban fiyatlarının girdi maliyetlerine göre bir an önce açıklanması gerektiğini vurguladı.

 • Sisli Çam Dağı'nda doğanın renkleri göz kamaştırıyor
  10:59 Sisli Çam Dağı'nda doğanın renkleri göz kamaştırıyor

  Sakarya'nın Kocaali ve Hendek ilçeleri arasında yer alan 900 rakımlı Çam Dağı'nda havaların ısınmasıyla tabiattaki renkler kendini göstermeye başladı. Yüksek rakımı dolayısıyla kışların sert geçtiği Çam Dağı bölgesinde, ilkbahar aylarında havaların ısınmasıyla tabiat yeşerip canlanırken, çiçekler rengarenk açtı. Zengin bitki çeşitliliği ile 'doğa ve kültür yolu'nu bünyesinde barındıran Çam Dağı'ndaki ormanların üzerini yer yer sis bulutu kapladı. Kestanepınarı, Şerbetpınarı ve Kirazlı mahallelerinde yağmurun ardından oluşan sis bulutu, bitki örtüsüyle ahenkli görüntü meydana getirdi. Habitatın renkliliği ve canlıların hareketliliğiyle fotoğraf tutkunları için de önemli lokasyonlar arasında yer alan Çam Dağı'nın sis eşliğindeki manzarası, havadan da görüntülendi.

 • Keşan'da kahvehanede kumar oynayan 6 kişiye 38 bin 550 lira ceza
  10:58 Keşan'da kahvehanede kumar oynayan 6 kişiye 38 bin 550 lira ceza

  Edirne'nin Keşan ilçesinde bir kahvehanede kumar oynandığı tespit edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimde, kumar oynayan 6 kişiye toplamda 38 bin 550 lira idari ceza kesildi. Ayrıca iş yeri sahibi C.A. hakkında da yasal işlem başlatıldı.

 • Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı
  10:57 Jandarmadan uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

  Erzurum'da jandarmanın yaptığı operasyonda uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan baskınlarda 7 şüpheli yakalandı. Operasyon sonucunda 114 gr. metamfetamin, 70 gr. bonzai, 12 gr. esrar, 8 adet uyuşturucu nadde kullanma aparatı, 1 ad. 9 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet hassas terazi, 7 adet cep telefonu ve 1 adet 120 gb ssd kart ele geçirildi.

 • Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı
  10:55 Erzurum Hınıs'ta Cemevleri İle İlgili Toplantı Yapıldı

  Erzurum'un Hınıs ilçesinde vatandaşların cemevleri ile ilgili görüş ve taleplerini değerlendirmek için bir toplantı gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Danışmanı Esma Ersin, Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Hınıs Kaymakamı Hamza İnam ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda, cemevleri ile ilgili incelemeler ve sorunlar ele alındı.

 • Ormanya'da 23 Nisan etkinlikleri çocukları coşturacak
  10:53 Ormanya'da 23 Nisan etkinlikleri çocukları coşturacak

  Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya'da düzenlenecek 23 Nisan etkinlikleri çocukların neşesine coşku katacak. Çevre ve doğa bilincine yönelik atölyeler, deneyimler ve sanal gerçeklik içeren etkinliklerle çocuklar eğlenceli vakit geçirecek.

 • SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı
  10:52 SYKP Samsun İl Örgütü 1 Mayıs için çağrı yaptı

  Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Samsun İl Örgütü, 1 Mayıs için alanlarda olma çağrısı yaptı. Eş Başkan Betül Aksu, işçilerin sömürüldüğünü ve ezildiğini belirterek, birleşme ve mücadele çağrısı yaptı. Ayrıca, işsizlik, emeklilerin durumu ve işçi cinayetleri konularına da değindi.


Advertisement