Layık Olun, Kanıtlayın - Son Dakika
Güncel

Layık Olun, Kanıtlayın

Layık Olun, Kanıtlayın

TBMM, O'nun Yüce Kişiliğine ve Devrimlerine Layık Olduğunu Kanıtlamak Zorunda. Meclisimizin Büyük Rol Üstleneceğine, Varlığımızı Güçlendiren, Geleceğimizi Aydınlatan, Toplumumuza Umut Veren Çalışmalarını, Sorumlu ve Duyarlı Yaklaşımlarını Bugün ve Gelecekte de Kararlılıkla Sürdüreceğine İnanıyoruz.

23.04.2007 02:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

TBMM, O’nun yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda. Meclisimizin büyük rol üstleneceğine, varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, toplumumuza umut veren çalışmalarını, sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarını bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdüreceğine inanıyoruz.

CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, "TBMM, Atatürk’ün yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda" dedi. Sezer’in, dün yayımladığı 23 Nisan mesajı özetle şöyle: "TBMM’nin açılması, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun da habercisi. 23 Nisan, ulus istencini üstün kılan, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günü simgeliyor. Laik ve demokratik rejimimizin temel kurumu TBMM, Atatürk’ün anlatımıyla ’Türk milletinin asırlar süren aramalarının özeti ve onun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı timsali’ oldu. Bugün de, TBMM, O’nun yüce kişiliğine ve devrimlerine layık olduğunu kanıtlamak zorunda. Meclisimizin büyük rol üstleneceğine, varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, toplumumuza umut veren çalışmalarını, sorumlu ve duyarlı yaklaşımlarını bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdüreceğine inanıyoruz." Diğer 23 Nisan mesajları da özetle şöyle:

Bülent Arınç (TBMM Başkanı) Destansı mücadeleler sonucunda bizlere emanet edilen ülkemizin daha özgür ve daha demokratik bir yapıya kavuşturulması için Meclisimizin büyük bir özveri ve gayretle çalıştığı bilinmelidir.

Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) "TBMM milli iradenin tecelligahı olarak ortaya çıkmıştır. Yüce Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin çetin şartlarında dahi TBMM’nin demokratik bir zemin olarak muhafazasına büyük önem göstermiş, Meclis üstünlüğünü temel prensip olarak benimsemiştir. İstiklal mücadelesindeki büyük azim ilham kaynağımızdır.

Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı): Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünde, ülke ve ulus olarak ihtiyacını duyduğumuz laik eğitim, hoşgörü, toplumsal barış ve cumhuriyetin kazanımlarını kararlılıkla savunmanın yanı sıra her türlü bağnazlığa karşı mücadele etmek de temel sorumluluklarımız içerisinde yer almaktadır.

Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı) TBMM, Atatürk’ün, ’Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir’ sözlerinde anlamını bulduğu gibi milli ruhun ifadesidir. Milletimiz, bugün karşımıza çıkan vahim gelişmeler ve ağır sorunların çözümü için de aynı ümit ve beklentilerin karşılanmasını TBMM’den haklı olarak beklemektedir.

Mehmet Ağar (DYP Genel Başkanı) 23 Nisan 1920’de ziraat mektebinin çatısı altında toplananlar, milletin vekilleri değil doğrudan doğruya millet asliyetinin kendileridir. Oradan yükselen ses milletin sesi, oradaki inanç milletin inancı, orada alınan kararlar milletin kararlarıdır.

Kandilli’nin kızlarına 750 Nutuk hediye etti

CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer’in 16 Nisan’da İstanbul’da Kandilli Kız Lisesi’ni ziyaretinde 750 kız öğrenciye birer tane öztürkçeleştirilmiş Söylev (nutuk) hediye ettiği ortaya çıktı.

Kandilli Kız Lisesi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan şu bilgileri verdi: Cumhurbaşkanımız ziyaret sırasında büyük incelik ve özveri ile okula parasını kendi cebinden ödediği büyük bir piyano armağan etti. Ayrıca, tanesi 2 YTL’ye satışa sunulan Atatürk’ün söylevini 750 kızımızın tamamına birer tane hediye etti. Yayınevi, Cumhurbaşkanımızın isteği üzerine, ’Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in armağanıdır’ yazılı bir sayfa ekledi. Öztürçeleştirilmiş, kısaltılmış, gençlerin kolay anlayacağı ve seveceği hale getirilmiş yeni baskı bu Söylev’i başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere herkesin okumasını öneriyoruz.

Saylan, Söylevi basan İskele Yayınları’nın sahibi Cengiz Yaşar’ın, "Ben bedava da veririm, yeter ki Türkiye okusun, çocuklarımızın kafaları safsatalarla değil, aydınlık düşüncelerle dolsun" dediğini bildirdi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Layık Olun, Kanıtlayın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Real Madrid Penaltılarla Manchester City'yi Yendi ve Yarı Finale Yükseldi
  01:52 Real Madrid Penaltılarla Manchester City'yi Yendi ve Yarı Finale Yükseldi

  UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid, Manchester City'yi penaltılarla yenerek yarı finale yükseldi. İlk maçta berabere kalan takımların rövanşında Real Madrid öne geçse de City'nin golüyle skor eşitlendi. Uzatmalarda da gol olmayınca maç penaltılara gitti. Real Madrid, penaltı atışlarında daha başarılı olarak yarı finale adını yazdırdı. Turnuvada Salı akşamı oynanan diğer maçlarda ise Paris Saint-Germain ve Dortmund yarı finale yükseldi.

 • İstanbul'da taksiciler, Yaşar Yanıkyürek'in öldürülmesini ve taksicilere yönelik şiddeti protesto etti
  01:47 İstanbul'da taksiciler, Yaşar Yanıkyürek'in öldürülmesini ve taksicilere yönelik şiddeti protesto etti

  İstanbul'da bir grup taksici, öldürülen taksici Yaşar Yanıkyürek için ve son zamanlarda taksicilere yönelik artan sözlü şiddet ve cinayetleri, kötü şartları protesto etmek için eylem yaptı. Göztepe Köprüsü önünde toplanan taksiciler, Beşiktaş Meydanı'na kadar konvoy yaptı ve basın açıklaması yaptı. Taksiciler, seslerini duyurmak ve benzer olayların yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırdı.

 • Tokat-Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem
  01:42 Tokat-Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklükteki deprem Tokat, Sivas ve Yozgat'ta hissedildi. Tokat'ın Sulusaray ilçesi Yozgat il sınırına yakın bin noktada saat 01.06'da deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre 4.7 büyüklükteki deprem Tokat, Sivas ve Yozgat'ta hissedildi.

 • Tokat'ta 4.7 büyüklüğünde deprem
  01:33 Tokat'ta 4.7 büyüklüğünde deprem

  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin derinliği ise 9.97 kilometre olarak belirlendi.

 • Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  01:27 Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  AFAD, bugün saat 01.06'da Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 9.97 kilometre derinlikte ve 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

 • Sarıyer'de bıçaklanarak yol kenarına atılan taksicinin cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı
  01:23 Sarıyer'de bıçaklanarak yol kenarına atılan taksicinin cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı

  İstanbul Sarıyer'de aracına binen yabancı uyruklu şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülen taksicinin cenazesi ailesi tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı. Taksici ve yabancı uyruklu şahıs taksi ücreti konusunda tartışmıştı. Şahıs, Yanıkyürek'i 5 yerinden bıçaklayarak araçtan atıp, araçla birlikte kaçmıştı. İstanbul Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Deniz Dündar, can ve mal güvenliği için yetkililerden çözüm talep etti.

 • İstanbul Sarıyer'de Taksici Bıçaklanarak Öldürüldü
  01:16 İstanbul Sarıyer'de Taksici Bıçaklanarak Öldürüldü

  İstanbul Sarıyer'de aracına binen yabancı uyruklu bir şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülen taksicinin cenazesi ailesi tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı. Taksici ve şahıs arasında çıkan tartışma sonucunda taksici 5 yerinden bıçaklanarak hayatını kaybetti. İstanbul Taksi Şoförleri Derneği Başkanı, yetkililerden can ve mal güvenliği için önlem alınmasını talep etti.

 • Edirne'de asayiş uygulaması
  01:12 Edirne'de asayiş uygulaması

  Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde gerçekleştirdiği asayiş uygulamalarına aralıksız devam ediyor. Uygulamalar kapsamında şüpheli görülen sürücü ve yolculara üst araması yapılırken, araçlarda da arama yapıldı. Alkolü olarak direksiyon başında yakalanan ve aranması bulunan kişilere işlem yapıldı. Uygulama ile huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleyebilecek kişilerin tespit edilerek önlenmesi amaçlanıyor.

 • Sony, PC platformunda PlayStation uygulamasını yayınladı
  01:09 Sony, PC platformunda PlayStation uygulamasını yayınladı

  Sony'nin PC platformundaki PlayStation uygulaması, Ghost of Tsushima Director's Cut oyunuyla birlikte kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Kullanıcılar artık kupalara, arkadaş listesine, ayarlara ve genel PlayStation profillerine kolayca erişebiliyor. PC üzerinden DualSense PS5 oyun koluyla oynanabilen oyun, yüksek grafik standartlarını da destekliyor. Sony'nin geleceği ve PlayStation oyunlarını bilgisayarda oynama deneyimi hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 • Realme C65 5G'nin Özellikleri Sızdırıldı
  01:09 Realme C65 5G'nin Özellikleri Sızdırıldı

  Realme, 4G'li C65 modelinden sonra 5G destekli versiyonu olan C65 5G'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sızıntılara göre, C65 5G 6,67 inç LCD ekran, 120Hz yenileme hızı, MediaTek Dimensity 6300 yonga seti, 4/6GB RAM, 128GB depolama, 50MP ana kamera, 8MP ön kamera, 5000mAh pil gibi özellikler sunacak. Cihazın fiyatı ve lansman tarihi henüz bilinmiyor.

 • Jeep, yenilenen Renegade modelini pazara sundu
  01:09 Jeep, yenilenen Renegade modelini pazara sundu

  Jeep, tasarım ve teknik özellikleriyle yenilenen 2024 model Renegade'i pazara sundu. Yeni Renegade, kompakt boyutlarıyla şehir içi kullanıma uygun olmasının yanı sıra zorlu arazi şartlarında da kullanılabiliyor. Ayrıca, Jeep Renegade e-Hybrid seçeneği de sunuluyor. Renegade e-Hybrid, 1.5 litrelik benzinli motor ve 48 volt kapasiteli elektrikli motorun birleşimiyle 130 HP güç üretebiliyor ve düşük hızlarda tamamen elektrikli bir deneyim sunuyor. Yenilenen modelde iç ve dış tasarıma yapılan dokunuşlar, dijital gösterge paneli ve 10 inç multimedya ekranı gibi özellikler de bulunuyor. Renegade'in fiyatı ise 1 milyon 849 bin TL'den başlıyor.


Advertisement