Kutluğ Ataman'ın Ödül Şampiyonu "Kuzu"su; Sinemalarda! - Son Dakika
Güncel

Kutluğ Ataman'ın Ödül Şampiyonu "Kuzu"su; Sinemalarda!

Kutluğ Ataman\'ın Ödül Şampiyonu "Kuzu"su; Sinemalarda!

Kutluğ Ataman'ın bol ödüllü yeni filmi "Kuzu"; Erzincan'da yoksul bir annenin oğluna sünnet düğünü yapma çabasını mizahi bir dille anlatıyor.

17.12.2014 13:34
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Babam yarın sabah seni bacağından ceviz ağacına asacakmış, gırtlağından kesip kafanı da bir tepsiye oturtacakmış, etini pişirip köye şölen verecekmiş"

Başrollerinde Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk'ün rol aldığı "Kuzu", 26 Aralık Cuma günü vizyonda!

Kutluğ Ataman'ın yazıp yönettiği "Kuzu", The Hollywood Reporter'da "İnsan davranışları üzerine destansı bir film" olarak değerlendirilirken, mizahi anlatımıyla büyük beğeni topluyor. Variety dergisinin "Mizahın ustası" dediği Ataman'ın "Kuzu"sunda; Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk'ün yanı sıra Nursel Köse, Taner Birsel, Güven Kıraç, Emel Göksu, Necmettin Çobanoğlu, Şerif Sezer, Erdal Yıldız, Nalan Kuruçim, Hikmet Karagöz, Sedat Kalkavan, Hakan Karsak, Gökhan Kıraç, Hülya Duyar ve Aysan Sümercan rol alıyor.

Köyün en fakir ailesinin hanımı olan Medine, oğlu Mert'in sünneti için köyde ufak da olsa bir şölen yaparak toplum içerisinde varlık gösterebilmeyi çok arzular. Şölen için tandırda pişirmek üzere bir kuzuya ihtiyacı vardır. Kocası İsmail'in tek derdiyse şehre gelen şarkıcıdır. Mert'in ablası Vicdan, kardeşini eğer düğün için kesecek kuzu bulamazlarsa onu keseceklerine inandırır. Kesilmekten korkan Mert, düğün için kuzu aramaya başlar. Şölen günü yaklaştıkça, fakirlik ve toplum baskısı ile baş etmeye çalışan Medine, misafirlerine unutamayacakları bir ziyafet verecektir.

"Kuzu"; dünya prömiyerini yaptığı Uluslararası Berlin Film Festivali'nde CICAE ödülü kazandı. Film, 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Behlül Dal Özel Ödülü (Mert Taştan-Sıla Lara Cantürk) ve SİYAD En İyi Film olmak üzere 6 ödülün sahibi oldu. İspanya'nın Valladolid kentinde bu yıl 59.'su gerçekleşen Seminci Uluslararası Film Festivali'nin ana yarışma bölümünde ise En İyi Senaryo ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini alan "Kuzu"; ayrıca Erzincanlı çocuk oyuncular Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk'e de özel ödül getirirken, ödül sayısını 11'e çıkardı.

Tüm dünyada ödül üstüne ödül kazanan Kutluğ Ataman'ın "Kuzu" filmi; Roll Caption dağıtımcılığında 26 Aralık 2014, Cuma günü sinemalarda!

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kutluğ Ataman'ın Ödül Şampiyonu 'Kuzu'su; Sinemalarda! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement