Mersin - Adıyaman Filarmoni Orkestrası'ndan Müzik Şöleni - Son Dakika
Güncel

Mersin - Adıyaman Filarmoni Orkestrası'ndan Müzik Şöleni

Adıyaman Filarmoni Orkestrası'ndan müzik şöleniMERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında sahne alan Adıyaman Filarmoni Orkestrası, müzik şöleni sundu.

25.04.2018 10:13

Adıyaman Filarmoni Orkestrası'ndan müzik şöleni

MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında sahne alan Adıyaman Filarmoni Orkestrası, müzik şöleni sundu.

Şef Özgür Oğuz önderliğinde, Mersin Üniversitesi Nevit Kodallı Konser Salonu'nda sahne alan orkestra, eserleri Mersinli müzikseverler için seslendirdi. Son dönemde elde ettiği uluslararası başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Alican Süner, Güneydoğu Anadolu'nun ilk orkestrası olan Adıyaman Filarmoni'ye kemanı ile eşlik etti. Orkestra ile sahne alan Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi piyanist Serla Balkarlı, performansı ile göz doldurdu. Konserde Mendelssohn'un Keman, Piyano ve Yaylılar için Re Minör Konçertosu'nu seslendirildi. 2012 yılında kurulan Adıyaman Filarmoni Orkestrası, klasik müziğin yanı sıra repertuarında Türk müziklerine de yer verdi. Özgür Oğuz yönetimindeki orkestra, yaklaşık 2 saat süren konserin ardından alkış yağmuru eşliğinde sahneden ayrıldı.

Mersin - Adıyaman Filarmoni Orkestrası\'ndan Müzik Şöleni
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mersin - Adıyaman Filarmoni Orkestrası'ndan Müzik Şöleni - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement