Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne 26 İmza Daha Atıldı - Son Dakika
Güncel

Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne 26 İmza Daha Atıldı

Küresel İlkeler Sözleşmesi\'ne 26 İmza Daha Atıldı

Eski Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri ve Nobel Barış Ödülü Sahibi Kofi Annan, İstanbul'da Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Buluşması'na Katıldı.

12.11.2007 22:48

Eski Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri ve Nobel Barış Ödülü sahibi Kofi Annan, İstanbul'da Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Buluşması'na katıldı.

KalDer'in evsahipliğinde Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin önde gelen 26 kuruluşu Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza attı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen gala yemeğine, eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kal-Der Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un yanı sıra çok sayıda işadamı ve davetli katıldı. Bugün atılan 26 imza ile birlikte Küresel İlkeler

Sözleşmesi'ne imza atan kuruluş sayısının 100'ü aştığı, bu rakamın dünyada ise 4 binin üzerinde olduğu bildirildi. Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzalayan kurumların liderleri aile fotoğrafı çektirdi.

Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Gala Yemeği, fotoğraf sanatçısı Mehmet Günyeli'nin küreselleşen dünyada "Yeryüzünün Renkleri" isimli dia gösterisiyle sona erdi.

(CİN-İST-NÇ-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne 26 İmza Daha Atıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement