Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İlçe Tarım Müdürlüğü haberleri, İlçe Tarım Müdürlüğü son dakika, son dakika İlçe Tarım Müdürlüğü

Son Dakika İlçe Tarım Müdürlüğü Haberleri

Son dakika İlçe Tarım Müdürlüğü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ilçe tarım müdürlüğü haberleri anında burada.


 • 02.12.2023 02 Ara 16:10 AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Şahin Kilerci, Ağrı'da çalışmaları değerlendirdi

  AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Şahin Kilerci, Ağrı'da çalışmaları değerlendirdi AK Parti Ağrı Milletvekili Ruken Şahin Kilerci, Ağrı'da gündemde olan konuları değerlendirerek mevcut projelerin durumu ve yeni yapılacak olan projelerle ilgili toplantılar yaptıklarını açıkladı. Kilerci, Ağrı Adalet Sarayı, Ağrı Emniyet Müdürlüğü binaları, alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel, kayak tesisleri, silolar ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi gibi projeler hakkında bilgi verdi.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:46 Salıpazarı Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü, kahverengi kokarca ile mücadele çalışması başlattı

  Salıpazarı Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü, kahverengi kokarca ile mücadele çalışması başlattı Salıpazarı Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarım zararlısı kahverengi kokarca böceği ile mücadele etmek amacıyla iş birliği yapmaya başladı. Kahverengi kokarca, tarım ürünlerine ciddi zararlar vermektedir ve bölgede sayıları artmaktadır. İlaçlama çalışmaları, belediyenin imkanlarından yararlanılarak geniş bir alanda gerçekleştirilecektir. Kahverengi kokarcanın doğal düşmanı olmadığı için kışı kapalı mekanlarda geçirdiği ve bu nedenle görüldüğü yerlerde imha edilmesi gerekmektedir. İlçe merkezindeki metruk binalar, Belediye Başkanı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, Ziraat Odası Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı'nın katılımıyla ilaçlandı. İlçe Tarım ve Orman Müdürü, kahverengi kokarca ile mücadelenin sürekli devam edeceğini belirtti.

 • 18.11.2023 18 Kas 11:12 Samsun'da çiftçiler organik çilek üretimiyle ürün çeşitliliğini artırıyor

  Samsun'da çiftçiler organik çilek üretimiyle ürün çeşitliliğini artırıyor Samsun'un Asarcık ilçesinde çiftçilikle uğraşan Yıldız ve Adnan Çekli, hibe desteği ile organik çilek üretimi yaparak ürün çeşitliliğini artırdı. Çekli ailesi, geçen yıl DOKAP'tan aldıkları hibe ile kendi tarlalarında çilek yetiştiriciliği yapmaya başladı. Üç ay içinde 250 kilo çilek toplayan aile, fidelerin bahçeye uyum sağladığını ve projeden memnun olduklarını belirtti.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:32 Van'ın Başkale ilçesinde 10 bin badem ve ceviz fidanı dağıtıldı

  Van'ın Başkale ilçesinde 10 bin badem ve ceviz fidanı dağıtıldı Van'ın Başkale ilçesinde Belediye, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda çiftçi ve muhtarlara 10 bin badem ve ceviz fidanı dağıtıldı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Çelik, çiftçilere daha fazla üretim yapmaları çağrısında bulundu. Fidanlarını alan çiftçiler ise yetkililere teşekkür etti.

 • 04.11.2023 04 Kas 11:41 Kaş'ta Deniz Çayırlarının Korunması İçin Ekolojik Şamandıralar Yerleştirildi

  Kaş'ta Deniz Çayırlarının Korunması İçin Ekolojik Şamandıralar Yerleştirildi Antalya'nın Kaş ilçesinde, teknelerin demirlemesi nedeniyle zarar gören deniz çayırlarının korunması amacıyla kıyı şeridinde ve açıklarında 10 noktaya 100 ekolojik şamandıra yerleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı, WWF Türkiye ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğiyle başlatılan 'Akdeniz'e Nefes' projesi kapsamında, deniz suyu kirliliğinin azaltılması ve ekolojik kayıpların önüne geçilmesi hedefleniyor. Proje, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve WWF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere tarafından memnuniyetle karşılandı.

 • 04.11.2023 04 Kas 09:06 Kozan'da 90 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi

  Kozan'da 90 Ton Sahte Gübre Ele Geçirildi Adana'nın Kozan ilçesinde yapılan denetimlerde, ilçe tarım müdürlüğü ekipleri tarafından toplam 90 ton sahte gübre ele geçirildi. Denetimler sonucunda üç farklı şahısta bulunan gübrelerin taklit tağşiş veya sahte olduğu tespit edildi ve gerekli idari ve adli işlemler başlatıldı. Üreticilere, tarımsal girdileri yetki almış bayilerden temin etmeleri, ürünlerin etiketini kontrol etmeleri ve şüpheli durumları kolluk kuvvetlerine bildirmeleri konusunda uyarı yapıldı.

 • 31.10.2023 31 Eki 22:23 Büyükşehir destekliyor, çiftçinin yüzü gülüyor

  Büyükşehir destekliyor, çiftçinin yüzü gülüyor Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefiyle çiftçilere önemli destekler sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Gemlik ilçesinde 125 çiftçiye toplam 250 top damlama su borusu dağıtarak su kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlamıştır. Bu desteklerle çiftçilerin yüzü gülmektedir.

 • 31.10.2023 31 Eki 16:19 Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'teki çiftçilere su borusu dağıttı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'teki çiftçilere su borusu dağıttı Bursa Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hedefiyle çiftçilere destek sağlamak amacıyla Gemlik ilçesinde 125 çiftçiye toplam 250 top damlama su borusu dağıttı. Proje, tarımsal arazilerin daha verimli sulanmasını sağlamayı hedefliyor.

 • 23.10.2023 23 Eki 09:39 Didim'deki Ekmek Üretim ve Unlu Mamül İşletmeleri Denetlendi

  Didim'deki Ekmek Üretim ve Unlu Mamül İşletmeleri Denetlendi Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Tarım ve Orman Bakanlığı talimatı üzerine ilçedeki ekmek üretim ve unlu mamül işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde işletmelerin asgari, teknik, hijyenik ve muhafaza şartlarına uygunluğu kontrol edildi.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:12 Talas'ta domuz avı ertelendi

  Talas'ta domuz avı ertelendi İlçe çiftçilerinin talebi üzerine Talas'ta hafta sonu yapılacak sürek avı ertelendi. Domuzların zarar verdiği alanlara müdahale etmek için planlanan av, önümüzdeki haftaya ertelendi.

 • 20.10.2023 20 Eki 12:00 Talas'ta Sürek Avı Öncesi Güvenlik Uyarısı

  Talas'ta Sürek Avı Öncesi Güvenlik Uyarısı İlçe çiftçilerinin talebi üzerine Talas'ta hafta sonu yapılacak sürek avı öncesi vatandaşlara güvenlik uyarısında bulunuldu. Domuzların zarar verdiği alanlara yönelik avın güvenli şekilde gerçekleştirilmesi için önlemler alındı.

 • 14.10.2023 14 Eki 10:55 Yanan orman ve bahçeler devlet desteği ile yeniden yeşerdi

  Yanan orman ve bahçeler devlet desteği ile yeniden yeşerdi Adana'da çıkan orman yangınlarında evleri yanan vatandaşlar evlerine kavuşurken yanan alanlarda yeniden yeşerdi. Aladağ ve Kozan ilçelerinde çıkan yangında evleri yanan vatandaşlar yeni evlerine kavuşurken, yanan orman ve bahçeler de yeniden yeşerdi. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yanan ağaçların yerine hibe verilen binlerce ağaç dikildi.

 • 13.10.2023 13 Eki 12:40 Trabzon'da 15 Bin 750 Aronya Meyve Fidanı Çiftçilere Dağıtıldı

  Trabzon'da 15 Bin 750 Aronya Meyve Fidanı Çiftçilere Dağıtıldı Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, Akçaabat Belediyesi bünyesindeki seralarda yetiştirilen 15 bin 750 adet aronya meyve fidanı çiftçilere dağıtıldı. Çiftçilerin arazileri, teknik heyet tarafından incelenerek uygunluk sağlayan 63 çiftçiye fidanlar verildi. Akçaabat Belediyesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ziraat Odası işbirliğiyle düzenlenen seminerlerde çiftçilere aronya meyvesinin dikim koşulları ve bakımı hakkında bilgi verildi. Proje kapsamında 2023 yılında toplamda 143 dönüm alanda aronya meyvesi yetiştirilmesi hedefleniyor.

 • 13.10.2023 13 Eki 11:38 Edirne'de Nakil Belgesiz Taşınan Tavşanlar Yakalandı

  Edirne'de Nakil Belgesiz Taşınan Tavşanlar Yakalandı Edirne'nin Havsa ilçesinde jandarma ekipleri tarafından durdurulan bir araçta yapılan aramada, 100 adet nakil belgesiz taşınan tavşan bulundu. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından cezai işlem uygulanan araç sürücüsüne geçici sevk belgesi düzenlendi.

 • 09.10.2023 09 Eki 12:38 Silivri'de ata tohumlarından üretilen kırmızı biberlerin şenliği düzenlendi

  Silivri'de ata tohumlarından üretilen kırmızı biberlerin şenliği düzenlendi Silivri'de, ata tohumlarından üretilen kırmızı biberlerin tanıtımı için şenlik düzenlendi.

 • 07.10.2023 07 Eki 18:54 İskilip Çileği Mahreç İşaretini Alarak Tescillendi

  İskilip Çileği Mahreç İşaretini Alarak Tescillendi Çorum'un İskilip ilçesinde yetişen ve 2011 yılında İlçe Tarım Müdürlüğünün girişimi ve Kaymakamlığın destekleriyle ilçede modern şekilde üretilmeye başlanan İskilip çileği, mahreç işaretini alarak tescillendi. İskilip çileği, ülkemizin talebini karşılamakta ve üretimde önemli bir noktaya gelmiştir. İlçenin belediye başkanı Ali Sülük, İskilip çileğinin Coğrafi İşaret alabilmesi için yapılan çalışmaların sonuçlandığını ve tescillendiğini açıkladı.

 • 02.10.2023 02 Eki 10:38 Ağrı'da Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları Kapsamında Masa Tenisi ve Voleybol Karşılaşmaları Tamamlandı

  Ağrı'da Cumhuriyetin 100. Yıl Kutlamaları Kapsamında Masa Tenisi ve Voleybol Karşılaşmaları Tamamlandı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelinde düzenlediği Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde, Ağrı'da gerçekleşen Masa Tenisi ve Voleybol karşılaşmaları sona erdi. Turnuva, kamu kurumlarında görev yapan personelin katılımıyla yapıldı ve kurumlar arası iş birliğini artırmayı, insanların sağlıklı olmalarını teşvik etmeyi ve spor alışkanlığını kazandırmayı amaçladı. Müsabakalar sonunda dereceye giren kurumlar, Erzincan'da düzenlenecek olan Grup müsabakalarına katılma hakkı kazandılar.

 • 26.09.2023 26 Eyl 09:42 Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 130 satış yerini denetledi

  Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 130 satış yerini denetledi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın talimatı üzerine harekete geçen Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren 130 gıda satış yerinde denetim gerçekleştirdi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 23:43 Balıkesir'de çöplük alan yangını söndürüldü

  Balıkesir'de çöplük alan yangını söndürüldü Balıkesir'in Havran ilçesinde bulunan çöplük alanda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 10 saatlik çalışması sonucu söndürüldü. İlçe Tarım Müdürlüğü arkasındaki baraj çöplük alanında akşam saatlerinde başlayan yangın, hızla büyüdü ve bölgeyi duman kapladı. Balıkesir Büyükşehir İtfaiyesi, Havran ve Edremit Grup Amirliği ekipleri yanı sıra diğer kurumlar da müdahalede bulundu. Gece geç saatlerde kontrol altına alınan yangında, sabahın ilk ışıklarıyla soğutma çalışmaları tamamlandı ve çöplük alanın tamamen kapatılması için çalışmalar devam ediyor.

 • 20.09.2023 20 Eyl 16:33 Germencik'te İncir Üreticilerine Yönelik Yarışma Sona Erdi

  Germencik'te İncir Üreticilerine Yönelik Yarışma Sona Erdi Germencik Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek 20. Tarım İncir Kültür ve Sanat Festivali öncesinde düzenlenen incir üreticilerine yönelik yarışma sona erdi. Yarışmada dereceye giren üreticiler, festivalin ilk günü düzenlenecek törende ödüllerini alacak.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:28 Balıkesir Havran'da Çöp Toplama Alanında Yangın

  Balıkesir Havran'da Çöp Toplama Alanında Yangın Balıkesir'in Havran ilçesinde çöp toplama alanında çıkan yangın, itfaiye ve belediye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yangının akşam saatlerinde gaz sıkışmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor. Yangına 5 itfaiye aracı, 2 araç, 2 kepçe, 1 araç, 3 kepçe, 2 kasalı kamyon ve 2 dozer müdahale etti. Yangın gece geç saatlerinde kontrol altına alındı ve sabahın ilk ışıklarıyla soğutma çalışmaları tamamlandı. Çalışmaların akşam saatlerine kadar süreceği ve çöplüğün tamamen kapatılacağı öğrenildi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 18:36 Artvin'de kuduz köpek vakası:3 köy için karantinaya alındı

  Artvin'de kuduz köpek vakası:3 köy için karantinaya alındı Artvin'in Arhavi ilçesinde sahibini ısıran köpeğin kuduz olduğu ortaya çıktı. Söz konusu gelişme sonrası ilçeye bağlı Yolgeçen, Kavak ve Ulaş köyleri 6 ay süreyle karantinaya alındı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 19:55 Mersin'de incirde rekolte sevinci

  Mersin'de incirde rekolte sevinci Mersin'in Mut ilçesinde 8 bin dekar alanda üretilen beyaz incirin rekoltesinin yaklaşık 30 bin ton ulaşması beklendiği belirtilirken, fiyatının bahçede 55 TL'nin altına inmemesi üreticisinin yüzünü güldürdü.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:10 Mersin'de Beyaz İncir Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor

  Mersin'de Beyaz İncir Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor Mersin'in Mut ilçesinde bu sene 30 bin ton rekolte beklenen beyaz incirin fiyatı, 55 TL'nin altına inmemesiyle üreticileri sevindiriyor. İlçede üretilen beyaz incir, rengi, aroması, tadı ve dayanıklılığıyla tercih ediliyor. Geçen yıl düşen fiyatların aksine bu sene 55 TL altına inmeyen incir, üreticilere iyi bir gelir sağlıyor.

 • 17.09.2023 17 Eyl 20:48 Akkuyu NGS İşçileri Yemekten Zehirlendi

  Akkuyu NGS İşçileri Yemekten Zehirlendi Mersin'in Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaatında çalışan yüzlerce işçi, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. İşçilerin yemekhaneden sedye ile çıkarıldığı anlar görüntülere yansıdı. İşçilerden bazıları ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edilirken, olayla ilgili inceleme başlatıldı. Akkuyu Nükleer A.Ş. ise iş güvenliği ve sağlık koşullarının sağlanması için önlemler alındığını belirtti.

 • 17.09.2023 17 Eyl 14:00 Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatında Çalışan İşçiler Yemekten Zehirlendi

  Akkuyu Nükleer Santrali İnşaatında Çalışan İşçiler Yemekten Zehirlendi Mersin'in Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaatında çalışan yüzlerce işçi, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. İşçilerin yemekhaneden sedye ile çıkarıldığı anlar görüntülere yansıdı. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, besinlerden numune alındı. Akkuyu Nükleer A.Ş. ise işçilerin durumunun ağır olmadığını belirterek, sağlık ve güvenlik koşullarının sağlanması için önlemler alındığını açıkladı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 12:38 Safranbolu'da Çavuş Üzümü Hasadı Başladı, Rekolte Düşük Bekleniyor

  Safranbolu'da Çavuş Üzümü Hasadı Başladı, Rekolte Düşük Bekleniyor Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yetiştirilen çavuş üzümünde bu yıl çiçeklenme dönemindeki aşırı yağışlar nedeniyle rekolte düşük bekleniyor. Çavuş üzümü, ince kabuğu, hoş kokusu ve kalitesiyle tercih edilen bir üzüm çeşididir. Ancak aşırı yağışlar nedeniyle ortaya çıkan hastalık, bu yılki ürün miktarını etkilemiştir.

 • 12.09.2023 12 Eyl 12:30 Gediz Tarım- Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Son Buldu

  Gediz Tarım- Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Son Buldu Kütahya'nın Gediz ilçesinde düzenlenen fuarın ardından Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, katılımcılara teşekkür ederek, önümüzdeki yıllarda fuarın daha geniş katılımla devam edeceğini söyledi. Öztürk, Gediz'in gelişmiş tarım ve hayvancılık sektörüyle dikkat çeken bir ilçe olduğunu belirterek, fuarın büyüyerek geleneksel hale gelmesi için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 12:37 Beyşehir ilçesinde lokanta, restoran ve kafeteryalara gıda denetimleri yapıldı

  Beyşehir ilçesinde lokanta, restoran ve kafeteryalara gıda denetimleri yapıldı Beyşehir ilçesinde bulunan lokanta, restoran ve kafeteryaların hijyen koşulları ve mevzuata uygunluğu denetlendi. Denetimlerde ürünlerden numuneler alınarak analiz yapıldı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 23:37 Kastamonu'da kadınlar bu projelerle gelirlerini arttıracak

  Kastamonu'da kadınlar bu projelerle gelirlerini arttıracak Kastamonu'da kadınlar bu projelerle gelirlerini arttıracak Kastamonu'da kadınlar, sera projesiyle modern üretime geçerek gelirlerini arttıracak Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde Kaymakamlık önceliğinde hazırlanan "Serada Üreten Kadınlar" projesiyle ilçede ikamet eden kadınlar, topraksız modern...

 • 02.09.2023 02 Eyl 13:10 Kastamonu'da kadınlar bu projelerle gelirlerini arttıracak

  Kastamonu'da kadınlar bu projelerle gelirlerini arttıracak Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde Kaymakamlık önceliğinde hazırlanan "Serada Üreten Kadınlar" projesiyle ilçede ikamet eden kadınlar, topraksız modern üretim yaparak gelirlerini arttıracak.

 • 01.09.2023 01 Eyl 23:56 Oltu'daki devlet destekli seralar çiftçilerin yüzlerini güldürüyor

  Oltu'daki devlet destekli seralar çiftçilerin yüzlerini güldürüyor Oltu İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Oltu Seracılık Projesi'nden ürün alınmaya başlandı. Çiftçiler, seralardaki ürünlerin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 11:21 Erzurum Oltu'da Devlet Destekli Seracılık Projesi Ürün Almaya Başlandı

  Erzurum Oltu'da Devlet Destekli Seracılık Projesi Ürün Almaya Başlandı Erzurum'un Oltu ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yüzde 70'i Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen Oltu Seracılık Projesi'nde ürün alınmaya başlandı. Seralarda ekili sebzelerden ürün alınmaya başlanırken, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Oltulu yetkililerle birlikte seralarda incelemelerde bulundu.

 • 31.08.2023 31 Ağu 14:16 Konya'da sahte içki ve uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı

  Konya'da sahte içki ve uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı Konya'da yapılan operasyonlarda sahte içki üretimi ve uyuşturucu ticareti yapan 2 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda çok miktarda etil alkol, alkol damıtma tankı, soğutma radyatörü, uyuşturucu hap ve silahlar ele geçirildi.

 • 31.08.2023 31 Ağu 12:03 Gediz Nehri Havzası'ndaki Üzüm Üreticileri Güneşe Seriyor

  Gediz Nehri Havzası'ndaki Üzüm Üreticileri Güneşe Seriyor İzmir'in Menemen ilçesinden başlayıp, Manisa'nın Sarıgöl ilçesine kadar uzanan Gediz Nehri Havzası'ndaki üreticiler, üzümlerini kurutmak için güneşe seriyor. Antik Dönem'den bu yana üretimin sürdüğü havzada yetiştirilen üzümün yarıya yakını, kurutularak satışa sunuluyor.

 • 30.08.2023 30 Ağu 16:43 Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, balıkçılarla buluştu

  Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, balıkçılarla buluştu Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, 1 Eylül'de başlayacak olan balıkçılık sezonunu bekliyor. Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, Melenağzı Köyünde balıkçılarla bir araya gelerek yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirme yaptı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 14:24 Safranbolu'da yerli ve coğrafi işaret tescilli maniye domatesinin hasadı başladı

  Safranbolu'da yerli ve coğrafi işaret tescilli maniye domatesinin hasadı başladı Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, 'Ata Tohumu' ürünlerinin başında gelen yerli ve coğrafi işaret tescilli maniye domatesinin hasadı başladı. Kendine has koku ve tadıyla sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan yerli maniye domatesinde hasat dönemi başladı.

 • 27.08.2023 27 Ağu 11:09 Yaralı Yunus Kandıra'da Kurtarıldı

  Yaralı Yunus Kandıra'da Kurtarıldı Kandıra ilçesinde yaralı halde kıyıya vuran yunus, sörfçüler tarafından kurtarıldı ve İstanbul Akvaryum Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

 • 25.08.2023 25 Ağu 16:59 36 yıllık ilçenin ilk coğrafi işaretli ürünü 'Yenice Ihlamur Balı' oldu

  36 yıllık ilçenin ilk coğrafi işaretli ürünü 'Yenice Ihlamur Balı' oldu Karabük'ün Yenice ilçesinde üretilen ve doğal aroma tadı ile ün yapan 'Yenice Ihlamur Balı', coğrafi işaret almaya hak kazandı. Yenice'de 297 çiftçi tarafından 22 bin kovanda üretilen Ihlamur Balı, yüksek kalitesi ve zengin özellikleriyle tüketiciler tarafından rağbet görüyor. İlçede kurulacak dolum ve paketleme tesisinin kurulması için çalışmalar yapılacak.

 • 24.08.2023 24 Ağu 15:27 Aydın'da Sağlıksız Şartlarda Taşınan 300 Kilo Büyükbaş Hayvan Eti Ele Geçirildi

  Aydın'da Sağlıksız Şartlarda Taşınan 300 Kilo Büyükbaş Hayvan Eti Ele Geçirildi Aydın'ın Efeler ilçesinde sevk irsaliyesi olmayan ve sağlıksız şartlarda taşınan 300 kilo büyükbaş hayvan eti ele geçirildi. Araçta bulunan etler, Efeler İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • 22.08.2023 22 Ağu 08:51 Adana'da deneme alanlarına ekilen yerli ayçiçeği tohumlarının mahsulleri hasat edildi

  Adana'da deneme alanlarına ekilen yerli ayçiçeği tohumlarının mahsulleri hasat edildi Ayçiçek yağı markası Yudum ile Tohum Derneği'nin 2021'de başlattığı Yerli Ayçiçeği Tohumu Geliştirme ve Çiftçi Destekleme Projesi üçüncü yılında Adana'da devam ediyor.

 • 19.08.2023 19 Ağu 10:38 Afyonkarahisar Şuhut'ta Hububat Hasadı Devam Ediyor

  Afyonkarahisar Şuhut'ta Hububat Hasadı Devam Ediyor Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde hububat hasadı devam ederken, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından biçerdöver kontrolleri yapılmaktadır. Kontrollerin amacı, ürün kaybını önlemek ve yangın riskine karşı tedbirli olmaktır.

 • 18.08.2023 18 Ağu 19:54 Köpeğe yapılan şiddetle ilgili yeni açıklama

  Köpeğe yapılan şiddetle ilgili yeni açıklama Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir kişinin yavru köpeğe şiddet uygulamasıyla ilgili olarak yapılan açıklamada, köpeğin tedavisi devam ettiği ve iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

 • 18.08.2023 18 Ağu 12:15 Mardin'de Yavru Köpeğe İşkence Eden Şahıs Gözaltına Alındı

  Mardin'de Yavru Köpeğe İşkence Eden Şahıs Gözaltına Alındı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir şahıs, yerde yatan yavru köpeği demir çubukla defalarca vurarak öldürdü. Olay güvenlik kamerasına yansıdı ve sosyal medyada paylaşılınca jandarma ekipleri harekete geçti. M.T. isimli şahıs gözaltına alındı ve hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 • 18.08.2023 18 Ağu 11:37 Mardin'de yavru köpeğe işkence eden şahıs gözaltına alındı

  Mardin'de yavru köpeğe işkence eden şahıs gözaltına alındı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir kişi, yerde yatan yavru köpeği demir çubukla defalarca vurarak öldürdü. Güvenlik kamerasına yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası jandarma ekipleri harekete geçti. M.T. isimli şahıs, gözaltına alındı.

 • 16.08.2023 16 Ağu 11:38 Bakanlığın ata tohumlardan ürettiği fideler verimiyle çiftçi kadınları memnun etti

  Bakanlığın ata tohumlardan ürettiği fideler verimiyle çiftçi kadınları memnun etti İstanbul Silivri'de ata tohumlardan elde edilen 180 bin fidenin geçimlerine katkı sunmak amacıyla 200 kadın çiftçiye dağıtıldığı "İstanbul'un Mazisi, Biberin Kırmızısı" projesi yüksek verimiyle yüzleri güldürüyor.

 • 14.08.2023 14 Ağu 10:24 Buharkent Belediyesi 17. Kültür Sanat Şenliği ve Taze İncir Festivali Sona Erdi

  Buharkent Belediyesi 17. Kültür Sanat Şenliği ve Taze İncir Festivali Sona Erdi Aydın'da düzenlenen Buharkent Belediyesi 17. Kültür Sanat Şenliği ve Taze İncir Festivali, ilçenin kültürel değerlerinin yanı sıra taze incirin tanıtımı amacıyla gerçekleştirildi. Festivalde birçok etkinlik ve yarışma düzenlenirken, Buharkent Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açılan stantta üreticilere tarımsal bilgiler verildi. Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, festivalin başarılı geçmesindeki kurumlar arası işbirliğine teşekkür etti.

 • 12.08.2023 12 Ağu 22:15 Buharkent Taze İncir Festivali Başladı

  Buharkent Taze İncir Festivali Başladı Aydın'ın Buharkent ilçesinde düzenlenen Buharkent Belediyesi 17. Kültür ve Sanat Şenliği, Taze İncir Festivali başladı. Festival kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Buharkent'in taze incir üretiminde Türkiye birincisi olduğu vurgulandı. Festival, protokol ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ve açılış programıyla başladı.

 • 07.08.2023 07 Ağu 15:13 Sungurlu'da şap nedeniyle 15 köy karantinaya alındı

  Sungurlu'da şap nedeniyle 15 köy karantinaya alındı Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Büyükincesu köyünde görülen ŞAP hastalığı nedeniyle 15 köy ve merkez mahalleleri karantinaya alındı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri köylerde aşılama çalışması başlattı. İlçeye bağlı Büyükincesu Köyünde ŞAP hastalığı nedeniyle, 10 kilometre çapı içerisinde kalan Küçükincesu, Kamışlı, Çavuş, Kırankışla, Akçalı, Kemallı, Küçükpolatlı, Tatlı, Göller, Beşkız, Körkü, Salman, Ayağıbüyük, Gökçam Köylerinin ve Çiftlik Mahallesi hariç merkez mahalleleri karantinaya alındı. Bölgeye hayvan ve hayvansal ürünlerin giriş ve çıkışlarına kısıtlanma getirilirken, hayvanların ise meraya bırakılması yasaklandı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri köylerde aşılama çalışması başlattı. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekim Semih Yaman, 'Büyükincesu Köyü'nde ŞAP hastalığı çıktı. 3 kilometre çapında koruma, 10 kilometre çapında ise gözetim bölgesi oluşturuldu. Bu alan içerisinde 15 köy ve merkez var. Bu çerçevede Küçük Polatlı Köyü'ne aşılamaya geldik. Şimdi sığırların aşılaması bitmek üzere. Daha sonra küçükbaş aşılamasına başlayacağız. Bu hafta içinde yaklaşık 7 bin 500 büyükbaş, 7 bin 500 ise küçük baş hayvanın aşılamasını tamamlamayı planlıyoruz.'

 • 05.08.2023 05 Ağu 12:57 Simav İlçe Tarım Müdürlüğü Biçerdöver Kontrollerine Devam Ediyor

  Simav İlçe Tarım Müdürlüğü Biçerdöver Kontrollerine Devam Ediyor Simav İlçe Tarım Müdürlüğü, yaklaşık 200 bin dekar alanda yapılan hububat ekimlerinde biçerdöver kontrollerine devam ediyor. Kontrollerde operatör belgesi, yangın tüpü bulundurma, uygun biçim yapma ve dane dökümü gibi konular inceleniyor. Bu yıl hububat rekoltesinin geçen yıla göre daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Advertisement