Mersin'de Atatürk Büstü Açılışı - Son Dakika
Güncel

Mersin'de Atatürk Büstü Açılışı

Mersin\'de Atatürk Büstü Açılışı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: "Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan saldırı aslında Türk milletine yönelik saldırıdır"

19.11.2013 13:13

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Atatürk'e yapılan saldırının aslında Türk milletine yönelik saldırı olduğunu söyledi.

Feyzioğlu, Mersin Adliye Sarayı önündeki Atatürk büstünün açılış töreninde yaptığı konuşmada, Atatürk'ün düşünceleri ve açtığı yol olmasaydı Türk kadınlarının bugünkü haklarını elde edemeyeceğini ifade etti.

"Atatürk olmasaydı" diyenlerin "çağdaşlık olmasaydı" dediğini belirten Feyzioğlu, "Bugün Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan saldırı aslında Türk milletine yönelik saldırıdır. Bizim birliğimize, beraberliğimize, üniter devlete ve çağdaşlığa yapılan saldırıdır. Bizim korumamız gereken Atatürk'ün düşünceleridir, onun ışıklı yoludur" diye konuştu.

Avukatların, vatandaşların hakkını savunduğunu, bu nedenle demokratik hukuk devletinde avukatı dışlayanların asıl yurttaşları dışladığını kaydeden Feyzioğlu, avukatların olmadığı yerde savcı ve hakimlerin de devletin bürokratı haline dönüşeceğini savundu.

Feyzioğlu, hukukun üstünlüğü mücadelesinde hiç bir zaman eğilip, bükülmeyeceklerini, daima bir ve beraber olacaklarını anlattı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Turan da yeni adliye binasına yaklaşık 1 yıl önce taşındıklarını anımsatarak, büstün kazandırılmasından dolayı Mersin Barosu ve Türkiye Barolar Birliği'ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Feyzioğlu, Turan ve Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen Ali Dirier tarafından, 3 ayda hazırlanan 15 ton ağırlığındaki büstün açılışını yapıldı. - Mersin

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mersin'de Atatürk Büstü Açılışı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement